Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
370
05.06.2013р.
Пезентували проект Нацплану дій з відновлюваної енергетики
Головною метою Національного плану дій з відновлюваної енергетики є збільшення частки енергоносіїв, отриманих з відновлюваних джерел в енергетичному балансі у 2020 році не менш як на 11%. Про це під час засідання комітету підприємців у сфері енергоефективності у Торгово-Промисловій палаті України говорив національний експерт проекту UNIDO/GEF, радник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Олександр Киричок.

 

Він відзначив, що відповідний документ був розроблений відповідно до вимог Директиви 2009/28/ЄС про сприяння використанню енергії з відновлюваних джерел та на основі спеціального шаблону Нацплану дій з відновлюваної енергетики, розробленого Секретаріатом Енергетичного Співтовариства для держав-членів, в тому числі й для України. При цьому Олександр Киричок зауважив, що проект українського Нацплану дій розроблено за відсутністю офіційно затвердженої редакції оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року.

За його інформацією, виконання цього Нацплану дій в повному обсязі має забезпечити введення в експлуатацію 8 200 МВт потужностей відновлюваної енергетики у 2015 році та 11 850 МВт у 2020 році (з врахуванням потужностей великих гідроелектростанцій (ГЕС)) або 3 400 МВт у 2015 році та 6 650 у 2020 році (без врахування потужностей великих ГЕС). Разом з тим, його виконання має забезпечити виробництво 18 000 ГВт-год електроенергії з відновлюваних джерел у 2015 році та 26 000 ГВт-год у 2020 році, що становить відповідно 8,4% та 11% від загального обсягу виробництва електроенергії та забезпечує виконання зобов’язань України перед Енергетичним Співтовариством.

Так, за базовим сценарієм при виконанні Нацплану дій внесок кожної технології відновлюваної енергетики у досягнення загальних результатів від обов’язкових індикативних цілей на 2015 рік становитиме: великі ГЕС – 58,9%, вітроелектростанції (ВЕС) – 23,3%, сонячні електростанції (СЕС) – 13,3%, малі ГЕС – 1,7%, біоелектростанції – 2,8%; на 2020 рік: великі ГЕС – 43,8%, ВЕС – 31,2%, СЕС – 17,7%, малі ГЕС – 1,9%, біоелектростанції – 5,4%.

Насамкінець, заступник голови Держенергоефективності Сергій Дубовик повідомив, що це тільки перший варіант документа, презентація Нацплану дій з відновлюваної енергетики для широкого загалу відбудеться після 20 червня.

Нагадаємо, що Україна, як член Енергоспівтовариства має до 1 січня 2014 року ввести в дію закони нормативно-правові акти та адміністративні положення, необхідні для виконання вимог Директиви 2009/28/ЄС.

Джерело: «Українська енергетика»
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
172
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.