Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
413
18.06.2013р.
Виїзне наукове засідання на ЮУАЕС
Днями на Южно-Українській АЕС відбулося виїзне засідання Південного наукового центру (ПНЦ) Національної академії наук і Міністерства освіти та науки України. У ньому взяли участь академіки, доктори та кандидати технічних, фізико-математичних, економічних, географічних наук, які представляли наукові установи півдня України, а також керівники та провідні фахівці Южно-Українського енергокомплексу.

 

Це було перше засідання Південного наукового центру, проведене на атомній станції. У привітальному слові голова ПНЦ НАН України і МОН України, директор Фізико-хімічного інституту НАН України, член Президії НАН України, академік, доктор хімічних наук, професор Сергій Андронаті зазначив: «Атомна станція – високотехнологічне підприємство, яке за своєю ефективністю та безпекою входить до переліку передових. Воно забезпечує економічне благополуччя і безпеку громадян України. Ми з великим пієтетом зустрічаємося з атомниками та сподіваємося, що наша зустріч сприятиме підвищенню, передусім, безпеки діяльності станції… Ми сподіваємося, що обговорення ситуації на Южно-Українській АЕС дасть нам змогу зрозуміти, чим ми можемо бути вам корисні».

Діалог вчених і виробничників був присвячений питанням обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ЮУ АЕС і оцінки впливу його експлуатації в надпроектний термін на довкілля. Під час засідання були представлені аналізи результатів екологічного аудиту енергоблоків, детальна оцінка впливу радіаційних і нерадіаційних чинників ВП ЮУАЕС на навколишнє середовище та населення. Особливу увагу було приділено контролю за концентрацією тритію, заходам аварійного реагування та низці інших питань.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Сергій Андронаті констатував: «У нас склалося враження, що ресурс роботи реакторів ЮУАЕС цілком обґрунтовано може бути продовжений, тому що це дуже великі гроші. В Україні багато таких стратегічних об'єктів, які коштують дуже дорого, і необхідно, щоб їх діяльність тривала якомога довше наскільки це можливо, щоб країна не втрачала ці можливості. Шляхом продовження ресурсу йде увесь світ, але, безумовно, продовження експлуатації атомного блоку має бути ретельно обґрунтоване з тим, щоб, економлячи гроші, не наробити біди».

Обговорюючи питання посилення безпеки АЕС і підвищення ефективності моніторингу діяльності електростанції та водних об'єктів, які працюють в тандемі з нею, водночас представники наукової еліти і фахівці-атомники намітили плани подальшої співпраці. Зокрема, йшлося про внесення робіт з продовження терміну експлуатації енергоблоків ЮУАЕС до Державної науково-технічної програми «Ресурс». С.Андронаті зазначив: «Ми постараємося порушити питання про те, щоб до Державної програми «Ресурс» увійшли роботи і щодо цієї електростанції. Участь у програмі такого високого рівня сприятиме підвищенню авторитету атомної станції, а найголовніше, підвищенню якості виконаних робіт».

Державна науково-технічна програма «Ресурс» створена для формування на національному рівні єдиної концептуально узгодженої і науково обґрунтованої державної політики щодо забезпечення надійності та безпечної експлуатації споруд, конструкцій, обладнання та інженерних мереж. Програма націлена на визначення оптимальних шляхів забезпечення надійної роботи об'єктів, а також на досягнення економічного ефекту шляхом обґрунтованого продовження терміну їх безпечної експлуатації. Державним замовником програми «Ресурс» є МОН України, органом управління і координатором здійснення визначених нею завдань – НАН України.

Джерело: відділ роботи з громадськістю та ЗМІ ВП ЮУАЕС

Теги та ключові фрази
наукове засідання - це


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
172
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.