Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
320
04.07.2013р.
У Раді пропонують ухвалити законопроект щодо ВДЕ
Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику» (щодо удосконалення механізму стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії) № 2171а, поданий народним депутатом із фракції Партія регіонів Олегом Зарубінським (на фото).

 

Як пише Ірина Петренко в «Українській енергетиці» 4 липня, відповідне рішення було прийнято на засіданні ще 19-20 червня.

В екологічному комітеті вважають, що зміст законопроекту, в основному, відповідає поставленій автором меті. Проте, увагу депутатів привертає уповноваження Кабінету Міністрів встановлювати перелік продуктів з відходів для генерації електроенергії за «зеленим» тарифом, а також внесення системи збору звалищного газу до відповідних об‘єктів електроенергетики.

Крім того наголошено, що комітет неодноразово висловлювався проти застосування «зеленого» тарифу для електроенергії, виробленої з відходів, через високі ризики забруднення навколишнього середовища. Відсутність в Україні системи забезпечення сталості складу і калорійності відходів, вміст у них забруднюючих речовин можуть призвести до того, що буде неможливо втримати рівень забруднення від діяльності відповідних підприємств у екологічно безпечних межах.

Враховуючи викладене, комітет рекомендував прийняти законопроект №2171а за основу, з урахуванням зауважень і пропозицій.

Нагадаємо, що у Раді зареєстрований альтернативний законопроект № 2946 про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії. Група депутатів від Партії регіонів (Володимир Медяник, Анатолій Близнюк, Геннадій Федоряк, Іван Попеску та Володимир Сальдо) у співпраці з Біоенергетичною асоціацією України пропонує Верховній Раді переглянути тарифи на електроенергію, вироблену об'єктами біоенергетики, а також скасувати вимогу про використання вітчизняного обладнання, матеріалів і робіт при будівництві електростанцій, що спалюють біомасу, біогаз, побутові відходи, а також біомасу з викопним паливом. Як уже повідомлялося, цей проект закону екологічний комітет рекомендував відхилити.

Натомість законопроектом Олега Зарубінського запропоновано такі зміни: уточнено термін «об’єкт електроенергетики»; розширено термін «біомаса» за рахунок включення не тільки відходів, але і продуктів сільського господарства із наданням права Кабміну визначати перелік продуктів, які є біомасою; визначено порядок застосування коефіцієнту «зеленого» тарифу для кількох об’єктів електроенергетики, які мають єдину систему комерційного обліку; передбачено встановити, що у разі недотримання вимог щодо обсягу «місцевої складової», тариф на електроенергію встановлюється на рівні прогнозованої гуртової ринкової ціни електричної енергії на відповідний місяць; уточнено, що обсяг «місцевої складової» визначається шляхом сумування фіксованих часток елементів місцевої складової за умови підтвердження здійснення відповідної операції на території України щодо цих елементів; уточнено назви елементів «місцевої складової» для об’єктів електроенергетики, які виробляють електричну енергію з біомаси та біогазу; уточнено, що українське походження елементів місцевої складової підтверджується як сертифікатом походження, так і висновком про походження, виданим торгово-промисловою палатою України (її регіональним представництвом); наведено визначення поняття робіт з будівництва.
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 13/07/2020
473
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.