Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
597
25.10.2013р.
66 паливних збірок фірми "Westinghouse" продовжать роботу в активній зоні реактора блоку №3 ЮУАЕС
Планово-попереджувальний ремонт (ППР) на третьому енергоблоці Южно-Української атомної станції вступив у завершальну стадію. 20 жовтня завершено завантаження активної зони реактора. До неї поміщено 97 паливних касет російської компанії "ТВЕЛ" і 66 тепловиділяючих збірок транснаціональної фірми "Westinghouse" (ТВЗ-W). Цього року процедуру завантаження виконано на тиждень раніше встановленого графіка. "Досягти такого результату вдалося завдяки низці робіт, проведених під час ППР минулого року, а також оптимізованій схемі завантаження, у якій було враховано усі нюанси попередньої перевантажувальної кампанії, у тому числі пов'язані з викривленням палива обох виробників" - констатує заступник головного інженера ВП ЮУАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Дмитро Соколов.

Ухваленню позитивного рішення про завантаження ТВЗ-W передувала скрупульозна перевірка палива. Зокрема, для інспекції касет "Westinghouse" НАЕК "Енергоатом" було придбано спеціальний стенд. Це устаткування є новим елементом стосовно обладнання АЕС. У його завдання входить не лише поглиблене обстеження стану ТВЗ-W, а й їх ремонт - у разі потреби з його допомогою можна виконувати заміну негерметичних тепловиділяючих елементів (твел). "Першу частину можливостей нового стенду випробувано в повному обсязі. На ньому пройшли перевірку не лише відібрані касети "Westinghouse", які перебувають в експлуатації, а й одна з шести збірок цієї фірми, що відпрацювали в 2005-2010 рр. і сьогодні поміщені до басейну витримки, - повідомив Дмитро Соколов. - Що ж до другого призначення нового обладнання, то до нього вдатися не довелося. Усі тепловиділяючі елементи ТВЗ-W виявилися герметичними і заміни не потребували. Добрий стан ТВЗ-W підтверджено результатами контролю герметичності твел і візуального огляду, а також підсумками перевірки на стенді інспекції та ремонту".

 

Таким чином, до активної зони енергоблоку №3 ЮУАЕС завантажено всі 66 паливних касет "Westinghouse", що працювали протягом попередньої паливної кампанії. Причому, 26 з них експлуатуватимуться 4-й рік, інші - третій.

На Южно-Українській атомній станції в рамках Програми кваліфікації ядерного палива для АЕС України тепловиділяючі збірки "Westinghouse" у режимі дослідно-промислової експлуатації працюють з 2005 року. Мета програми - диверсифікація паливних поставок для вітчизняних ядерних реакторів. Нагляд за експлуатацією ТВЗ-W у режимах роботи реактора на потужності та інспекція їх стану в процесі перевантаження штатними засобами і спеціальним інструментарієм, наданим на контрактній основі виробником палива, передбачений технічними рішеннями та програмами, узгодженими з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ).

Сьогодні "Westinghouse" веде активну роботу з удосконалення палива, призначеного для реакторів ВВЕР-1000. Дані останньої інспекції тепловиділяючих збірок на блоці №3 Южно-Української АЕС будуть використані під час проектування нової збірки, у якій мають бути враховані всі недоліки попередньої конструкції*.

*У процесі перевантажувальних кампаній під час планово-попереджувальних ремонтів 2012 і 2013 років на енергоблоках №3 і №2 ЮУАЕС (відповідно) на паливних збірках "Westinghouse" було виявлено ушкодження. Порушення торкалися дистанціонуючих решіток - елементів конструкції (каркаса). При цьому проблем з розгерметизацією палива зафіксовано не було, тобто жоден тепловиділяючий елемент ТВЗ-W не був пошкоджений. Проте, вже в 2012 році НАЕК "Енергоатом" відмовилася від підживлення активних зон реакторів южно-українських енергоблоків №2 і №3 свіжими паливними збірками "Westinghouse". Припинено також програму розширення їх дослідно-промислової експлуатації на енергоблок №5 Запорізької АЕС. ДІЯРУ заборонила завантаження ТВЗ-W до активної зони реактора енергоблоку №2 ЮУАЕС під час перевантажувальної кампанії 2013-го року.

До подальшого розширення дослідно-промислової експлуатації палива "Westinghouse" українські атомники мають намір приступити лише після доопрацювання фірмою-виробником конструкції ТВЗ-W і ліцензування вдосконалених паливних касет Держінспекцією ядерного регулювання України.

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 480 млрд кВт•год. електричної енергії.

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 18/11/2019
27
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.