Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
737
30.10.2013р.
Щодо запитів до НКРЕ про застосування Закону України «Про здійснення державних закупівель» при закупівлі електричної енергії (природного газу, теплової енергії)
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, висловлює своє занепокоєння з приводу застосування законодавства про державні закупівлі з боку суб’єктів звернень, які надсилають численні запити (в тому числі повторні) стосовно надання інформації та довідок щодо «погодження процедури закупівлі послуг постачання електричної енергії (природного газу, теплової енергії) у одного учасника», «про відсутність конкуренції на ринку постачання електричної енергії (природного газу, теплової енергії)», «про монопольне становище суб’єктів господарювання на ринку постачання електричної енергії (природного газу, теплової енергії)» та аналогічних для їх подальшого використання як обґрунтування процедури закупівель в одного учасника згідно з положеннями Закону України «Про здійснення державних закупівель» та вважає за необхідне повідомити таке.

 

Закон України «Про здійснення державних закупівель» чітко визначає перелік державних органів, уповноважених здійснювати державне регулювання та контроль у сфері закупівель, при цьому НКРЕ у цьому переліку відсутня.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про здійснення державних закупівель» уповноваженим органом, що здійснює регулювання та координацію у сфері закупівель у межах повноважень, визначених цим Законом, є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Крім того, відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» повноваження щодо визначення становищ, у тому числі монопольного (домінуючого) суб'єктів господарювання на товарному ринку та прийняття відповідних рішень (розпоряджень) має Антимонопольний комітет України.

Таким чином, надання інформації та довідок для обґрунтування застосування суб’єктами звернень процедури закупівель в одного учасника електричної енергії, природного газу, теплової енергії не належить до повноважень НКРЕ, про що НКРЕ письмово повідомила кожного заявника.

Вся публічна інформація, якою володіє НКРЕ, оприлюднюється у встановлений законодавством спосіб, у тому числі на офіційному веб-сайті НКРЕ, на якому, зокрема, можливо ознайомитись з інформацією про наявність у суб’єктів господарювання відповідних ліцензій на здійснення діяльності у сферах, що регулюється НКРЕ.

Ураховуючи викладене, з метою запобігання порушенням законодавства про державні закупівлі з боку суб’єктів звернень, а також з метою раціонального використання коштів державного бюджету НКРЕ рекомендує таким суб’єктам утриматись від направлення на адресу НКРЕ зазначених вище запитів та суворо дотримуватись вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Теги та ключові фрази
пролонгація договору про закупівлю електричної енергії до закону про здійснення державних закупівель з 2013 на 2014, яким чином здійснювати державні закупівлі у одного учасника у 2014р, класифікатор держ закупівель енергія електрична на 2014 рік


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.