Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
712
31.10.2013р.
Конкурс професійної майстерності серед молодих працівників «Енергоатома»

Нещодавно на Южно-Українській атомній електростанції відбувся сьомий, щорічний конкурс професійної майстерності серед молодих працівників ДП НАЕК «Енергоатом». ВП ЮУ АЕС уже вдруге приймав на власному майданчику учасників загальногалузевого змагання.

За звання «Кращий за професією» за восьми спеціальностями боролися 119 представників чотирьох атомних електростанцій України, ВП «Атоменергомаш» та ВП «Атомремонтсервіс». Право представляти свої підприємства їм надали перемоги на відбіркових етапах, які відбулися у цехах упродовж року.

У процесі змагання учасники вдосконалюють свої професійні навички, теоретичну підготовку та вміння застосовувати знання на практиці. Окрім того, вони обмінюються досвідом. Саме тому впродовж кількох років до українських колег брати участь у конкурсі та переймати досвід приїжджають молоді фахівці з АЕС Росії. Оцінювала знання та майстерність учасників комісія з висококваліфікованих фахівців атомної галузі.

Від Южно-Української атомної електростанції за першість змагалися дезактиваторник цеху дезактивації Сергій Чуб, слюсар цеху ремонтно-механічних майстерень енергоремонтного підрозділу (ЕРП) Ярослав Копачевський, старший оператор реакторного відділення реакторного цеху №2 Андрій Видаш, інженер відділу ядерної безпеки Олександр Гевеленко, майстер цеху з ремонту турбінного обладнання ЕРП Костянтин Щербань, дозиметрист цеху радіаційної безпеки Ілля Франк, лаборант хімічного цеху Марія Цисар та електромонтер електроцеху Денис Амелін.

Конкурсантам належало впоратися з практичними та теоретичними завданнями, на які відвели від 2,5 до 3,5 год. Теоретична частина містила питання базового рівня знань з охорони праці, техніки безпеки, радіаційної та пожежної безпеки, практична частина – завдання, аналогічні роботам, які входять у посадові обов'язки учасників. За словами наставників, їх молоді підопічні показали досить високий рівень у своїй професії. Усі конкурсанти добре впоралися з теоретичною частиною. У практичних питаннях простежувалися деякі пропуски, що дало змогу наставникам на майбутнє визначити пріоритетні напрями роботи з молодими фахівцями.

– Рівень усіх учасників дуже високий, – зазначила Ольга ПУХА, провідний інженер хімцеху ВП ЮУ АЕС і керівник конкурсанта. – У групі хіміків добре впоралися зі завданнями абсолютно всі. Були, звичайно, якісь нюанси, огріхи та недоліки, що, звичайно, відбилося на конкурсних балах.
За підсумками змагання у Южно-Української АЕС чотири перші місця. «Золотими» призерами стали Сергій Чуб, Костянтин Щербань, Ілля Франк та Марія Цисар.


Костянтин ЩЕРБАНЬ, майстер ЦРТО (ЕРП) ВП ЮУ АЕС:

– Чесно кажучи, я не очікував, що займу перше місце, тому що на конкурс з'їхалися дуже сильні та добре підготовлені суперники. Знав, що боротьба буде напруженою. І, справді, ми усі правильно відповіли на теоретичні запитання. За винятком одного конкурсанта. На практичному завданні ми також дійшли однієї правильної відповіді, хоча, особисто для мене, виконуване завдання було незнайоме. Думаю, журі було важко визначити кращого. Але, мабуть, зірки зійшлися на моєму боці.

Я вдячний усім за отриманий колосальний досвід. Вважаю, що зупинятися на цьому не варто. Необхідно йти далі, завойовувати нові перемоги, знайомитися з колегами.

Чи буду я брати участь у конкурсі наступного року? Якщо потрібно, то звичайно ж буду. Річ у тому, що поєднувати роботу з підготовкою до конкурсу досить складно. Це потребує значних зусиль. Із-за нестачі часу не завжди виходить так, як хочеться. Але якщо доведеться захищати честь Южно-Української АЕС, то я готовий боротися далі.

Сергій ЧУБ, дезактиваторник ЦД ВП ЮУ АЕС:

– Признаюся, для мене конкурс був складним. Труднощі виникли в питанні дезактивації металовідходів. Кожен учасник обирав свій спосіб та розповідав його методику. Я вирішив розділити відходи на велико- та малогабаритні і дезактивував їх різними методами. Мій спосіб виявився найправильнішим, що й принесло очікувану перемогу. Хочу висловити вдячність моєму наставникові технологові Ніні Стрекаловській, яка впродовж довгого часу готувала мене до змагань.

Конкурс професійної майстерності серед молодих працівників НАЕК «Енергоатом» дуже актуальний, оскільки плани, які стоять перед галуззю, реалізовуватимуть при безпосередній участі сьогоднішньої молоді. Її завдання – зберегти всі славні традиції, які є в кожному підрозділі атомних станцій. Участь у таких змаганнях стимулює молодих працівників до підвищення освітнього рівня та професійної кваліфікації. Для найталановитішої молоді відкриваються перспективи подальшого кар'єрного зростання.

Проводить конкурс Рада молоді енергетичної компанії за підтримки адміністрації та профспілкового комітету ДП НАЕК «Енергоатом».

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ ВП ЮУ АЕС

Теги та ключові фрази
конкурс професійної майстерності в атомній енергетиці


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.