Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
27277
13.11.2013р.
Електротеплове реле РТИ для великогабаритних контакторів КТИ ТМ IEK®

Група компаній IEK розширює асортимент електротеплових реле і вводить в асортимент електротеплові реле РТИ для великогабаритних контакторів КТИ ТМ IEK®. Застосування реле РТИ допоможе уникнути перевантаження електродвигуна і значно подовжити термін його служби, зникнення однієї з фаз, затягнутого пуску, заклинювання ротора й інших проблем. Споживачам добре знайомі теплові реле РТИ торгової марки IEK для малогабаритних контакторів типу КМИ. Тепер магнітні пускачі можна буде складати на більші струми, із застосуванням великогабаритних контакторів КТИ.

ТЕПЛОВІ РЕЛЕ РТИ: ВЛАСТИВОСТІ Й ПРИНЦИП РОБОТИ

Основне призначення електротеплових реле – це захист електродвигунів від небезпечного перегрівання при тривалих струмових перевантаженнях. Контактор і теплове реле разом утворюють магнітний пускач, який застосовують для того, щоб при спрацьовуванні захисту реле відбулося екстрене вимкнення контактора й знеструмлення електродвигуна.

Принцип дії теплового реле РТИ полягає у деформації біметалічної пластини при нагріванні. Вона складається із двох зварених по довжині металів, із різним коефіцієнтом теплового розширення. При нагріванні такої пластини, розташованої в головному колі реле, кожен метал розширюється згідно зі своїми характеристиками, і пластина вигинається у бік металу з меншим коефіцієнтом теплового розширення. Відтак, що вищий струм протікатиме через головне коло реле, то швидше нагріватимуться пластини і спрацьовуватиме захист. У реле РТИ застосовується не пряме, а дотичне нагрівання біметалічних пластин, тобто струм не проходить безпосередньо через біметалічну пластину, а через спеціалізований, розташований поруч із пластиною нагрівальний елемент, який, виділяючи тепло, нагріває її. Таким чином, можливість регулювання місця й площі контакту нагрівача з біметалічною пластиною підвищує точність налаштування захисту реле відповідно до заявлених часострумових кривих (див. рис. 1).

 

Окрім захисту електродвигуна від перевантаження за струмом, захист теплових реле РТИ чутливий і до зникнення фази, тобто, якщо немає однієї з фаз електродвигуна, внаслідок зростання струму споживання по двох інших фазах, і нагрівання біметалічних пластин РТИ, захист спрацює.

Нагадаємо, що теплові реле РТИ не тільки не призначені для захисту електродвигуна від короткого замикання, а й самі його потребують. А все тому, що при протіканні струму короткого замикання нагрівач реле перегорить швидше, ніж нагріються біметалічні пластини, й реле вимкне двигун. Тому при встановленні теплових реле в колі захисту обов’язково треба передбачити апарат захисту від короткого замикання (автоматичний вимикач, плавка вставка тощо).

ЕЛЕКТРОТЕПЛОВІ РЕЛЕ РТИ ДЛЯ ВЕЛИКОГАБАРИТНИХ КОНТАКТОРІВ КТИ ТМ IEK®

Шість нових типів реле РТИ мають два габарити з номінальними струмами від 55 до 200 А. Застосовують їх для великогабаритних контакторів типу КТИ (див. табл. 1).
Таблиця 1

Тип реле РТИ-5369 РТИ-5370 РТИ-5371 РТИ-5375 РТИ-5376 РТИ-6376
Діапазон регулювання уставки струму, А 55–80 63–90 90–120 120–150 150–180 125–200

Нові реле мають схожу на РТИ для КМИ передню панель. На ній розташований поворотний регулятор уставки за струмом, що дає змогу налаштувати необхідний струм захисту, залежно від номінального струму електродвигуна. Кнопка «ТЕСТ» дає змогу перевірити не тільки працездатність додаткових контактів реле до моменту установлення, але й імітувати спрацьовування захисту реле у вже змонтованій схемі. Так само, як і при застосуванні реле в магнітних пускачах, кнопка «ТЕСТ» слугує для вимкнення контактора.

У реле РТИ¬6376 через велике значення номінального струму (до 200 А) застосовують трансформатори, струм вторинної обмотки яких нагріває біметалічні пластини.
Реле РТИ для КТИ може працювати у двох режимах: ручному й автоматичному. В автоматичному режимі роботи при спрацьовуванні захисту реле і після охолодження біметалічних пластин додаткові контакти реле автоматично перейдуть у вихідний стан. У ручному режимі додаткові контакти реле перевести у вихідне положення можна тільки після натискання кнопки скидання.

Режим роботи реле перемикають за допомогою поворотного регулятора кнопки «СКИДАННЯ». У натиснутому положенні регулятора реле перебуває в автоматичному режимі, у вихідному положенні – у ручному режимі. Про спрацьовування захисту реле сигналізує зелений прапорець, розташований на передній панелі.

Реле РТИ для КТИ призначені для роботи при широкому температурному діапазоні. Однак не варто забувати, що теплове реле повинне працювати в таких самих умовах, що й електродвигун, який воно захищає. Не рекомендується розташовувати реле поблизу нагрівальних приладів, систем опалення тощо.

Через особливості роботи реле і в зв’язку з можливим значним нагріванням контактних виводів і елементів реле, корпус пристрою виконаний із міцного пластику, стійкого до аномального нагрівання й вогню.

Реле комплектують усіма металовиробами, необхідними для монтажу РТИ на контактори КТИ, а також для під’єднання зовнішніх провідників.

ІЕК Україна, м. Вишневе, вул. Київська, 6¬В
Тел./факс: (044) 536¬99¬00, www.iek.ua

Теги та ключові фрази
електротеплові реле застосування, принцип дії електротеплового реле, який кабель перегорить швидше, електротеплові реле, електротеплове реле рти 13 будова, РТИ-5370


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.