Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
397
25.12.2013р.
У НКРЕ обговорено питання впровадження нової моделі ринку електричної енергії
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), провела консультації з громадськістю – засідання за круглим столом на тему: «Окремі питання впровадження нової моделі ринку електричної енергії».

 

Слід зазначити, що стратегічний напрям на лібералізацію чинного Гуртового ринку електричної енергії України та шляхи його вдосконалення уперше були визначені Концепцією функціонування та розвитку гуртового ринку електричної енергії України, схваленою постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2002 року № 1789.

Необхідність реформування ринку електроенергії України також обумовлена процесом адаптації енергетичного законодавства ЄС, зокрема, відповідно до зобов’язань України як Договірної Сторони у Договорі про заснування Енергетичного Співтовариства Південно-Східної Європи.

Процес реформування ринку електроенергії здійснюватиметься відповідно до положень Закону України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України», який прийнятий Верховною Радою України 24 жовтня поточного року за № 663-VII та набуває чинності з 1 січня 2014 року.

Цей Закон передбачає структурні зміни у моделі ринку електричної енергії, запровадження нових можливостей щодо здійснення купівлі-продажу електроенергії (двосторонні договори, ринок «на добу наперед», балансуючий ринок), запровадження ринку допоміжних послуг як конкурентного механізму надання послуг для забезпечення надійності та стійкості роботи ОЕС України. Крім того, передбачено суттєві зміни на роздрібному ринку, значно посилюється роль споживачів, приділяється увага посиленню захисту прав споживачів та їх інформаційній підтримці.

Прийняття зазначеного Закону стало важливим та необхідним першим кроком для початку запровадження нової моделі ринку електричної енергії.

Засідання за круглим столом відбулося під головуванням члена НКРЕ О. Рогозіна за участю спеціалістів центрального апарату Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

У публічному громадському обговоренні взяли участь представники інститутів громадянського суспільства – В. Котко, голова Громадської ради при НКРЕ (ВГО «Енергетична асоціація України»), члени Громадської ради – А. Конеченков (Українська вітроенергетична асоціація) та С. Поташник (ВГО «Асоціація «Укргідроенерго»). У роботі круглого столу взяли участь представники інших громадських організацій та окремих енергетичних компаній.

Також на засіданні за круглим столом були присутні представники засобів масової інформації.

За результатами проведених консультацій з громадськістю на офіційному веб-сайті НКРЕ www.nerc.gov.ua впродовж двох тижнів будуть оприлюднені протокол та звіт засідання за круглим столом. Про це повідомив відділ інформації та комунікацій з громадськістю НКРЕ
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
210
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.