Вам подобається оновлений портал?
У квітні вчергове газета «Електротема» виходитиме до виставки elcomUkraine (м. Київ, 9-12.04.19) повноцінним кольоровим журналом (тут...
Одеська компанія «Geon» та київська «Electromoto» спільно реалізують проект ScrAmper – це перший електричний мотоцикл із запасом ходу 140 км, що розроблений та сконструйований в Україні, повідомляє...
Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити
Згідно з повідомленням Фонду держмайна України, такою сумою «Укрістгаз» розрахувалася за придбання 75% акцій «Волиньобленерго». Наприкінці минулого року конкуренцію «Укрістгазу» за ці акції офіційно пообіцяли скласти п'ять іменитих претендентів – небачений для української приватизації ажіотаж. Але «Укренергоконсалтинг» братів Григорія та Ігоря Суркісів, «VS Energy» росіян Є. Гінера та О. Бабакова, «Енергетичний стандарт» К. Григоришина та інші почергово сходили з дистанції.
«Волиньобленерго», виторг якої торік за дев'ять місяців зріс на 6,7 %, до 553 млн грн, переоцінена, вважає глава аналітичного департаменту інвесткомпанії «Eavex Capital» Дмитро Чурін.
За останні кілька років компанія «Укрістгаз», яку учасники ринку пов'язують із газовою групою Дмитра Фірташа, дещо хаотично виявляє активність в абсолютно різних секторах української енергетичної галузі. Однак, її представники запевняють, що дотримуються чіткої стратегії.
Створена у 2011 р. компанія почала з газовидобутку, побудувавши з нуля три свердловини у Полтавській і Харківській областях. Одна введена в експлуатацію, дві інші готові до пуску. У песимістичному сценарії обсяг власного видобутку природного газу торік становив 60 млн м³ з подальшим збільшенням цього показника до 120 млн м³ до 2016 р. Наприкінці 2012 р. компанія купила найбільшу в Харкові теплоцентраль – ТЕЦ-5.
«Весь видобутий природний газ спрямували для її споживання», – пояснив свого часу «Деловой столице» логіку придбання теплоцентралі гендиректор «Укрістгаза» Володимир Крупко.
Лише на перший погляд у діяльність компанії не вписується придбання на Волині обленерго. Основний мотив такого рішення, за словами пана Крупка – регіональна диверсифікація ризиків. «Сконцентрувавши абсолютно все виробництво тільки в одній області, компанія ставить під загрозу роботу відразу за всіма напрямами бізнесу. Кожна окремо взята область України – це свої ринки споживання, завантаженість мереж, сезонні перепади попиту тощо», – вважає Володимир Крупко.
Та й вибирати зараз не особливо є з чого. В енергетиці держава розпродає залишки передавальних і генерувальних компаній, контрольними частками в яких вже володіють мастодонти української економіки, такі як, наприклад, Рінат Ахметов через свій енергетичний холдинг ДТЕК. З «необ'їжджених» олігархами активів у 2014 р. держава намітила, як відомо, продаж «Миколаївобленерго», «Харківобленерго», «Хмельницькобленерго»…
Втім, «Укрістгаз» розглядає останнє придбання як досить перспективний об'єкт для реалізації інвестиційних програм. У планах компанії проведення у першому півріччі 2014-го аудиту «Волиньобленерго» фахівцями «РricewaterhoіsеСоореrs LLС», а потім здійснення спеціалізованою міжнародною компанією у сфері електроенергетики технічного аудиту. За його результатами у компанії передбачають розробити п'ятирічну інвестиційну програму розвитку підприємства, під яку необхідно буде залучити не менше $30 млн.
Також, за словами гендиректора «Укрістгаза», не слід забувати про значний експортно-імпортний потенціалі «Волиньобленерго», враховуючи прикордонне розташування області. «Мова може йти як про країни ЄС, так і про можливу кооперацію з Митним союзом», – вважає Володимир Крупко.
Джерело: uaenergy.com
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |