Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
763
14.03.2014р.
Проектний термін експлуатації другого енергоблоку Южно-Української АЕС завершиться 12 травня 2015 року
Держінспекцією ядерного регулювання України і Міністерством енергетики та вугільної промисловості погоджено рішення НАЕК «Енергоатом» «Про приведення етапу життєвого циклу «експлуатація» енергоблоку №2 Южно-Української АЕС у відповідність до вимог чинних норм та правил».

 

У рішенні, зокрема, зазначається, що у 2000 році законодавством України у сфері використання ядерної енергії, а також нормами та правилами з безпеки було введено визначення окремих етапів життєвого циклу ядерних установок, а саме: вибір майданчика, проектування, будівництво, введення в експлуатацію, експлуатація, зняття з експлуатації. Етапи «введення в експлуатацію» та «експлуатація» є різними етапами життєвого циклу ядерної установки. На право впровадження кожного з цих етапів експлуатуюча організація отримує окрему ліцензію.

Порядок прийняття енергоблоків АЕС у експлуатацію у 2 етапи: в дослідно-промислову експлуатацію та промислову експлуатацію - відповідає світовій практиці, що відображено в рекомендаціях Міжнародного агентства з атомної енергії та підтверджується інформацією, зафіксованою в базі даних МАГАТЕ «The Power Reactor Information System» (www.iaea.org/pris).

Для енергоблоків, що були введені в експлуатацію до зміни законодавства та нормативної бази, початок етапу життєвого циклу «експлуатація» має відповідати даті закінчення комплексних випробувань на 100%-му рівні потужності (закінчення дослідно-промислової експлуатації). Відповідно, початок промислової експлуатації та початок проектного строку експлуатації має відраховуватися від цієї дати.

Вищезазначений підхід для енергоблоку №2 Южно-Української АЕС є аналогічним підходу, реалізованому для енергоблоку №1 ЮУАЕС, і погоджений Держатомрегулювання та Головним конструктором реакторних установок ВВЕР - дослідно-конструкторським бюро «Гідропрес», який є відповідальним за визначення проектного строку експлуатації.

Враховуючи проведений аналіз чинного законодавства, норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки, державних будівельних норм, обсягу виконаних робіт під час введення у експлуатацію енергоблоку №2 Южно-Української АЕС та низки інших документів, за початок етапу життєвого циклу «експлуатація» енергоблоку №2 Южно-Української АЕС визнано 12 травня 1985 р. Саме в цей день було закінчено комплексні випробування на 100%-му рівні потужності (дослідно-промислову експлуатацію), що згідно з чинними нормативними документами відповідає даті підписання акту Державною приймальною комісією прийняття енергоблоку в промислову експлуатацію.

Виходячи з цього, проектний 30-річний термін експлуатації енергоблоку №2 ЮУАЕС має завершитися 12 травня 2015 р.
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.