Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
390
13.06.2014р.
Домогосподарствавам дозволено продавати власну «альтернативну енергію»
Набув чинності Порядок продажу, обліку та розрахунків за електроенергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генерувальними установками) приватних домогосподарств, затверджений постановою НКРЕ від 27 лютого 2014 року № 170.

 

Побутовий споживач має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генерувальної установки для виробництва електрики з сонячного випромінювання, потужністю, що не перевищує 10 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електроенергією. Він має право продавати енергопостачальнику таку енергію за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії приватним домогосподарством.

Енергопостачальник, на території здійснення ліцензованої діяльності якого розташоване особисте домогосподарство, не має права відмовити побутовому споживачеві в покупці за «зеленим» тарифом електроенергії, виробленої генерувальною установкою. Якщо потужність генерувальної установки перевищує дозволену до споживання за договором про користування електроенергією, енергопостачальник впродовж двох робочих днів повинен письмово повідомити про відмову в купівлі та надати рекомендації щодо необхідності збільшення дозволеної до споживання потужності.

Якщо потужність генерувальної установки перевищує 10 кВт, енергопостачальник впродовж двох робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про відмову в купівлі електроенергії за «зеленим» тарифом.

Після встановлення генерувальної установки побутовий споживач ставить до відома про це енергопостачальника заявою-повідомленням за затвердженою формою. Також подає два примірники заповненої по одному з варіантів однолінійної схеми під’єднання генерувальної установки приватного домогосподарства з використанням мережевого інвертора.

Побутовий споживач продає енергопостачальнику за «зеленим» тарифом, встановленим НКРЕ, відповідно до Закону «Про електроенергетику», електрику, вироблену з енергії сонячного випромінювання, генеровану установкою приватного домогосподарства в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії таким приватним домогосподарством.

Нагадаємо, «зелений» тариф для приватних домогосподарств, якщо установки були введені в експлуатацію з 1 квітня 2013 р. по 31 грудня 2014 р., встановлений на рівні 389,34 коп / кВт•год. (без ПДВ).

Джерело: moesonce.com.ua

Теги та ключові фрази
мережевого інвертора


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.