Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
488
19.09.2014р.
Незалежність регулювання енергетики поставлено на карту
Енергетичне Співтовариство опублікувало звіт, у якому оцінює прогрес країн-членів співтовариства в реалізації його положень, досягнутий у період з вересня 2013 року по серпень поточного року.

 

Цього року в доповіді уперше акцент зроблено на роботі національних регулювальних органів, а на додаток надано всебічний огляд реалізації ключового енергетичного законодавства ЄС у галузі електроенергії, газу, відновлюваних джерел енергії, енергоефективності, нафти, навколишнього середовища, конкуренції та статистики.
«Сильні і незалежні регулятори є одним з найважливіших елементів Третього енергетичного пакету, який вступить в силу 1 січня 2015 році в Енергетичному Співтоваристві. Вони є основою добре функціонуючих енергетичних ринків і мають діяти так, щоб забезпечити переваги для споживачів енергії та захищати їхні права», – пояснила Ніна Гралль, відповідальна за діяльність регулювальних органів в Енергетичному Співтоваристві. «Усі країни-члени Енергетичного Співтовариства повинні докласти суттєвих зусиль щодо забезпечення регуляторів усіма необхідними інструментами, передбаченими в рамках Третього енергопакету».

Незалежність національних регуляторів енергетики підлягає прямому політичному втручанню та загрожує структурними заходами, такими як скорочення персоналу, бюджету та зарплат. «Регулятори, які не захищені від політичного впливу, як правило, менш активні у лібералізації ринків і, таким чином, не в змозі виконувати роль «двигунів» реформ, покладених на них Договором про членство в Енергетичному Співтоваристві», – пояснив заступник директора Дірк Бушле. Він також зазначив, що «ліквідація українського регулятора президентським указом і звільнення членів комісії в офісі викликає останнім часом значну стурбованість».

Янез Копач, директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства зазначив: «Цього року ми стали свідками прискорення процесу реформ, пов’язаних з Третім пакетом і я всіляко вітаю відкриття ринку електроенергії в Сербії та частково в Македонії. Тим не менш, нам все ще належить побачити, чи вдасться всім договірним сторонам дотримуватися встановлених термінів».

«Наш моніторинг демонструє явні ознаки того, що Сербія та Чорногорія здійснюватимуть усе необхідне в законодавстві вчасно або лише з незначними затримками, Косово також не дуже відстає від них. В Албанії та колишній Югославській Республіці Македонії реформування поки тільки обговорюється. В Молдові та Україні, де дискусії почалися лише нещодавно, ще перебувають в стадії реалізації Другого енергетичного пакету», – розповів Копач.

«Енергоефективність є ще однією галузею, де ми можемо побачити істотний прогрес в цьому році», – доповнив директор Копач. «Країни рухаються від простого прийняття законодавства з фактичної реалізації заходів з підвищення енергоефективності», – вважає він. Крім того, Янез Копач наголосив, що Секретаріат активно співпрацює з міжнародними фінансовими установами, щоб спрямувати фінансування в енергоефективні заходи країн та створення стійкого ринку для підвищення енергоефективності.

«Українська енергетика», за матеріалами «Energy Community»
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 01/06/2020
210
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.