Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
332
15.10.2014р.
Заява Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо ситуації із забезпеченням паливом теплових електростанцій України

Сьогодні Об’єднана енергосистема України працює в складних умовах, викликаних дефіцитом палива та руйнуванням електричних мереж та інфраструктури внаслідок бойових дій у Донецькій та Луганській областях. У зв’язку з падінням видобутку та неможливістю відвантаження вітчизняного вугілля марок А+П, запаси вугілля цих марок за серпень та вересень 2014 р. зменшились у 4 рази до критичного рівня 440 тис. тонн.

У зазначених умовах Міністерством енергетики та вугільної промисловості разом зі системним оператором ОЕС України, енергетичними компаніями, що здійснюють виробництво та постачання електроенергії, вживаються всі можливі заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми України.

13.08.2014 Урядом прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від № 764-р «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії».

У максимально можливих обсягах збільшено виробництво електроенергії на атомних електростанціях, припинено, там де це можливо за технічних умов, експорт електроенергії та суттєво обмежено постачання електроенергії до Криму. З метою економії вугілля дефіцитних марок оптимізовано режими роботи Об’єднаної енергосистеми України. Вжиття зазначених заходів дало змогу з початку жовтня частково стабілізувати ситуацію та знизити динаміку спрацювання вугілля зі складів електростанцій.

З метою покриття дефіциту палива організовано постачання імпортованого вугілля. До кінця поточного року заплановано імпортувати біля 4,2 тонни вугілля марок А+П, що дасть змогу забезпечити стабільну роботу теплових електростанцій та створити необхідні запаси вугілля для проходження опалювального сезону 2014/2015 рр.
Зважаючи за збільшення вартості вугілля, додаткові витрати генерувальних компаній теплових електростанцій оцінюються на рівні 1,5–2 млрд грн. Для відшкодування зазначених витрат та збалансування фінансово-економічного стану підприємств галузі в умовах зменшення обсягів виробництва та зниження рівня розрахунків за електроенергію Луганської та Донецької областей, необхідно терміново вжити заходи щодо відповідного корегування тарифів та цін на ринку електричної енергії.
Міністерством енергетики та вугільної промисловості підготовлено відповідний пакет пропозицій, який включає оптимізацію тарифів для суб’єктів електроенергетичного ринку, а також зменшення тарифів для «зеленої» генерації, насамперед сонячної, які сьогодні є найвищими на ринку електроенергії та дають змогу отримувати надприбутки приватним енергокомпаніям, що утворені за минулої влади. Зазначені пропозиції, у разі їх прийняття на початку вересня, дозволили б забезпечити вкрай необхідні фінансові ресурси для генерувальних компаній та створити запаси вугілля на складах теплових електростанцій.

На жаль, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, до цього часу не прийнято необхідні рішення, і зазначені пропозиції Міністерства енергетики та вугільної промисловості залишились нереалізованими.

10.10.2014 Міністерство енергетики та вугільної промисловості отримало звернення від компаніїДТЕК щодо неможливості забезпечити постачання вугілля на свої електростанції в необхідних обсягах для проходження опалювального сезону через недостатність фінансових ресурсів та незбалансованість тарифів теплової генерації.
Сьогодні підприємства ДТЕК забезпечують видобуток більше половини обсягів енергетичного вугілля та виробляють до 70% електроенергії на теплових електростанціях.
За таких обставин зупинка теплових електростанцій ДТЕК призведе до виникнення значного дефіциту генерувальної потужності, внаслідок чого матимемо суттєве обмеження споживання електроенергії та відімкнення споживачів по всій країні.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України наголошує на недопустимості таких дій в умовах підготовки країни до опалювального сезону та звертається до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, терміново прийняти необхідні рішення для збалансування інтересів суб’єктів господарювання, споживачів і держави та не допустити порушень прав споживачів через виникнення ситуації, яка призведе до відімкнень електроенергії.

Джерело: інтернет-cайт Міненерговугілля

Теги та ключові фрази
www.proelectro.info


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.