Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
344
14.11.2014р.
На Ташлицькій ГАЕС у ремонті два гідроагрегати

На Ташлицькій гідроакумулюючій станції (входить до складу Южно-Українського енергокомплексу) у розпалі ремонтна кампанія. Перший агрегат ГАЕС зупинено для відновлення працездатності генераторного вимикача насосного режиму, що виробив свій комутаційний ресурс. До ремонту залучено представників фірми-виробника вимикача - компанії АВВ (Швейцарія), одного з провідних світових постачальників систем передачі та розподілу електроенергії. 12 листопада вони приступили до роботи.

Генераторні вимикачі насосного режиму (комутаційні вимикачі) на всіх ГАЕС світу належать до розряду електричного обладнання, що піддається в процесі роботи підвищеним навантаженням. Щоразу під час відключення насос-двигуна їм доводиться розмикати ланцюг з великим струмом, що призводить до прискореного зносу цього устаткування. Для визначення ресурсу комутаційних вимикачів існують спеціальні системи моніторингу. Саме за свідченнями такої системи на гідроагрегаті №1 ТГАЕС розпочато поточний ремонт.

Відновлення працездатності генераторного вимикача насосного режиму - процес дуже відповідальний. Основна частина робіт виконується вузькими фахівцями АВВ, які спеціально прибули на майданчик гідрокомплексу ВП ЮУАЕС. На виконання деяких операцій відводяться чітко регламентовані часові проміжки. Це пов'язано з вимогою щодо обмеження в часі періоду контакту розібраних вузлів вимикача із зовнішнім повітрям. У роботі використовується спеціальне оснащення: муфельна піч, спецпрес, прилади діагностики та ін.

Паралельно з ремонтом комутаційного вимикача на першому агрегаті ТГАЕС ведеться плановий поточний ремонт гідрогенератора, насос-турбіни та допоміжного обладнання. Всі роботи планується завершити до 28 листопада.

На відміну від короткострокового ремонту на агрегаті №1, тривалість ремонтної кампанії на другому агрегаті Ташлицької ГАЕС значно довша. Стартувавши 25 вересня 2014 р., його реконструкція продовжиться до 19 лютого 2015 р. Такі терміни обумовлені необхідністю його повного оновлення. Агрегат №2 гідроакумулюючої електростанції Южно-Українського енергокомплексу, відповідно до вдосконаленого проекту, був експериментальним. Його головною відмінністю від першої машини були збільшені лопаті робочого колеса. Кожну з них було додатково наплавлено на 70 мм, що дозволило закачувати воду у верхнє водоймище ГАЕС на позначку 103 м, тоді як агрегат №1 працює лише до позначки 99,5 м.

Та можливість збільшення корисного об'єму верхньої водойми спричинила й негативні наслідки. Вищезгадане вдосконалення призвело до підвищеної вібрації (її рівень на деяких вузлах машини перевищував норми в 4-5 разів), руйнування підшипників і незадовільного функціонування направляючого апарату. Особливо це проявлялося в насосному режимі роботи гідроагрегату. Тому заводом-виробником була виказана заборона на його використання у якості насосу. Таким чином, з жовтня 2013 р. гідроагрегат ТГАЕС №2 працював виключно в генераторному режимі. У насосному функціонувала лише перша машина.

Після ретельного вивчення проблеми, було прийняте технічне рішення повернутися до первинного проекту робочого колеса. Іншими словами, після реконструкції другий агрегат Ташлицької ГАЕС стане ідентичним першому. Під час масштабної модернізації будуть повністю замінені робоче колесо, підшипники направляючого апарату та ущільнення валу турбіни. Паралельно з цим буде виконано ремонт генератора та низку інших необхідних робіт.

Переважна більшість потрібного для реконструкції та ремонту обладнання і комплектуючих виготовляється на вітчизняних заводах. Шеф-нагляд також покладено на українські підприємства – «Гідроенерготехсервіс», «Турбоатом», «Електроважмаш».

На сьогодні триває розбирання гідроагрегату, ведеться дефектування його обладнання та формування планів з усунення виявлених дефектів. Йде підготовка до установки нових підшипників підвищеної зносостійкості. На їх поставку на майданчик ГАЕС гідроенергетики очікують 26 листопада. Наступні технологічні операції - заміна робочого колеса, монтаж підшипників, лопаток, кришки - вимагатимуть від ремонтників великої точності. Технічні допуски, встановлені заводом-виробником, - десяті та соті частки міліметра, тоді як вага, наприклад, кришки гідроагрегату становить 250 т.

Правильність вибраного шляху з відновлення повної працездатності другого гідроагрегату ТГАЕС та якість виконаних робіт буде перевірено під час гідроенергетичних випробувань, які пройдуть після завершення всіх реконструктивних робіт.

Додатково:

Високоманеврена Ташлицька ГАЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, маневрених гідроакумулюючих потужностей та водних ресурсів річки Південний Буг. Основне призначення ТГАЕС - виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надлишкової нічної енергії.

На даному етапі на Южно-Українському енергокомплексі в експлуатації перебувають 3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт Южно-Української АЕС, 2 гідроагрегати сумарною потужністю 11,5 МВт Олександрівської ГЕС і 2 гідроагрегати сумарною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт Ташлицької ГАЕС.
Спорудження гідроакумулюючої електростанції триває. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

Про роль регулюючих потужностей, і зокрема Ташлицької ГАЕС у забезпеченні стабільної роботи енергосистеми свідчить нинішня ситуація: збіг у часі ремонтів двох гідроагрегатів ТГАЕС призвів до необхідності зниження потужності атомної генерації для проходження нічного провалу енергоспоживання. Розпорядженням диспетчерської служби енергетичної системи було знижено потужність одного з енергоблоків Рівненської АЕС.

Теги та ключові фрази
код едрпоу тешлицькои гаес


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
172
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.