Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
262
17.12.2014р.
Електроенергію у Крим продаватимуть під гарантії держбанків
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності (ДПЗД) «Укрінтеренерго» затвердило положення про організацію та проведення аукціонів з продажу електроенергії на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим, згідно з яким приватні компанії отримають можливість постачати електроенергію споживачам півострова.

 

Текст положення затверджено наказом ДПЗД «Укрінтеренерго» №169 від 12 грудня 2014 року і оприлюднений на сайті держкомпанії.

Відповідно до нього, аукціони проводитимуть щомісяця. Потенційні учасники торгів, зокрема, повинні мати ліцензію на право здійснення діяльності на передачу електроенергії за регульованим тарифом або її постачання за нерегульованим тарифом.

«Укрінтеренерго» здійснюватиме продаж електроенергії тільки за умови внесення постачальником-переможцем торгів передоплати в повному обсязі або надання ним гарантії державного банку щодо її оплати. Таким чином, державні банки України цим положенням зобов’язані оплачувати електроенергію окупованому півострову, якщо не платитиме постачальник.

Згідно із документом, переможцем аукціону визнають учасника торгів, який запропонує найбільшу ціну за 1 кВт-год електроенергії, до того ж вона має бути вищою від ціни електроенергії, купленої «Укрінтеренерго» на гуртовому ринку електроенергії України.

У положенні також зазначено: якщо на аукціон допущено менше двох претендентів, то лот знімають і торги не проводять. Лот також знімають з торгів у випадку недосягнення рівня ціни, закуповуваного струму «Укрінтеренерго» на ГРЕ України. У такому випадку організатор аукціону може вибрати покупця відповідного обсягу електроенергії.

При цьому інформація про учасників торгів та їх кількість не підлягає розголошенню.

Стартову ціну електроенергії визначатиме аукціонний комітет, до якого увійдуть три посадові особи організатора аукціону в особі «Укрінтеренерго».
Аукціоний комітет також зобов’язаний визначати основні умови договорів купівлі-продажу електропостачальних компаній, вимоги до безумовної та безвідкличної банківської гарантії, яку має подати претендент разом із заявкою на участь в аукціоні.

Оголошення про проведення торгів слід оприлюднити не пізніше, ніж за три доби до їх проведення.

Положення про проведення аукціонних торгів розроблено відповідно до вимог урядової постанови №698 від 10 грудня 2014 року, якою скасовано державну монополію на постачання електроенергії до Криму і допущено на ринок приватні компанії.

Водночас електроенергію в Крим продає ДПЗД «Укрінтеренерго». Отже, після набрання чинності нового положення прибуток від постачання електроенергії на півострів отримуватиме не держкомпанія, а фірми-посередники.

Раніше «Укрінтеренерго» мало право продавати до Криму електроенергію тільки постачальникам за регульованим тарифом («ДТЕК Крименерго» і «Севастопольенерго»).

Ще раніше Кабінет міністрів постановою №148 від 7 травня 2014 рокувизначив «Укрінтеренерго» єдиним відомством, яке закуповуватиме електроенергію на гуртовому ринку електроенергії країни для постачання на окуповані території Криму. «Укрінтеренерго» закуповує електроенергію на Гуртовому ринку електроенергії України за встановленим НКРЕ тарифом на рівні, не нижчому від гуртової ринкової ціни (ГРЦ).

Джерело: Інтерфакс-Україна – uaenergy.com.ua

 

 
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.