Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
273
23.01.2015р.
Створено постійно діючий тристоронній дорадчий орган
На виконання пункту 4.12 «Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010–2012 роки» НКРЕКП наказом від 20.01.2015 № 5 утворила постійно діючий тристоронній дорадчий орган при Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

 

Його метою є обговорення проектів рішень НКРЕКП про зміну і регулювання чинних тарифів на електричну енергію і цін на природний газ для населення.

До складу цього дорадчого органу при НКРЕКП увійшли (за згодою) представники Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та представники Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні.

Зазначений наказ оприлюднено на офіційному веб-сайті НКРЕКП.

Інформаційна довідка:

«Генеральна угода про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010–2012 роки» була укладена 09.11.2010 р. між Кабінетом Міністрів України, Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.

Пунктом 4.12 Генеральної угоди Кабінет Міністрів України зобов'язався створити за участю Спільних представницьких органів репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Спільних представницьких органів сторони роботодавців на національному рівні, які є Сторонами Угоди, при центральних органах виконавчої влади та державних колегіальних органах, які приймають відповідно до їх повноважень рішення про зміну і регулювання чинних тарифів і норм для населення (на електроенергію, газ, послуги транспорту і зв'язку), постійно чинні тристоронні дорадчі органи.

Рішення відповідних центральних органів виконавчої влади та державних колегіальних органів із зазначених питань приймаються після обговорення у відповідних дорадчих органах.

Оптимізовано тарифні коефіцієнти

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла постанову № 37 «Про внесення зміни до постанови НКРЕ від 20 грудня 2001 року № 1241», якою оптимізувала непобутовим споживачам тарифні коефіцієнти за спожиту електроенергію в пікові та нічні періоди навантаження в об’єднаній енергетичній системі України.

При цьому, тарифний коефіцієнт для двозонних тарифів, диференційованих за періодами часу зменшується із «0,4» до «0,35» у нічний період часу, та з «1,85» до «1,8» у денний період часу, а для тризонних тарифів, диференційованих за періодами часу із «0,35» до «0,25» у нічний період часу, та з «2,0» до «1,8» у піковий період.

Визначений у постанові підхід дасть можливість вирівнювати графік навантажень ОЕС України та забезпечить зниження обсягів споживання електричної енергії у пікові періоди і стимулюватиме споживачів (зокрема, промисловість: металургійну, машинобудівну, будматеріалів, хімічну та ін.) до переходу на споживання електричної енергії в нічний та напівпіковий періоди часу. Постанова № 37 набирає чинності з 1 лютого 2015 року.

Дефіцит електроенергії в ОЕС України у пікові періоди обумовлений нестачею паливно-енергетичних ресурсів (газ, вугілля, мазут), дисбалансом між виробництвом та споживанням електроенергії, руйнуванням електричних мереж та транспортної інфраструктури в зоні АТО, а також низькою водністю річок України (найнижчий показник за останні 45 років) та зниженням середньодобової температури повітря понад норму.

НКРЕКП і надалі здійснюватиме усі залежні від неї заходи для стабілізації функціонування об’єднаної енергосистеми України.

Відділ інформації та комунікацій з громадськістю НКРЕКП
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
210
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.