Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
291
17.02.2015р.
Реконструкцію другого гідроагрегату Ташлицької ГАЕС завершено раніше відведеного терміну

16 лютого завершилися комплексні гідроенергетичні випробування другого агрегата Ташлицької гідроакумулюючої електростанції (ТГАЕС). Їх позитивні результати засвідчили успішне завершення ремонтної кампанії, яка стартувала 29 вересня 2014 року та передбачала повну реконструкцію гідроагрегата. Модернізацію другої машини ГАЕС завершено на 4 дні раніше відведеного терміну. Агрегат впроваджено в роботу, він функціонує відповідно до диспетчерського графіка.

«Перші години роботи показали, що виконані модернізаційні роботи не лише дали змогу повністю відновити працездатність обладнання, а й збільшити потужність агрегата №2 у турбінному режимі зі 150 МВт до 160 МВт», – повідомив заступник головного інженера ВП Ю-УАЕС – директор каскаду ГЕС-ГАЕС Олександр Фальчиков.
Доремонтною особливістю другого агрегата гідроакумулюючої
електростанції Южно-Українського енергокомплексу було виконане відповідно до вдосконаленого проекту збільшення лопатей робочого колеса (додаткове наплавлення на 70 мм). Разом з можливістю закачувати воду у верхню водойму ГАЕС до позначки 103 м і збільшити тим самим корисний об'єм верхнього водоймища, це спричинило, на жаль, і негативні результати. Головним з них стало посилення вібрації, що викликало руйнування підшипників і незадовільне функціонування направляючого апарата. В результаті завод-виробник заборонив використовувати гідроагрегат, як насос. Таким чином, з жовтня 2013 року агрегат №2 ТГАЕС працював тільки у генераторному режимі.

Після ретельного вивчення проблеми прийнято технічне рішення про повну реконструкцію другого гідроагрегата із заміною робочого колеса. Масштабна модернізація тривала майже 5 місяців. У її перебігу замінено підшипники направляючого апарата, застосовано новітню технологію ущільнення валу турбіни. Паралельно з цим виконано ремонт генератора та низку інших важливих робіт.

Більшість необхідного для реконструкції та ремонту обладнання і комплектуючих виготовлено на вітчизняних заводах. Так, наприклад, нові зносостійкіші підшипники виготовлено на Харківському турбінному заводі із застосуванням німецької технології наплавлення поверхонь, що труться. Шеф-нагляд під час ремонту і монтажу також виконували українські підприємства – «Гідроенерготехсервіс», «Турбоатом», «Електроважмаш».

Правильність вибраного шляху з відновлення повної працездатності другого гідроагрегата ТГАЕС підтверджено уже під час гідроенергетичних випробувань, що завершилися 16 лютого. Сьогодні гідроенергетики розглядають можливість виконання в перспективі аналогічної реконструкції на першому гідроагрегаті. Модернізація обох насос-турбін станції дадуть змогу підвищити ефективність роботи ТГАЕС, а отже і стійкість енергосистеми України*.

*У технологічній схемі ТГАЕС використано гідроагрегати, яким одночасно властиві функції високооборотних гідротурбін і потужних насосів. Принцип їх роботи полягає у перекачуванні води з водойми, яка знаходиться на верхньому рівні, у водоймище нижнього рівня. Такий режим роботи служить для вироблення дефіцитної електроенергії в піковий час. У періоди провалів в енергосистемі, коли мережі потрібні додаткові споживачі електроенергії, гідроагрегати ТГАЕС використовують для закачування води з нижнього водоймища у верхнє (насосний режим). Таким чином відбувається вирівнювання навантаження і підвищується стійкість єдиної енергетичної системи України.

Довідка.

Високоманеврена Ташлицька ГАЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, маневрених
гідроакумулювальних потужностей та водних ресурсів ріки Південний Буг.

Зараз на Южно-Українському енергокомплексі в експлуатації перебувають 3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт Южно-Української АЕС, 2 гідроагрегати сумарною потужністю 11,5 МВт Олександрівської ГЕС і 2 гідроагрегати сумарною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт Ташлицької ГАЕС.

Спорудження гідроакумулювальної електростанції триває. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництваТашлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

За матеріалами офіційного сайта Міністерства енергетики
та вугільної промисловості України
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.