Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
307
18.05.2015р.
Міністр ознайомився із будівництвом Дністровської ГАЕС
16 травня міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин здійснив поїздку до Новодністровська (Чернівецька область) з метою ознайомлення з ходом будівництва і монтажу гідроагрегата № 3 Дністровської ГАЕС, який є заключним агрегатом першої черги будівництва цієї масштабної для нашої держави станції.

 

Під час зустрічі з керівництвом станції Володимир Демчишин наголосив на важливості добудови цього об'єкта, адже він є одним із пріоритетних у державній енергетичній стратегії щодо забезпечення енергетичної безпеки і надійності роботи української енергосистеми. За його словами, введення в дію кожного гідроагрегата дає значний економічний ефект і забезпечує економію природного газу й вугілля завдяки зниженню кількості пусків теплових блоків, стабілізації їх навантаження та збільшення ККД. Міністр зазначив, що загальносистемний ефект на один гідроагрегат потужністю 324 МВт становить в середньому $46 млн на рік завдяки зменшенню спалювання газу, мазуту і вугілля на теплоелектростанціях.

Делегація на чолі з міністром Володимиром Демчишиним ознайомилася із обсягом виконаних робіт на станції. До складу делегації увійшли в.о. голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк, голова Чернівецької облдержадміністрації Олександр Фищук, керівник ПАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота, керівництво філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС», генеральних підрядних та субпідрядних, проектних і будівельних організацій, представники місцевої влади, громадськості.

Під час візиту проаналізовано стан будівництва станції та динаміку фінансування будівельно-монтажних робіт. Міністерством енергетики та вугільної промисловості України розглянуто додаткові шляхи залучення решти необхідного фінансування для добудови третього гідроагрегата станції, зокрема через залучення ПАТ «Укргідроенерго» облігацій внутрішньої держаної позики на вигідних умовах. «Нам важливо забезпечити безперебійне та стабільне фінансування цього проекту для своєчасного його завершення в наступному році», – сказав міністр.

В. Демчишин також оглянув верхню водойму станції, яка стала найбільшою штучною водоймою ГАЕС в Європі. Крім цього, він у супроводі генерального директора ПАТ «Укргідроенерго» Ігоря Сироти і керівництва генерального підрядника консорціуму НВО «Укргідроенергобуд» оглянув водоводи третього гідроагрегата, ознайомився із ходом робіт у шахті третього гідроагрегата.

У присутності міністра Володимира Демчишина з головного щита управління станції було виконано команду диспетчера енергосистеми і запущено в мережу в генераторному режимі два гідроагрегати Дністровської ГАЕС сумарною потужністю 648 МВт. За лічені хвилини два найпотужніших агрегати набрали належні оберти і видали відповідну потужність в енергомережу України, використовуючи для цього накопичений обсяг води верхньої водойми.

«Це колосальний резерв маневрової потужності, яку наша станція може використовувати в будь-який час для підтримки стабільної роботи енергосистеми. Це екологічно чиста і дешева електроенергія, яка виробляється з накопиченої води з ріки Дністер під час нічного закачування в насосному режимі цими ж двома агрегатами», – наголосив Володимир Демчишин. Він також зазначив, що корисний обсяг водойми становить 32,7 млн м³ води, що дасть змогу працювати всім трьом агрегатам станції потужністю 972 МВт в генераторному режимі впродовж шести годин.

Важливість події відзначив і генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота. «На сьогодні здано в експлуатацію два гідроагрегати. Третій, обладнання для якого постачається з українських заводів у Харкові та Запоріжжі, ми плануємо запустити у 2015 році. Це забезпечить Україні додатковий щорічний виробіток більше 1 млрд. кВт/год електроенергії», – сказав він.

Міністр Володимир Демчишин також оглянув новозбудований 114-квартирний житловий будинок у Новодністровську. Цей проект – один із напрямів соціальної роботи компанії ПАТ «Укргідроенерго» стосовно своїх працівників. У кошторисі проекту будівництва ГАЕС було закладено понад 300 млн. грн. на розвиток соціальної інфраструктури регіону – побудовано сучасну районну лікарню у місті Сокиряни, житловий будинок у Новодністровську, споруджують районний будинок культури, оновлюється трубопровідна інфраструктура навколишніх селищ та системи їхнього водопостачання.

Під час візиту міністра вкотре було наголошено, що будівництво об’єкта здійснюється силами саме українських фахівців і з використанням вітчизняного обладнання, що надзвичайно важливо у теперішній економічний час. Компанія ПАТ «Укргідроенерго» без залучення зовнішніх позик вкладає власні оборотні кошти, які отримує за рахунок тарифу на відпуск виробленої електроенергії на своїх станціях.

Уже котрий рік поспіль це один із найбільших інфраструктурних проектів, який реалізується в Україні та українцями.

Довідково

ПАТ «Укргідроенерго» – найбільша гідрогенерувальна компанія України. До неї входять дев’ять станцій на Дніпрі та Дністрі. На станціях товариства – 102 гідроагрегати, їх сумарна встановлена потужність – 5360 МВт. Головне завдання ПАТ «Укргідроенерго» полягає у забезпеченні покриття пікових навантажень, регулюванні частоти і потужності, забезпеченні мобільного аварійного резерву в об’єднаній енергосистемі України.

Дністровський каскад складається з Дністровської ГЕС-1 потужністю 702 МВт, ГЕС-2 і гідроакумулювальної електростанції. Дністровська ГАЕС знаходиться на відстані 3 км від ГЕС-1. За проектом один гідроагрегат станції у генераторному режимі виробляє 324 МВт, в насосному – споживає 421 МВт. Перша черга це – 3 гідроагрегати, генераторний режим – 972 МВт, насосний – 1263 МВт. Проектна потужність станції у складі усіх семи гідроагрегатів у генераторному режимі – 2268 МВт, насосному – 2947 МВт. Гідроакумулювальна електростанція – це гідроелектрична станція, основний принцип дії якої полягає у використанні надлишкової електроенергії у нічний час для закачування води в насосному режимі з нижньої у верхню штучно створену водойму. Коли вдень та увечері, в часи пікового споживання в загальнодержавній енергомережі, виникає гостра необхідність в електричній енергії, на допомогу атомним і тепловим станціям приходить гідроенергетика з дешевою та екологічно чистою енергією. Вода із заповненого верхнього басейну трубопроводами надходить у машинний зал до гідроагрегатів ГАЕС, залученими до роботи уже в турбінному режимі для вироблення електроенергії, яка повертається в енергомережу для покриття піків навантаження.

Час пуску і зміни режиму роботи ГАЕС становить декілька хвилин, що зумовлює її високу експлуатаційну маневреність щодо атомних і теплових енергоблоків. Саме ця здатність ГАЕС робить її дієвим засобом для вирівнювання режиму роботи енергосистеми. Кількість акумульованої електроенергії визначається ємністю басейнів і робочим напором ГАЕС.

Джерело: mpe.kmu.gov.ua
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 23/01/2020
27
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.