Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
340
22.05.2015р.
Міністр обговорив з Громадською радою приватизаційні процеси в енергетиці
Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин взяв участь у засіданні Громадської ради при Міненерговугілля, яке днями відбулося у приміщенні Міністерства.

 

На засіданні також були представники Верховної Ради України, НКРЕКП, енергопостачальних організацій, підприємств галузі.

Виступаючи, Володимир Демчишин наголосив на необхідності проведення приватизації в енергетиці та подолання стереотипів про те, що тільки держава завжди є надійним і ефективними управлінцем. Також зазначив, що за умов приватизації власник забезпечує залучення капіталу, нових технологій і ефективного менеджменту. Крім того, міністр вкотре наголосив, що повинні бути адекватні ціни на енергоносії, при яких електроенергія буде конкурентоспроможною на європейському ринку, а цього можна досягти шляхом модернізації та підвищення ефективності роботи підприємств.

За словами Володимира Демчишина, в основі приватизації повинні бути проведення відкритого публічного конкурсу і встановлення інвестиційних зобов’язань, дотримання яких контролюватиметься, а також урахування енергетичної безпеки держави. «Дешево ніхто продавати не буде. Тільки конкурс, прозорий приватизаційний процес», – зазначив міністр.

В. Демчишин поділився думками щодо приватизації вугільних підприємств і висловив сподівання, що Програма реформування вугільної галузі, підготовлена Міненерговугілля, буде затверджена найближчим часом. Наголосив, на необхідності проведення аудиту кожної шахти, щоб оцінити її перспективність і реальну вартість. На його думку, в шахти може інвестувати той, хто стане власником генерувальної компанії, забезпечивши таким чином поставки вугільної продукції.

Також під час засідання йшлося про необхідність залучення інвестицій та будівництва нових ліній електропередачі, які б забезпечили надійне електропостачання і зменшення втрат у мережах. Міністр поділився враженнями про Дністровську ГАЕС, яку напередодні відвідав. «Активів в енергетиці насправді багато, потрібно їх ефективно використовувати з меншими затратами», – підсумував він, а також наголосив на важливості підвищення ефективності роботи НКРЕКП і Антимонопольного комітету в умовах проведення приватизаційних процесів.

В обговоренні взяв участь екс-міністр енергетики Іван Плачков. Він, зокрема, говорив про необхідність суворого контролю з боку державних органів за діяльністю природних монополій в умовах ринкової економіки Він також висловив думку про доцільність запровадження моделі утворення публічних компаній.

Під час обговорення виступив член НКРЕКП Б. Циганенко, який наголосив на необхідності врахування думки споживачів про якість надання послуг, що є показником ефективності роботи енергетичних підприємств.

Від експертів у сфері енергетики виступила Світлана Голикова. Вона, зокрема, підтримуючи приватизаційні процеси, звернула увагу присутніх на те, що наразі триває реформа Енергоринку, а також на необхідність дотримання вимог Третього енергопакету відповідно до зобов’язань України у межах співпраці з Енергетичним Співтовариством. С. Голикова запропонувала, щоб умовою продажу ТЕЦ, які є найзатратнішими і становлять 7% Енергоринку, була їх модернізація.

Пропозиції щодо поліпшення роботи атомної галузі подав член Громадської ради, віце-президент Українського ядерного товариства Володимир Коровкін.

За підсумками засідання Міністр запросив учасників зустрічі до подальшої співпраці та запропонував надавати пропозиції щодо підвищення економічної ефективності роботи галузі, які буде опрацьовано фахівцями Міністерства.

Джерело: mpe.kmu.gov.ua
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
172
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.