Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
315
28.05.2015р.
Забезпечено підвищення надійності та якості електропостачання Києва
ПАТ «Київенерго» завершило будівництво стратегічно важливого як для столиці України, так і вітчизняної енергетики загалом, об’єкта – комплектної розподільчої установки елегазової 330 кВ (КРУЕ). Найважливим ефектом від встановлення цього інноваційного обладнання є підвищення надійності та якості електропостачання Києва завдяки посиленню зв’язку столичної системи електропостачання із об’єднаною енергосистемою України (ОЕС). Про це повідомляє прес-центр Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

 

Актуальність цього проекту зумовлена зростанням споживанням електроенергії столиці. Починаючи з 2000-го, щороку воно збільшується на 4–5% через масове застосування електронних ґаджетів, побутової і промислової техніки. Щоб задовольнити попит на електроенергію, забезпечити приріст її споживання у столиці «Київенерго» за підтримки стратегічного інвестора компанії «ДТЕК» упродовж 2014–2015 рр реалізувало проект із встановлення інноваційного високотехнологічного обладнання КРУЕ-330 кВ.

«У нас з'явилася можливість у міжопалювальний період зменшити витрати газу на вироблення електроенергії, – сказав головний диспетчер НЕК «Укренерго» Костянтин Ущаповський. – Із введенням в експлуатацію цього об'єкта основні потоки електроенергії, які заходять до Києва, будуть надходити від високовольтної мережі об'єднаної енергосистеми, і це, безсумнівно, економічно вигідно і виправдано в даній ситуації. «Київенерго» однією з перших пішла на таку серйозну роботу як встановлення настільки інноваційного обладнання, як КРУЕ».

Першим етапом проекту стало встановлення нового, третього для ТЕЦ-5, автотрансформатора потужністю 200 МВА, за допомогою якогоелектроенергія передається з ОЕС України до розподільного пристрою 110 кВ столичної електромережі. Навесні 2014 року автотрансформатор (АТ-3) був під`єднаний до енергоживлення. Впродовж минулого року також було збудовано приміщення, де зараз розташоване обладнання розподільної установки та інше електротехнічне устаткування, перепід’єднані лінії електропередачі, здійснено монтаж дев’яти компактних елегазових модулів КРУЕ-330 кВ. Наразі на установці завершені заходи з монтажу елегазових шинопроводів, які з’єднали з системами КРУЕ-330 автотрансформатори №№1,2,3.

Виробником і постачальником високовольтного обладнання для «Київенерго» стала швейцарська компанія «АBB» – однин із лідерів міжнародного ринку цього напряму. Термін експлуатації обладнання перевищує 30 років. Загальний обсяг інвестицій у проект збудівництва КРУЕ-330 кВ на столичній ТЕЦ-5 – близько 221 млн грн.

Довідка

Комплектна розподільча установка (елегазова) – високовольтне обладнання, призначене для приймання електроенергії від трансформаторних підстанцій і розподілу її міжспоживачам. Сучасна КРУЕ-330 встановлена на ТЕЦ-5 замість відкритого розподільного пристрою 330 кВ, який експлуатували понад 40 років і вичерпав термін експлуатації.

Порівняно з відкритим розподільним пристроєм змонтоване обладнання КРУЕ-330 більш ніж удвічі компактніше, надійніше і безпечніше в експлуатації, адже воно не піддається впливу атмосферних факторів і не вимагає постійного нагляду обслуговуючого персоналу. У новому обладнанні використані елегазові вимикачі, керування якими здійснюється в автоматичному режимі. Вони надійніші і безпечніші, ніж повітряні вимикачі відкритого розподільного пристрою, які менш надійні в експлуатації і потребують частішого ремонту.

Першим досвідом співпраці «Київенерго» з «АВВ» був проект встановлення високовольтного елегазового обладнання на підстанції «Центр» 110/10 кВ у 2002 році. Основні напрями співпраці: високовольтне обладнання релейний захист, протиаварійна автоматика на основі мікропроцесорної техніки. Свого часу «ЕлектроТЕМА» писала про те, що найбільший обсяг робіт у цьому плані виконано за період 2010–2014 рр. Зокрема, на електричних підстанціях «Московська», «Університетська» і «Єленівська» проведена реконструкція зі встановленням КРУЕ-110, а на підстанціях«Вулкан», «Дніпровська», «Бастіонна» і «Оболонь» під час реконструкції замість застарілого обладнання були встановлені сучасні елегазові модулі 110 кВ.

В Україні КРУЕ різних типів і класів напруги встановлені на Алчевському металургійному комбінаті, у «Полтаваобленерго», на «Сімферопольській ТЕЦ», «Івано-Франківськ цемент», «Волиньцемент», Дністровській ГАЕС, але модулі на цих підприємствах за своїм масштабом і якістю не йдуть у порівняння з тими, що встановлені на ТЕЦ-5.
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.