Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
335
28.05.2015р.
Забезпечено підвищення надійності та якості електропостачання Києва
ПАТ «Київенерго» завершило будівництво стратегічно важливого як для столиці України, так і вітчизняної енергетики загалом, об’єкта – комплектної розподільчої установки елегазової 330 кВ (КРУЕ). Найважливим ефектом від встановлення цього інноваційного обладнання є підвищення надійності та якості електропостачання Києва завдяки посиленню зв’язку столичної системи електропостачання із об’єднаною енергосистемою України (ОЕС). Про це повідомляє прес-центр Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

 

Актуальність цього проекту зумовлена зростанням споживанням електроенергії столиці. Починаючи з 2000-го, щороку воно збільшується на 4–5% через масове застосування електронних ґаджетів, побутової і промислової техніки. Щоб задовольнити попит на електроенергію, забезпечити приріст її споживання у столиці «Київенерго» за підтримки стратегічного інвестора компанії «ДТЕК» упродовж 2014–2015 рр реалізувало проект із встановлення інноваційного високотехнологічного обладнання КРУЕ-330 кВ.

«У нас з'явилася можливість у міжопалювальний період зменшити витрати газу на вироблення електроенергії, – сказав головний диспетчер НЕК «Укренерго» Костянтин Ущаповський. – Із введенням в експлуатацію цього об'єкта основні потоки електроенергії, які заходять до Києва, будуть надходити від високовольтної мережі об'єднаної енергосистеми, і це, безсумнівно, економічно вигідно і виправдано в даній ситуації. «Київенерго» однією з перших пішла на таку серйозну роботу як встановлення настільки інноваційного обладнання, як КРУЕ».

Першим етапом проекту стало встановлення нового, третього для ТЕЦ-5, автотрансформатора потужністю 200 МВА, за допомогою якогоелектроенергія передається з ОЕС України до розподільного пристрою 110 кВ столичної електромережі. Навесні 2014 року автотрансформатор (АТ-3) був під`єднаний до енергоживлення. Впродовж минулого року також було збудовано приміщення, де зараз розташоване обладнання розподільної установки та інше електротехнічне устаткування, перепід’єднані лінії електропередачі, здійснено монтаж дев’яти компактних елегазових модулів КРУЕ-330 кВ. Наразі на установці завершені заходи з монтажу елегазових шинопроводів, які з’єднали з системами КРУЕ-330 автотрансформатори №№1,2,3.

Виробником і постачальником високовольтного обладнання для «Київенерго» стала швейцарська компанія «АBB» – однин із лідерів міжнародного ринку цього напряму. Термін експлуатації обладнання перевищує 30 років. Загальний обсяг інвестицій у проект збудівництва КРУЕ-330 кВ на столичній ТЕЦ-5 – близько 221 млн грн.

Довідка

Комплектна розподільча установка (елегазова) – високовольтне обладнання, призначене для приймання електроенергії від трансформаторних підстанцій і розподілу її міжспоживачам. Сучасна КРУЕ-330 встановлена на ТЕЦ-5 замість відкритого розподільного пристрою 330 кВ, який експлуатували понад 40 років і вичерпав термін експлуатації.

Порівняно з відкритим розподільним пристроєм змонтоване обладнання КРУЕ-330 більш ніж удвічі компактніше, надійніше і безпечніше в експлуатації, адже воно не піддається впливу атмосферних факторів і не вимагає постійного нагляду обслуговуючого персоналу. У новому обладнанні використані елегазові вимикачі, керування якими здійснюється в автоматичному режимі. Вони надійніші і безпечніші, ніж повітряні вимикачі відкритого розподільного пристрою, які менш надійні в експлуатації і потребують частішого ремонту.

Першим досвідом співпраці «Київенерго» з «АВВ» був проект встановлення високовольтного елегазового обладнання на підстанції «Центр» 110/10 кВ у 2002 році. Основні напрями співпраці: високовольтне обладнання релейний захист, протиаварійна автоматика на основі мікропроцесорної техніки. Свого часу «ЕлектроТЕМА» писала про те, що найбільший обсяг робіт у цьому плані виконано за період 2010–2014 рр. Зокрема, на електричних підстанціях «Московська», «Університетська» і «Єленівська» проведена реконструкція зі встановленням КРУЕ-110, а на підстанціях«Вулкан», «Дніпровська», «Бастіонна» і «Оболонь» під час реконструкції замість застарілого обладнання були встановлені сучасні елегазові модулі 110 кВ.

В Україні КРУЕ різних типів і класів напруги встановлені на Алчевському металургійному комбінаті, у «Полтаваобленерго», на «Сімферопольській ТЕЦ», «Івано-Франківськ цемент», «Волиньцемент», Дністровській ГАЕС, але модулі на цих підприємствах за своїм масштабом і якістю не йдуть у порівняння з тими, що встановлені на ТЕЦ-5.
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
210
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.