Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
303
15.06.2015р.
Збільшення споживання енергоресурсів у світі з кінця 90-х років сповільнилося до мінімуму
Світове споживання енергоресурсів у 2014 році збільшилося лише на 0,9%, що є мінімальним показником з кінця 1990-х років. Про це засвідчує щорічний статистичний огляд світової енергетики, підготований BP, передає «Інтерфакс-Україна».

 

Для порівняння, у 2013 році споживання енергоресурсів збільшилося на 2% при порівнянних з 2014 роком темпах економічного зростання, а середній темп зростання за останні 10 років становив 2,1%.

Значну роль у такій динаміці відіграв Китай, де зростання споживання енергоресурсів виявився найнижчим з 1998 року (+ 2,6%), хоча країна як і раніше забезпечує найбільший у світі приріст споживання первинної енергії.

Нафта залишається основним видом палива у світі – на неї припадає 32,6% загального споживання енергоресурсів. Однак частка нафти у глобальному енергоспоживанні продовжує зменшуватися п’ятнадцятий рік поспіль.

Світове споживання природного газу збільшилося лише на 0,4%, що суттєво нижче середнього показника за 10 років (2,4%). В ЄС споживання зменшилося на рекордний за всю історію показник як в абсолютних значеннях, так і у відсотках (–11.6%). В регіоні Європа і Євразія (–4.8%). Найбільше у світі за обсягами зменшення споживання було відзначено у Німеччині, Італії, Україні, Франції та Великобританії. Загалом у світі на частку газу припадає 23,7% споживання первинної енергії.

Споживання вугілля збільшилося на 0,4%, що суттєво нижче середнього показника за 10 років (2,9%). Частка вугілля у світовому споживанні первинної енергії знизилася до 30%. Споживання вугілля за межами ОЕСР зросла на 1,1%, що виявилося найнижчим показником з 1998 року. Це пов'язано із зупинкою зростання споживання вугілля в Китаї. Індія продемонструвала найбільше в історії країни збільшення обсягів споживання (+ 11,1%) і забезпечила найбільший приріст споживання в світі в абсолютних величинах. Світовий видобуток вугілля зменшився на 0,7%, при цьому великий приріст видобутку в Індії (+ 6,4%) і Австралії (+ 4,7%) не змогли компенсувати суттєве падіння в Китаї (–2,6%) і Україні ( –29%).

Світове виробництво електроенергії на АЕС зростало темпами вище середніх і збільшилося на 1,8%. Уперше з 2009 року атомна енергія збільшила власну частку в світовому енергобалансі. Зростання вироблення електроенергії на АЕС в Південній Кореї, Китаї і Франції перевищив зниження в Японії, Бельгії та Великобританії.

Світове виробництво гідроенергії збільшилося на 2%, що нижче середнього показника. При цьому частка гідроенергії склала рекордні 6,8% світового споживання енергії. Збільшення вироблення енергії на ГЕС в Китаї (+ 15,7%) забезпечив весь приріст у світовій гідроенергетиці.

Частка відновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії і на транспорті у 2014 році продовжувала зростати і досягла рекордного показника – 3% світового споживання енергоресурсів, порівняно з 0,9% десять років тому.

Частка ВДЕ у виробленні електроенергії збільшена на 12% і досягла рекордних 6%.

Україна також знижує споживання газу. Однак, згідно з даними Світового банку, це зменшення йде тільки за рахунок промислового сектора, тоді, як у комунальному воно не відбувається.

«Сьогодні ситуація дійсно поліпшилася. Нині Україна споживає газу 50 млрд кубометрів. Тобто уже на 25 млрд зекономлено річного споживання газу…», – говорив на початку червня керівник проекту МФК (Група Світового Банку) «Енергоефективність у житловому секторі України» Гжегож Гайда.

«Але це все виключно завдяки зменшенню споживання в індустріальному секторі. У комунальному секторі, тобто там, де є наші житлові будинки, зменшення споживання не відбулося взагалі. Тобто, як це було на початку 90-х років, так і сьогодні споживання газу не змінювалося» – доповнив Г. Гайда.

Джерело: еconomica.com.ua
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.