Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
294
23.06.2015р.
В Україні потужності електростанцій, що працюють на біомасі, повинні збільшитися у 40 разів
Згідно із Національним планом дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року загальна потужність усіх відновлюваних джерел повинна збільшиться більш ніж у 5,5 раза. «У тому числі, потужності електростанцій, що працюють на біомасі, повинні збільшитися у 40 разів. Це завдання вимагає для модернізації сектора теплопостачання €17 млрд; для залучення такого роду інвестицій потрібно створити відповідні умови», – зауважив Наум Рікшпун, член Ради ЄУЕА, партнер «Traficon», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

 

Жан-Марк Жоссар, генеральний секретар Європейської асоціації біомаси, розповів, що в Європі поновлювана енергія становить 14–15% споживаної енергії; 2/3 від поновлюваної енергії становить саме біоенергія. «Однак, Європа досі залишається тривожно залежною від імпорту викопних видів палива з нестабільних регіонів; це може спричиняти геополітичні проблеми та витік капіталу, так як імпорт викопних видів палива становить 4.2% від ВВП ЄС. Нам потрібна стратегія, як перейти від вугілля, нафти і газу й заводів, які використовують корисні копалини до поновлюваних джерел енергії, особливо біомаси», – зазначив генеральний секретар Європейської асоціації біомаси.

Микола Коломийченко, президент Українського пелетного союзу, розповів, що основними перевагами біомаси є економічна доцільність; екологічність – зменшення викидів в атмосферу; незалежність від імпортованих енергоносіїв. Також біомаса – це місцеві регіональні ресурси; їх використання приносить сплату місцевих податків, створення нових робочих місць і формування культури споживання місцевих енергоресурсів. «Наразі в Україні працює 350 підприємств з виробництва твердого біопалива. За оцінками фахівців, ми маємо 30 млн т щорічно відновлюваної біомаси, яка може буде використана для виробництва твердого біопалива та заміщення природного газу. Близько 3–4 млн. т становить деревна біомаса і 25–27 млн – відходи від агрокультур. В еквіваленті це близько 12–13 млрд м³ природного газу на рік», – доповнив пан Коломийченко.

Однак, за словами президента Українського пелетного союзу, є багато проблем щодо розвитку галузі виробництва твердого біопалива, серед яких – важкий доступ до сировинної бази, недосконалий механізм реалізації деревної сировини державними лісгоспами; відсутність стимулювання впровадження стандартів на тверде біопаливо і сертифікації підприємств; важкий доступ до довготермінових інвестиційних ресурсів; відсутність пільг на ввезення тепло- генерувального обладнання на біомасі; нерозуміння Міністерством палива та енергетики галузі відновлюваної енергетики.

Уряд працює над стимулюванням використання біомаси шляхом програми компенсації населенню за придбання котельного обладнання на твердому біопаливі та компенсації житловим об’єднанням за впровадження енергоефективних заходів. Наразі на розгляді КМУ знаходиться постанова щодо компенсації за придбання обладнання з виробництва твердого біопалива і постанови №293 та №453 щодо стимулюючих тарифів на опалення при використанні біомаси. «Верховною Радою був прийнятий Закон 2010-д, яким збережений і гарантований до 2030 року «зелений» тариф. Дуже важливо те, що нарешті був адекватно закріплений термін «біомаса», а також встановлений сприятливий коефіцієнт «зеленого тарифу», – сказала Світлана Теуш, к.ю.н., старший юрист юридичної фірми «Arzinger».

Марина Корнієнко, керівник відділу страхування, «Universal Insurance Brokers and Consultants», наголосила на необхідності страхування у сфері біоенергетики для залучення інвестицій, так як іноземні компанії, які інвестують в Україну мають жорсткі вимоги щодо страхування. «Важливо приділити увагу страхуванню виробничого обладнання від зовнішнього впливу та поломок і страхуванню від перерви у виробництві. Необхідно також звернути увагу на пожежну безпеку, оскільки основна кількість страхових випадків припадає саме на пожежі, вибухи та самозаймання», – зазначила пані Корнієнко.

Іван Григорук, радник Центру економічного та екологічного партнерства розповів, що урядом було прийнято рішення про створення регіональних енергетичних кластерів в Україні – самодостатнього механізму, який забезпечуватиме кожен регіон від виробництва до споживання послуги. Вирішено створити пілотний проект у Хмельницькій, Рівненській та Вінницькій областях, у яких буде відпрацьований механізм роботи цих кластерів. У кожній з цих областей впродовж трирічного періоду передбачено досягнення наступних щорічних завдань: заміщення 250 млн м³ газу, заміна 70 газових котлів котлами на біомасі, залучення €30 млн інвестицій, €10 млн щорічної економії на паливі, створення 5 000 робочих місць. Регіональні Центри біомаси в пілотних областях заплановано запустити уже до початку нового опалювального сезону.

Джерело: uacrisis.org/ua/

Теги та ключові фрази
потужність електростанцій україни 2015


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
210
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.