Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
285
19.10.2015р.
Розвиток відновлюваної енергетики в Україні сповільнився
Приріст нових потужностей у відновлюваній енергетиці України суттєво сповільнився. За 9 місяців 2015 року впроваджено проекти сумарною встановленою потужністю 11 МВт, тоді як у 2014 році цей показник становив 231 МВт, у 2013 році – 520 МВт. Уповільнення розвитку галузі спричинено, зокрема, регуляторним фактором. Про це «Енергетиці України» повідомили у прес-службі «ДТЕК».

 

У 2014 році не дотримувалися гарантії збереження стимулювального тарифу в межах термінів і величин, передбачених законодавством України, також була скасована пільга з податку на прибуток з доходу від продажу «зеленої» електроенергії, а проблеми під’єднання об'єктів до енергомереж цілком перекладено на компанії-девелопери. Ще однією перешкодою для розвитку відновлюваних джерел енергії може стати норма відповідальності за небаланс, яка є у проекті закону «Про ринок електричної енергії України». Вона передбачає штрафи за відхилення фактичного відпуску електроенергії від планових. Але в Україні зараз немає інфраструктури для точного прогнозування вироблення ВЕС, а організувати її силами українського енерготовариства неможливо.

«Компанія, як й інші інвестори, змушена переглядати плани розвитку, тому що не виправдовуються очікування щодо стимулювання введення нових потужностей. Такі сигнали інвесторам на тлі загальної економічної ситуації в Україні та впливу політичних ризиків перешкоджають розвитку нової для країни галузі. Очікувалося, що до 2015 року приватні інвестиції у відновлювану енергетику зростуть до €4,5 млрд, але цього не сталося. Реалізувати величезний природний потенціал України можна за державної підтримки сектора і при відкритому діалозі з гравцями. Мета і основа цього діалогу – енергонезалежність України і виконання взятих зобов’язань перед європейським Енергетичним співтовариством», – наголосила фінансовий директор «Вінд Пауер» Вікторія Сиромятова на VII-у Міжнародному форумі зі сталої енергетики України (SEF-2015).

Україна у квітні 2009 року приєдналася до Енергетичного співтовариства і таким чином взяла на себе зобов’язання виконувати положення Директиви 2009/28 /ЄС, згідно з якою була поставлена національна мета – до 2020 року 11% у загальному виробництві електроенергії створюють відновлювані джерела енергії (ВДЕ). Нині частка ВДЕ в Україні становить близько 6,4%. Тимчасом у ЄС відбувся перерозподіл часток відновлюваної і традиційної енергетики, внаслідок чого частка ВДЕ за останні 14 років зросла з 4% до 26%.

Одним із найбільших інвестиційних проектів «ДТЕК» є Ботієвська ВЕС, у будівництво якої вкладено близько €340 млн. До фінансування проекту «ДТЕК» залучив €245 млн німецького банку «LandesBank Berlin».

Джерело: uaenergy.com.ua
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.