Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
375
23.10.2015р.
Приєднатися до контролю за відкритістю проведення тендерних закупівель
Міністр Володимир Демчишин і т.в.о. директора ДП «НЕК «Укренерго» В. Ковальчук під час прес-конференції, що відбулась у приміщенні Міненерговугілля, розповіли про забезпечення прозорості тендерних закупівель при оновленні магістральних мереж.

 

Міністр звернув увагу на потребу модернізації енергосистеми України. Зокрема, наголосив на важливості роботи ДП НЕК «Укренерго» в цьому напрямі, а також поінформував про фінансову діяльність компанії. «Щоб підтримати мережі в належному стані, компанія використовує кошти за рахунок тарифу, кошти ЄБРР та інших міжнародних фінансових інституцій», – зазначив В. Демчишин. Також він окреслив основні завдання, які стоять перед енергосистемою: підвищення ефективності роботи, зменшення втрат та забезпечення стабільної роботи. Міністр особливо наголосив на необхідності модернізації мереж, адже тільки в такий спосіб можна збільшити видачу потужності АЕС. Серед важливих спільних з ЄБРР та ЄІБ проектів В. Демчишин назвав будівництво ПЛ 750 кВ «Рівненська АЕС – підстанція «Київська», яка спроможна забезпечити суттєве підвищення надійності та якості електропостачання споживачів регіону, а також передачу надлишків потужності атомних електростанцій в обсязі 1000 МВт, та інвестиційний проект «Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС – Каховська». Будівництво ПЛ 750 кВ Запорізька АЕС – Каховська забезпечить зняття обмежень видачі потужності Запорізької АЕС, підвищення надійності електропостачання споживачів Південної електроенергетичної системи, допоможе видати потужність 700 МВт у енергосистему України.

Також Володимир Демчишин наголосив на перспективах синхронізації енергосистеми України з Об’єднаною енергосистемою країн Європейського Енергетичного Співтовариства, що потребує додаткового фінансування заходів з модернізації енергомереж та приведення її у відповідність до європейських стандартів. «Ми хочемо синхронізувати нашу енергетичну систему з європейською ENTSO-E, певні кроки вже робляться щодо синхронізації з молдавською та румунською системами…Європейцям наша енергетична система цікава тим, що у нас є регулювальні потужності гідроенергетики, у нас є дуже суттєві потужності атомні, у нас є потужності гідроакумулювальних станцій. Ті всі потужності, які є, можуть бути використані тільки у випадку, якщо належним чином підтримуватимуться мережі», – сказав В. Демчишин.

Щодо закупівлі трансформаторів міністр зазначив, що це питання розглянуте фахівцями, погоджене з НКРЕКП, і зараз перебуває під пильною увагою Міненерговугілля. «Тендери потрібно проводити максимально прозоро», – наголосив В.Демчишин та закликав представників ЗМІ приєднатися до здійснення контролю за відкритістю проведенням тендерів на закупівлю обладнання, виявляти факти навмисного затягування процедур. «Нам важливо, щоб реалізовувалися проекти», – наголосив він.

Всеволод Ковальчук, виступаючи, зазначив, що компанія прагне збільшити потенціал та сформувати резерв компаній, разом з якими готові реалізовувати амбітні інвестиційні проекти. «Нас чекає об'ємна реконструкція наявного обладнання і електромереж, які відпрацювали свій ресурс й вимагають модернізації, реконструкції, а у деяких випадках – заміни», – наголосив він. Проте, за його словами, тоді як вартість електроенергії гідроелектростанцій за останні 5–7 років зросла в 10 разів, атомної генерації – у 5, то тариф «Укренерго» зріс лише у 1,5 рази, тому компанія тільки 15–20% потреб забезпечує за рахунок тарифу і залучає кошти міжнародних фінансових інституцій.

Також В.Ковальчук наголосив на важливості залучення якомога більше компаній до участі в тендерах. «Ринок та чесна конкуренція – найкращі фактори формування справедливих цін на товари та послуги», – наголосив він. Також В.Ковальчук розповів про необхідність модернізації та заміни трансформаторів. «На сьогодні приблизно з 360 агрегатів 150 відпрацювали свій ресурс», – повідомив він. Керівник зазначив, що впродовж найближчих кількох років не станеться непередбачуваних ситуацій, якщо навіть не інвестувати кошти в оновлення основних фондів, проте за ці роки вся енергосистема буде вкрай зношена, і тоді потрібні будуть одночасно величезні капіталовкладення, тож необхідно діяти на перспективу.

«Усі нові закупівлі будуть максимально публічними; всі компанії, що відповідають мінімальним вимогам, будуть допущені до торгів. Наразі співробітниками ДП «НЕК «Укренерго» ведеться робота щодо вдосконалення тендерної документації,аби умови участі у торгах були максимально зрозумілими для кожного», – запевнив В.Ковальчук. «У них можуть брати участь не тільки виробники, але і незалежні постачальники. Ми не вимагаємо від учасників наявності власної виробничої і сервісної інфраструктури в Україні, достатньо залучити за договорами оренди чи підряду сервісні центри чи ремонтні бази і лабораторії. За нашою інформацією, їх не менше 5–6 є в Україні, крім Запорізького трансформаторного заводу», – зазначив він.

За його словами, програма реконструкції погоджена з НКРЕКП, і до 2020– 2025 року можна замінити застарілі та неефективні агрегати.

Джерело: mpe.kmu.gov.ua
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.