Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
797
20.11.2015р.
«Енергоатом» виграв суд у справі про стягнення з компанії 4,2 млрд грн
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду постановила задовольнити апеляційну скаргу НАЕК «Енергоатом» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 вересня 2015 року щодо стягнення з компанії 4,2 млрд грн частини штучно нарахованого прибутку за 2014 рік за позовом Міжрегіонального головного управління – Центрального офісу з обслуговування великих платників податків ДФС.

 

Таким чином Київський апеляційний адмінсуд скасував відверто незаконне рішення Окружного адмінсуду Києва на користь ДФС, яке не лише ставило під загрозу стабільну роботу найбільшого енергогенерувального підприємства країни на початку осінньо-зимового сезону, але й загрожувало енергетичній безпеці держави та відповідно економічній стабільності України в цілому. Рішення суду набрало законної сили з моменту його проголошення.

Рішення Київського апеляційного суду дасть змогу уникнути погіршення економічного стану «Енергоатома» (передбачаючи загрозу банкрутства). Завдяки зваженій позиції суддів, які прислухались до аргументів представників «Енергоатома», не відбудеться різкого подорожчання електроенергії для усіх груп українських споживачів, адже примусове стягнення з компанії 4,2 млрд грн мало б саме такі наслідки.

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2014 №710 (далі – Постанова № 710) були внесені зміни до Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 №138.
В результаті застосування при розрахунку частини чистого прибутку вимог вказаних змін «30-відсоткова частина чистого прибутку» компанії за підсумками 2014 р. становила 4,7 млрд грн при фактично отриманих підприємством збитках за той же період у 6,5 млрд грн.. Більш того, окрім наведеного математичного каламбуру, де за ідеологією внесених змін має обчислюватися частина прибутку з отриманих збитків, вказана Постанова №710 прямо суперечить вимогам чинного законодавства України, ратифікованим парламентом гарантійним угодам уряду України за кредитними угодами «Енергоатома» з ЄБРР та «Євратомом» на загальну суму €600 млн і через зворотну дію у часі ще і 58 статті Конституції України. (Детальніше позиція «Енергоатома» з цього приводу викладена у прес-релізі від 4.11.2015).

Саме через необхідність виправлення цього «нормативного непорозуміння» компанія була вимушена звернутися до суду з позовом до Кабінету Міністрів України про визнання незаконною та скасування Постанови №710. Крім того, оскільки в тарифах підприємства на 2015 рік (та попередні роки) кошти для сплати частини прибутку не передбачені взагалі, відображення наявної заборгованості перед бюджетом у сумі 4,2 млрд грн призвело до критичної ситуації у фінансовому становищі «Енергоатома».

Передчасні повідомлення у ЗМІ про те, що компанія програла у суді вказану справу (рішення суду І інстанції), вже дало свої негативні наслідки – «Енергоатому» було відмовлено у наданні кредитних ресурсів низкою банківських установ України. Наразі, після нинішнього рішення суду, ця ситуація отримала всі передумови для поліпшення.

За результатами теперішнього судового засідання в компанії укріпилася віра у верховенство права в нашій країні та неупереджене судочинство.

Нині компанією у Вищому адміністративному суді (одночасно з розглядом зазначеної справи) була відстояна позиція, що не співпадала з хибним уявленням окремих представників контролюючих органів з використання податкового кредиту з ПДВ, отриманого від, так би мовити, нікчемних постачальників. Порівняно з вищенаведеною справою сума податку – умовно не значна (лише 9 млн грн), проте знакова. Бо судом у вищій інстанції у черговий раз визнано, що ДП «НАЕК «Енергоатом» не співпрацює з «нікчемними» постачальниками товарів (послуг) та був і є сумлінним платником податків.

Джерело: mpe.kmu.gov.ua
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 23/01/2020
27
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.