Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
259
01.12.2015р.
«Укрінтеренерго» інформує щодо ситуації навколо припинення поставок електроенергії на тимчасово окуповану територію АР Крим
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго», зважаючи на неправдиву та неперевірену інформацію щодо діяльності підприємства, що останнім часом поширюється у ЗМІ, вважає за необхідне надати певні коментарі щодо умов виконання поставок електроенергії на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (далі – тимчасово окупована територія).

 

Поставка електроенергії на тимчасово окуповану територію забезпечується державними суб’єктами господарювання електроенергетичного комплексу України, в тому числі і ДПЗД «Укрінтеренерго», виключно на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 № 148 «Про особливості регулювання відносин у сфері електроенергетики на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя». Тобто, саме Кабінет Міністрів України визначив ДПЗД «Укрінтеренерго» постачальником електричної енергії на тимчасово окуповану територію.

Відповідно до постанови КМУ від 10.12.2014 № 698 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 148» ДПЗД «Укрінтеренерго» забезпечило організацію проведення аукціону з продажу електроенергії суб’єктам електроенергетики для її подальшого постачання на тимчасово окуповану територію. Проте за відсутністю заявок від потенційних учасників аукціон не відбувся.

З метою уникнення безоплатного постачання електричної енергії на тимчасово окуповану територію КМУ видано розпорядження від 29.12.2014 № 1278-р «Деякі питання постачання електричної енергії», яким ДПЗД «Укрінтеренерго» було доручено укласти договори купівлі-продажу електроенергії з будь-якими суб’єктами господарювання. На виконання зазначеного розпорядження 29.12.2014 підписано Контракт з ТОВ «Центр осуществления расчетов» (ЦОР). Щодо ситуації навколо припинення поставок електроенергії на тимчасово окуповану територію у листопаді поточного року інформуємо.

Дійсно, 23.11.2015 ДПЗД «Укрінтеренерго» отримано лист ТОВ «ЦОР» стосовно надання пояснень з приводу обмеження, та подальшого припинення поставки електроенергії й наголошено на можливості застосування штрафних санкцій у разі невиконання суттєвих умов контракту. ДПЗД «Укрінтеренерго» було надано офіційну відповідь стосовно ситуації, що склалася. При цьому, згідно з умовами контракту, а саме пункту 7.1, поставка електроенергії може бути скорочена або припинена при пошкодженні ліній електропередачі, якими здійснюється поставка, за умови відповідного підтвердження системного оператора України – ДП «НЕК «Укренерго», яке було надане підприємству 23.11.2015.

При цьому, згідно з умовами контракту зазначене обмеження і припинення поставок електроенергії не підпадають під відповідальність ДПЗД «Укрінтеренерго» й до підприємства не можуть бути застосовані штрафні санкції.

Також слід зазначити, що інформація, яка поширюється певними особами у ЗМІ, стосовно окремих положень контракту не відповідає дійсності. Зокрема, предметом контракту є поставка електроенергії на Кримський півострів, а не до Кримського федерального округу, як зазначають із посиланням на проект контракту. Умовами чинного контракту усі суперечки, у разі їх виникнення, підлягають остаточному вирішенню в Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України у відповідності до його регламенту. Матеріальним правом, що регулює контракт, є право України.

Поширення недостовірної інформації негативно впливає на імідж державного підприємства, Уряду країни, знижує інвестиційну привабливість України та може завдати збитків державі.

Тому, ДПЗД «Укрінтеренерго» звертається до всіх ЗМІ з проханням користуватися виключно інформацією, отриманою у законний спосіб з офіційних джерел, з метою недопущення її викривлення та поширення інформації, що не відповідає дійсності.

Джерело: ДПЗД «Укрінтеренерго» – mpe.kmu.com.ua
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 23/01/2020
27
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.