Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
607
15.03.2016р.
ЄС допомагає Україні реформувати ринок електроенергії
14 березня ЄС започаткував новий дворічний проект Твіннінг, який допоможе Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), створити конкурентний, ефективний і сталий ринок електроенергії. За допомогою дотримання належного регулювання ринку електроенергії, найбільш вразливі споживачі будуть краще захищені, і всі українські споживачі отримають переваги.

 

Ключове положення 3-го пакету енергетичного законодавства ЄС забезпечує належне регулювання конкуренції на ринку електроенергії, пропонуючи найкращу пропозицію для споживачів. Україна взяла на себе зобов'язання імплементувати Директиву 2009/72/EC в енергетичному секторі відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і Договору про створення Енергетичного Співтовариства. Завдяки нещодавно розпочатому проекту Твіннінг, ЄС підтримуватиме рух України в напрямі створення кращого регулювання на ринку електроенергії. У межах проекту також будуть розглянуті питання, які стосуються прав споживачів електроенергії. Це передбачатиме аспекти, що стосуються механізму виконання суспільних зобов’язань в електропостачанні (public service obligation), вільного вибору постачальників електроенергії та доступу до інформації для споживачів. Проект буде реалізовуватися з використанням досвіду Словацької Республіки, а також досвіду інших держав-членів ЄС і Агентства співробітництва регуляторів енергетики Європейського Союзу.

Посол ЄС в Україні Ян Томбінські наголосив: «Реформа ринку електроенергії є одним з ключових кроків, які Україна повинна зробити. Це не тому, що країна взяла на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію, а в інтересах громадян України. Цю реформу буде важко здійснити без сильного і незалежного органу регулювання енергетики, роль якого повинна полягати не тільки в сприянні розвитку конкуренції, а й в захисті споживачів. У зв'язку з цим, прийняття нового закону про ринок електроенергії, а також закону про регулятор в секторі енергетики є необхідними початковими кроками. ЄС ще раз закликає українську владу не відкладати прийняття цього важливого законодавства». Ян Томбінські також доповнив, що ЄС постійно підтримує Україну на її шляху комплексних реформ, і що цей проект є важливою частиною великого пакету допомоги.

«Цей проект Твіннінг допоможе нам знайти найкращі рішення для поточної реформи ринку електроенергії. Питання пов'язані з виконанням суспільних зобов'язань та щодо ролі регулятора у захисті прав споживачів електроенергії є частиною пріоритетних напрямів нашої співпраці з колегами від словацького Офісу Регулювання Мережевої Енергії», – сказав Дмитро Вовк, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні, Юрай Сівачек висловив упевненість в тому, що досвід Словаччини, а також інших держав-членів ЄС Вишеградської групи (Чехії, Угорщини і Польщі) буде корисним для українських колег у межах реформування ринку електроенергії.

Довідкова інформація: Проекти Твіннінг, які фінансуються ЄС, об’єднують українські державні органи та органи держав-членів ЄС для обміну досвідом та найкращими практиками в роботі щодо впровадження узгоджених реформ з 2007 року.

Цей проект Твіннінг буде реалізований в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з використанням досвіду Словацької Республіки, а також досвіду інших держав-членів ЄС. Також у межах проекту передбачено тісну співпрацю з Агентством зі співробітництва регуляторів енергетики (ACER).

Бюджет проекту становить €1,6 млн і його тривалість – 24 місяці. Повна назва проекту «Підтримка Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в процесі реформування ринку електроенергії». Партнер проекту з країни-члена ЄС – Офіс Регулювання Мережевої Енергії (RONI, Словаччина).

Відділ інформації та комунікацій з громадськістю НКРЕКП
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.