Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Виставки
Виставки

5-7 листопада 2019 року

Україна, м. Київ,
Броварський проспект 15, ст. м. „Лівобережна”,

Міжнародний виставковий центр

5-7 листопада 2019 року

Україна, м. Київ,
Міжнародний виставковий центр,Броварський проспект, 15
Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
594
15.03.2016р.
ЄС допомагає Україні реформувати ринок електроенергії
14 березня ЄС започаткував новий дворічний проект Твіннінг, який допоможе Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), створити конкурентний, ефективний і сталий ринок електроенергії. За допомогою дотримання належного регулювання ринку електроенергії, найбільш вразливі споживачі будуть краще захищені, і всі українські споживачі отримають переваги.

 

Ключове положення 3-го пакету енергетичного законодавства ЄС забезпечує належне регулювання конкуренції на ринку електроенергії, пропонуючи найкращу пропозицію для споживачів. Україна взяла на себе зобов'язання імплементувати Директиву 2009/72/EC в енергетичному секторі відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і Договору про створення Енергетичного Співтовариства. Завдяки нещодавно розпочатому проекту Твіннінг, ЄС підтримуватиме рух України в напрямі створення кращого регулювання на ринку електроенергії. У межах проекту також будуть розглянуті питання, які стосуються прав споживачів електроенергії. Це передбачатиме аспекти, що стосуються механізму виконання суспільних зобов’язань в електропостачанні (public service obligation), вільного вибору постачальників електроенергії та доступу до інформації для споживачів. Проект буде реалізовуватися з використанням досвіду Словацької Республіки, а також досвіду інших держав-членів ЄС і Агентства співробітництва регуляторів енергетики Європейського Союзу.

Посол ЄС в Україні Ян Томбінські наголосив: «Реформа ринку електроенергії є одним з ключових кроків, які Україна повинна зробити. Це не тому, що країна взяла на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію, а в інтересах громадян України. Цю реформу буде важко здійснити без сильного і незалежного органу регулювання енергетики, роль якого повинна полягати не тільки в сприянні розвитку конкуренції, а й в захисті споживачів. У зв'язку з цим, прийняття нового закону про ринок електроенергії, а також закону про регулятор в секторі енергетики є необхідними початковими кроками. ЄС ще раз закликає українську владу не відкладати прийняття цього важливого законодавства». Ян Томбінські також доповнив, що ЄС постійно підтримує Україну на її шляху комплексних реформ, і що цей проект є важливою частиною великого пакету допомоги.

«Цей проект Твіннінг допоможе нам знайти найкращі рішення для поточної реформи ринку електроенергії. Питання пов'язані з виконанням суспільних зобов'язань та щодо ролі регулятора у захисті прав споживачів електроенергії є частиною пріоритетних напрямів нашої співпраці з колегами від словацького Офісу Регулювання Мережевої Енергії», – сказав Дмитро Вовк, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні, Юрай Сівачек висловив упевненість в тому, що досвід Словаччини, а також інших держав-членів ЄС Вишеградської групи (Чехії, Угорщини і Польщі) буде корисним для українських колег у межах реформування ринку електроенергії.

Довідкова інформація: Проекти Твіннінг, які фінансуються ЄС, об’єднують українські державні органи та органи держав-членів ЄС для обміну досвідом та найкращими практиками в роботі щодо впровадження узгоджених реформ з 2007 року.

Цей проект Твіннінг буде реалізований в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з використанням досвіду Словацької Республіки, а також досвіду інших держав-членів ЄС. Також у межах проекту передбачено тісну співпрацю з Агентством зі співробітництва регуляторів енергетики (ACER).

Бюджет проекту становить €1,6 млн і його тривалість – 24 місяці. Повна назва проекту «Підтримка Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в процесі реформування ринку електроенергії». Партнер проекту з країни-члена ЄС – Офіс Регулювання Мережевої Енергії (RONI, Словаччина).

Відділ інформації та комунікацій з громадськістю НКРЕКП
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.