Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
359
31.05.2016р.
«Історія електрифікації Львівщини»
Нещодавно у фешенебельному Палаці Потоцьких Львівської національної галереї мистецтв відбулася презентація нового видання книжки Андрія Крижанівського «Історія електрифікації Львівщини» (перше здійснено у 2007 році).

 

У залі зібралися здебільшого фахівці-енергетики, як нинішні працівники, так і ветерани «Львівобленерго». А загалом, зважаючи на позапрофесійні мистецькі, колекціонерські зацікавлення автора, який, до речі, за віком наближається до сьомого десятка, і трудиться на підприємстві зразу ж після закінчення енергетичного факультету Львівського політехнічного інституту, зібрання було досить розмаїтим і дещо несподіваним для людей суто галузевих. Так, перед присутніми витупили: завідувач кафедрою Інституту енергетики і систем керування Національного університету «Львівська політехніка» Орест Лозинський, колишній довголітній керівник «Львівобленерго», голова ветеранської організації працівників галузі, президент асоціації «Паливно-енергетичний комплекс Львівщини» Ярослав Шпак, декан історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Роман Шуст, генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожин, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник та інші.

«Історія електрифікації Львівщини» розкриває етапи становлення електроенергетики Львівщини – флагмана електрифікації Західної України. У ній відтворено історичне тло подій, вплив соціально-економічних процесів та політичних устроїв на розбудову електростанцій і електромереж. Описано життєві долі, досягнення і переживання людей – творців енергетичного господарства.

Відзначаючи виняткову цінність книги, професор О. Лозинський вважає, що за її допомогою студенти отримають можливість вивчати нашу історію по-новому. Адже, на його думку, українське державотворення варто також розглядати в контексті галузевого розвитку енергетики, фізики, хімії. «Ми маємо колосальні здобутки в цих сферах, але про їхній історизм ми чомусь завжди забуваємо. Тому за книжкою Андрія Крижанівського студенти технічних спеціальностей зможуть вивчати історію України крізь призму історії електрифікації Львівщини».

«Такої енергосистеми як на Львівщині немає ніде в Україні. У нас представлений дуже широкий спектр і теплових, гідро- й -атомних електростанцій. Також львівські енергетики за 150 років мають величезний досвід співпраці з закордонними колегами, зокрема американськими, польськими, угорськими, болгарськими. І саме книга Андрія Крижанівського розповідає про це, про зародження такої потужної енергосистеми», – сказав Я. Шпак.

І. Сварник також наголосив на унікальності видання, яке, за його словами, є зразком того, як має виглядати книжка.

«Дуже якісна поліграфія, хороша оправа і брошурування, адже книга не розсиплеться після кількох користувачів, а натомість довго прослужить. Також вона багата на документи, історичні ілюстрації, розгорнуті підписи до них – все це робить будь-який твір удвічі цікавішим. Більше того, це видання зроблене з великою любов’ю. Тут є гармонія всього: і змісту, і форми. Книга ніколи не втратить своєї значущості, адже в ній є сильна фактологія, історія науки й техніки, а це саме те, чого так бракує зараз в Україні», – вважає авторитетний історик-дослідник.

Насамкінець зазначимо, що друге видання «Історії електрифікації Львівщини» спровадила у світ «Галицька видавнича спілка» й воно, як зазначила працівниця музею «Львівобленерго» Галина Єлисеєнко, написане трохи під іншим кутом зору. «У книзі зосереджено увагу не просто на становленні й розбудові електрифікації на Львівщині, а на тому, як розвивалось саме суспільство, як економічний розвиток дав поштовх енергозабезпеченню області».

«ЕлектроТЕМА»
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.