Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
475
15.06.2016р.
На Ю-У АЕС розпочалася планова міжнародна страхова інспекція
На Южно-Українській АЕС стартувала планова міжнародна страхова інспекція. До складу експертної групи увійшли експерти з Великобританії, України, Франції та Росії. Вони проведуть оцінку страхового ризику АЕС для страхування цивільної відповідальності за ядерну школу, а також майна, ознайомляться з реалізацією рекомендацій попередніх інспекцій міжнародної пулінгової системи, а також місій Міжнародного агентства з атомної енергії та Всесвітньої асоціації операторів АЕС. Робота триватиме 3 дні.

 

Вітаючи гостей, генеральний директор ВП Ю-УАЕС Володимир Лісниченко наголосив: «Ми серйозно готувалися до сьогоднішньої інспекції. Пропрацювали усі напрями перевірки. І я сподіваюся, що після її завершення буде отримано підтвердження, що Южно-Українська АЕС відповідає всім вимогам Міжнародного страхового пулу».

Очолює міжнародну інспекцію пані Вел Мартель (Великобританія). Під час стартової наради вона зазначила: «Ми знаємо, що з моменту нашого останнього візиту, який відбувся 2013 року, на Южно-Українській станції було виконано багато модернізацій і модифікацій, і ми з нетерпінням хочемо їх побачити».

У перший інспекційний день експертам було представлено інформацію про поточний ліцензійний статус підприємства, організацію експлуатації, технічної підтримки, техобслуговування і ремонту обладнання, хід ремонтних кампаній, порушення у роботі за останні три роки тощо. Особливу увагу було приділено заходам з підвищення та періодичної переоцінки безпеки АЕС, а також культурі безпеки, підготовці персоналу і програмі обміну досвідом експлуатації.

У другій половині дня для інспекторів було організовано обхід станції, основними об'єктами якого були реакторне і турбінні відділення, блочний та резервний щити керування, дільниці зі зберігання ядерного палива і РАВ, системи пожежної безпеки тощо.

Наступні два дні представники міжнародної страхової інспекції працюватимуть у групах за різними напрямками.

Додатково

ДП НАЕК «Енергоатом» зобов’язане здійснювати страхування цивільної відповідальності оператора за ядерний збиток, що може виникнути внаслідок ядерного інциденту, згідно з Законом України «Про цивільну відповідальність за ядерну шкоду та її фінансове забезпечення» (2001 р.).

Абсолютним світовим монополістом у страхуванні та перестрахуванні цивільної відповідальності за ядерну шкоду є Міжнародна пулінгова система - об'єднання національних пулів. Український ядерний страховий пул (УЯСП) перестраховує українські ризики у 18 іноземних ядерних страхових пулах, до яких належать більше 230 провідних страхових компаній світу. До складу міжнародної страхової інспекції на Ю-УАЕС входять технічні менеджери тих пулів, які взяли на себе частку ризику.

Періодичне проведення міжнародних страхових інспекцій ЯСП на атомних станціях України – одна з умов щорічного підписання/пролонгації договору страхування цивільної відповідальності між УЯСП і НАЕК «Енергоатом».

Джерело: матеріали відділу роботи з громадськістю та ЗМІ Ю-У АЕС




Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.