Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
413
23.06.2016р.
Навчальний семінар за проектом «м'якої допомоги» Євросоюзу
21–24 червня на Южно-Українській атомній станції проходить навчальний семінар «Аналіз корінних причин і надійності персоналу в контексті розслідування подій». Захід організовано у межах проекту «Сприяння в удосконаленні експлуатаційних і ремонтних процедур, а також сприяння в управлінні безпекою на АЕС НАЕК «Енергоатом». Підвищення ядерної безпеки за рахунок поглибленого розуміння впливу «людського чинника». Проект входить до програми «м'якої допомоги» Eвросоюзу ІСЯБ (Інструмент співпраці в царині ядерної безпеки; англ. - INSC).

 

На пілотному южно-українському майданчику* проект стартував 2013 року. Він передбачає передачу міжнародних напрацювань щодо обліку впливу людського чинника на безпеку енергоблоків, ознайомлення вищої ланки управління АЕС з кращими практиками, вдосконалення системи розслідування і обліку подій, пов'язаних з людським чинником, у тому числі розробку єдиної бази даних з обліку подій, пов'язаних з людським чинником, а також комплекту настанов з впровадження цього інформаційного продукту. При цьому Консультант надає рекомендації щодо доопрацювання документів НАЕК «Енергоатом» і ВП Ю-УАЕС для гармонізації вищезгаданих процесів. Проект розраховано на три роки, він складається з семи глобальних завдань. Навчання з виконання аналізу корінних причин і надійності персоналу – одне з них. Чотириденний навчальний семінар на Ю-УАЕС організовано в межах її виконання.

Навчання ведуть фахівці консорціуму RWE Power International&GRS (Німеччина). «Ми маємо досить великий досвід з використання методології аналізу помилок персоналу, і мета цього семінару – передати наш досвід і знання фахівцям атомних станцій України, – наголосив ключовий експерт компанії GRS Вольфганг Прайшл. – Навчальний курс складається з двох послідовних семінарів і розрахований на експертів, які займаються розслідуванням подій на АЕС, керівників, технічних фахівців, інструкторів навчально-тренувальних центрів і психологів».

Разом з місцевими фахівцями навчання проходять представники інших чинних АЕС України – Запорізької, Рівненської та Хмельницької, а також дирекції НАЕК «Енергоатом». Експерти вітчизняних атомних станцій і дирекції «Енергоатома» знайомляться з розробленою у межах проекту методологією з аналізу корінних причин, методами застосування результатів розслідування, а також з оцінки надійності персоналу. Крім теоретичної частини до програми семінару входять практичні заняття, під час яких його учасники за допомогою нової методології мають виконати аналіз низки реальних подій, що сталися на атомних станціях.

Акцентуючи увагу на важливості реалізації цього проекту міжнародної допомоги Вольфганг Прайшл зазначив: «Відомо, що найсерйозніші, драматичні події на атомних станціях світу сталися внаслідок поєднання технічного і людського аспектів. Щоб уникнути подібних випадків у майбутньому, слід уважно працювати як над одним, так і над іншим. Тобто, виробляти таку ментальність, щоб безпека була понад усе».

Майданчик Ю-УАЕС визначено пілотним для впровадження цього проекту ЄС не випадково. У 2004–2010 рр. тут вже реалізовували проект щодо використання досвіду з урахуванням людського чинника. Головною його особливістю було застосування підходу, за яким формується зацікавленість персоналу у встановленні причин допущених помилок задля уникнення їх повторення.

Новий проект, що стартував у листопаді 2013 р., має масштабніший, системний характер і забезпечує спадкоємність роботи в царині людського чинника. Сім завдань проекту: 1) підготовча фаза; 2) розгляд поточної ситуації; 3) підвищення/зміцнення культури непокарання в процесі розслідування; 4) розробка єдиної (цілісної) системи зворотного зв'язку з досвіду експлуатації (OEF); 5) поліпшення наявної бази даних OEF НАЕК «Енергоатом»/Ю-УАЕС; 6) навчання з виконання аналізу корінних причин і надійності персоналу; 7) розгляд результатів.

Інформація про ВП Ю-УАЕС

Ю-УАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіон з більш ніж п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на ріці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство (ВП) увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За роки роботи Ю-УАЕС вироблено понад 520 млрд кВт•год електричної енергії.

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ ВП Ю-УАЕС
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 23/01/2020
27
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.