Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
403
01.07.2016р.
Хартія «Індустрія 0.4 в Україні»
Асоціація підприємств промислової автоматизації України (АППАУ) подала давно обіцяний документ – хартію об’єднання різних учасників ринку в русі «Індустрія 4.0». Цей документ є попереднім й оприлюднений для ознайомлення, публічного обговорення, а також як заклик до учасників ринків ІТ-АСУ-Хай-тек до приєднання.

 

Визначення

Рух «Індустрія 4.0» – це інтеграційна платформа для об’єднання бізнес-асоціацій, спільнот і учасників ринків інформаційно-комунікаційних технологій, промислових систем керування, інжинірингу та машиноприладобудування, науковців і освітян з метою прискореного розвитку українських виробництв з високою доданою цінністю.

Передумови об’єднання

Є щонайменше 5 важливих причин чому високотехнологічні сектори мають об’єднатись на єдиній платформі «Індустрія 4.0».

 • Приналежність до 4-ої промислової революції стає чітким водорозділом у світі на 2 групи країн: дуже багаті та дуже бідні. Ініціативи 4.0 вже прийняті низкою розвинених країн і поступово розширюються на інші, включно з сусідами України. Впровадження сучасних технологій в усі сфери життя є визначальним для зміни бізнес-моделей та економічного укладу передових країн. І місце в світовому розподілі праці та багатств все більше визначається сьогодні тим, як швидко країни освоюють сучасні технології. Україна має теж визначитись – де ми себе бачимо в новому, технологічному світі інтернету речей і великих даних. Але це визначення неможливе без консенсусу фахівців з різних галузей й щодо конкретних напрямів розвитку.
 • Позиціювання як країни високотехнологічного інжинірингу, а не сировинного придатку. Крім мотиву «і ми теж» є серйозніші підстави для інтеграції в рух 4.0. Для широкої громадськості все більш очевидно, що Україна вже стала сировинним придатком розвинутих країн. Водночас дискусії про 4-ту промислову революцію, що охопили нині ІТ та інші сектори майже не стосуються нашої промисловості. Масове впровадження технологій 4.0 – це те, що може зупинити тренд деіндустріалізації країни й надати потужний імпульс українській переробній промисловості та виробництвам з високою доданою цінністю.

 

  • Людський капітал – як головна перевага, але яка не використовується сьогодні на 100% для України. Нині єдина наша перевага та все ще потужний потенціал у світовому розподілі праці – це людський капітал. Наша ІТ-галузь першою зуміла використати цей фактор. Саме тому ІТ є, де-факто, вже інтегрованою в глобальний світовий простір і швидко зростає. Але ІТ є на загал далекими від української промисловості. У впровадженні промислових хай-тек домінують фахівці з вузьких виробничих технологій та промислових систем керування. Водночас українські системні інтегратори АСУ ТП, інжинірингові компанії, машинобудівники добре знані на просторах СНД, але не у світі. Багато в чому вони є консервативними та відстають від ІТ, а також від світових темпів впровадження інновацій. Отже, вихід в тому, щоб взяти краще з ІТ та об’єднати зусилля в модернізації української промисловості.
  • Прискорення переходу від стану «держава – ворог» до «держава – партнер». Об’єднання також необхідне з точки зору прискорення реформ у визначальних для розвитку технологій 4.0 в Україні. Розмови про індустріальні та технопарки вже набили оскомину, але держава й далі робить дуже мало для того, щоб поліпшити інвестиційний клімат і створити умови для прискореного розвитку власних можливостей R&D. Йдеться також про прискорення реформ в освітній та науковій сферах. Поодинці ми не можемо долати високі стіни бюрократії, корупції та лобіювання вузьких інтересів олігархів. Разом – можемо. Держава має бути партнером в ініціативах 4.0, оскільки одних технологій мало.

 

  • Спільна просвіта ринку і залучення промисловців до світу високих технологій. Якщо дисбаланси є між ІТ та іншими високотехнологічними секторами, то дисбаланс між категоріями вендорів – розробників з одного боку, та користувачами, промисловими підприємствами з іншого – в рази більший. Промисловці потребують не тільки значно кращого розуміння ролі високих технологій на всіх рівнях, і перш за все, керівництва. Але також вони потребують ясної дорожньої карти трансформації своїх виробництв та зміни моделей управління. І це також привід для об’єднання, оскільки неможливо ставити «ракетний двигун на підводу».

Бачення учасників руху «Індустрія 4.0»

Через 10 років ми бачимо Україну серед високотехнологічних розвинутих країн світу. Україна має виробляти і експортувати не тільки зерно чи метал, але й продукти з високою доданою цінністю. Технології 4.0 в поєднанні з нашим потужним людським капіталом – це один з ключових факторів успіху в реалізації цього бачення. Це те, що допоможе трансформувати українську промисловість та вивести її в ряди кращих економік світу.
Ми віримо в це просто базуючись на кращих прикладах успішних українських ІТ та хай-тек компаній, що вже покоряють світ – вони зуміли краще за інших поєднати доступні світові технології з нашим людським капіталом.
Інші елементи бачення, що формують наші принципи співпраці.
1. Повна синхронізація зі світовими трендами 4.0. Зокрема, застосування принципу розподілу між рухами ІоТ та Industry 4.0 аналогічно до того, як це прийняли в 2016 році консорціум промислового Інтернету (IIC) та платформа Industrie 4.0
Це означає, що рух «Індустрія 4.0» фокусується саме на українській промисловості. Водночас, рух «Індустрія 4.0» відкритий для співпраці з іншими подібними рухами в галузях 4.0.
2. Фокус на виробництвах з високою доданою цінністю: учасники руху спільно визначають перелік таких промислових виробництв і взаємодіють між собою з метою швидкого проникнення в них технологій 4.0.
3. Об’єднання означає конкретні дії в конкретних напрямах: учасники руху спільно визначають формати і механізми взаємодії, формують структуру управління та визначають конкретні напрями дій. Пріоритетними напрямами є –

 • Просвіта ринку в технологіях 4.0 і зростання культури промислових підприємств.
 • Взаємодія з європейськими і світовими об’єднаннями в 4.0.
 • Спільна розробка галузевих дорожніх карт.
 • Зростання і об’єднання технологічних інноваторів у межах проектів 4.0.
 • Всебічне сприяння створенню і розвитку хай-тек та інноваційних кластерів.

4. Лідерство за ІТ-сектором: ми свідомі того, що технологічне лідерство нині належить ІТ-секторам. ІТ може бути локомотивом нашого руху. Водночас, лідерство апелює до відповідальності – ІТ мають демонструвати не тільки технологічну перевагу, але й достатні інтеграційні та комунікаційні здатності, щоб реально об’єднувати різних учасників руху, причетних до промисловості. ІТ також має демонструвати достатнє бажання і амбіції в напрямі ‘back to home’ – спрямовувати свій експортний потенціал на реалізацію внутрішньо українських завдань.
5. Ми погоджуємось з тим, що мова також не йде про ‘back to USSR’: в дискурсі про модернізацію промисловості, не йдеться про «спасіння» велетнів пострадянської промисловості – металургійних комбінатів, машинобудівних заводів, чи навіть авіа-судоприладобудівних, – де й досі домінує пострадянська культура. Навіть більше, ми змушені погодитись з тим, що частина з них просто зникне з промислової мапи України. Ми говоримо про те, що рух «Індустрія 4.0» націлений на розвиток тих, хто реально хоче швидше інтегруватись в глобальний світ. І йдеться насамперед про розвиток малого і середнього бізнесу, а також інноваційних стартапів.
Рух «Індустрія 4.0» – не має обмежень щодо приєднання та відкритий для будь-яких організацій, що розділяють вищезазначені елементи бачення.
***********

Виконавча дирекція АППАУ вітає ваші коментарі та пропозиції щодо фінальної версії цього документу. Заяви про можливість приєднання ви можете надсилати на адресу info@appau.org.ua з поміткою «хартія».
Обговорення та урочисте підписання документу відбудеться на початку липня у Києві.
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 23/01/2020
27
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.