Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
682
21.12.2016р.
Уперше за 25 років електроенергія стане дешевшою
Міненерговугілля забезпечило передумови для зниження гуртової ринкової ціни на електроенергію у 2017 році шляхом передбачення у Прогнозному балансі електричної енергії ОЕС України на 2017 рік, затвердженому міністром Ігорем Насаликом 31 жовтня цього року, відповідної структури виробництва для покриття попиту на електричну енергію. А саме частка атомної генерації становитиме 53% від загального виробітку.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, учора на відкритому засіданні затвердила гуртово-ринкову ціну електричної енергії на 2017 рік.

Розрахунок прогнозованої гуртової ринкової ціни електричної енергії на 2017 рік регулятор здійснив на підставі затвердженого міністром енергетики та вугільної промисловості України Прогнозного балансу електроенергії об’єднаної електроенергетичної системи України на 2017 рік та прогнозних обсягів відпуску електричної енергії в ОРЕ на 2017 рік і з урахуванням тарифів продажу електричної енергії в ОРЕ, тарифу на передачу електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами, включаючи плату за централізоване диспетчерське управління ОЕС України; обсягу передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами та обсягу технологічних витрат електричної енергії у магістральних та міждержавних електричних мережах тощо.
За результатами розгляду на засіданні НКРЕКП постановою від 20 грудня 2016 року № 2326 затвердила прогнозовану гуртову ринкову ціну електричної енергії на 2017 рік на рівні 1285,06 грн за 1 МВт/год (без ПДВ) з розбивкою на квартали:

- І квартал – 1341,57 грн за 1 МВт/год (без ПДВ);

- II, ІІІ та IV квартали – 1263,76 грн за 1 МВт/год (без ПДВ).

Цим рішенням НКРЕКП зменшила ГРЦ:

• з 1 січня 2017 року на 10% (до 1341,57 грн за 1 МВт/год (без ПДВ)), та

• з 1 квітня 2017 року на 5,8 % (до 1263,76 грн за 1 МВт/год (без ПДВ)).

Загальне зниження від чинного рівня ГРЦ (1490,63 грн за 1 МВт/год (без ПДВ)) становитиме – 15,2%.

Нагадаємо, міністр Ігор Насалик анонсував ініціативу про можливість зниження тарифу ще у вересні цього року. «Аналізуючи баланс на 2017 рік, ми сподіваємось і маємо підстави на те, що з березня–квітня Україна вперше за 25 років зможе переглядати енергетичний тариф у бік зменшення», – зазначив міністр. Він також наголосив, що тарифи – це пріоритет НКРЕКП, проте комісія їх переглядає на основі енергетичного балансу, який профільне міністерство склало на 2017 рік. «Ми можемо перейти до зменшення вартості електроенергії», – зазначив Ігор Насалик.

Довідково

Відповідно до Порядку формування прогнозованої гуртової ринкової ціни електричної енергії, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 3 березня 2016 року № 289, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23 березня 2016 року за № 428/28558, НКРЕКП не пізніше ніж за 10 днів до початку планового періоду затверджує прогнозовану гуртову ринкову ціну на розрахунковий рік (поквартально) та не пізніше ніж за 10 днів до початку планового періоду доводить її до відома енергопостачальників та гуртового постачальника електричної енергії.

За матеріалами прес-центру Міненеговугілля
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.