Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
307
26.12.2016р.
Законодавчі ініціативи Держенергоефективності пришвидшать розвиток відновлюваної енергетики
«2016 рік відзначився низкою подій та законодавчих ініціатив, які мають на меті пришвидшити розвиток відновлюваної енергетики в Україні і сприяти залученню інвестицій у цю сферу», – наголосив голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час прес-конференції «Відновлювана енергетика у 2016 році: чого більше – зрад чи перемог?», яка відбулася в Українському кризовому медіа-центрі.

 

С. Савчук зауважив: «Наше завдання – створити на законодавчому рівні такі умови, за яких інвестор отримає гарантії повернення своїх інвестицій у «зелені» проекти, а споживачам буде вигідно переходити на «чисті» джерела енергії».

Важливою ініціативою у 2016 році стало подання заявки щодо приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA). Варто зауважити, що країни-члени не висловили жодних заперечень щодо цього.

«Вперше за роки незалежності піднято питання співпраці з всесвітньо відомим Агентством у сфері відновлюваної енергетики. Участь України в IRENA дасть змогу налагодити тісну співпрацю з розвиненими державами у цій сфері, залучати передовий досвід і прогресивні механізми фінансування проектів у цій сфері. Найцікавіше те, що з’явиться можливість подавати заявки до абудабійського фонду розвитку (АDFD) на отримання дешевих кредитів на впровадження «зелених» проектів», – прокоментував голова і доповнив, що наразі ключове питання – прийняття розробленого Держенергоефективності законопроекту «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії «IRENA».

Виступаючи, С. Савчук також розповів про законопроект № 4334 щодо стимулювання розвитку виробництва тепла з альтернативних джерел. Його мета – стимулювати заміщення газу місцевими видами палива і для цього надати органам місцевого самоврядування право встановлювати тарифи на тепло з альтернативних джерел на рівні 90% від чинного тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення.

«Таким чином, інвестор, який планує встановити твердопаливну котельню, отримає чітко визначений на законодавчому рівні тариф на тепло «не з газу». Це і буде тією гарантією, на яку чекають інвестори, особливо закордонні. Адже вони зможуть наперед розрахувати рентабельність свого проекту і розуміти, наскільки вигідно його впроваджувати», – пояснив голова.

Сергій Савчук також наголосив, що законопроект вигідний усім: державі, інвестору і, головне, споживачам. Так, за розрахунками експертів, прийняття законопроекту дасть змогу зменшити імпорт газу на понад 3 млрд м3 та залишити в економіці держави $600 млн, а з урахуванням мультиплікатору – близько $3 млрд. Кінцевий споживач відчує економічний ефект у зниженні тарифів, адже тепло «не з газу» буде на 10% дешевшим. Крім того, розвиватимуться ринки виробництва та споживання місцевих видів палива, створюватимуться нові робочі місця, збільшуватимуться надходження до місцевих бюджетів.

Голова Агентства також акцентував, що для реалізації цієї ініціативи в Україні є значний ресурсний потенціал, який досі не реалізовується. Використовуючи лише 30% відходів сільськогосподарських культур для виробництва тепла «не з газу», потенціал заміщення газу становитиме 9,3 млрд м3 газу на рік. Крім цього, енергетичними культурами потенційно можна замістити близько 20 млрд м3 газу за рік.

Як нагадав С. Савчук, законопроект № 4334 вже прийнято Парламентом у першому читанні за основу. Наразі його доопрацьовано та очікується його розгляд на засіданні Комітету ВРУ з питань ПЕК для винесення на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

У 2016 році Агентством проведено потужну роботу над створенням конкурентного ринку тепла. Саме така модель ринку – запорука зменшення тарифів на тепло для споживачів, заміщення споживання газу, збільшення обсягів використання місцевих видів палива. Вже розроблено та схвалено Концепцію запровадження в країні конкурентного ринку тепла, готуються проекти законодавчих актів щодо внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» та суміжні закони.

Крім цього, у фокусі роботи Держенергоефективності – розвиток сфери виробництва рідких біологічних видів палива. Розроблено законопроект, який передбачає встановлення вимог щодо обов'язкового вмісту біокомпонентів (біоетанолу не менше 10%, біодизелю не менше 3% об’ємних) в обсязі реалізованого моторного палива. Це дасть змогу заміщувати за рік біля 350 тис. тонн бензину та 150 тис. тонн дизелю.

Окремо підготовлено законопроект, який стимулюватиме встановлення когенераційних установок в країні. Документ передбачає здійснення обов’язкової оцінки потенціалу застосування високоефективної когенерації в цілому по країні та для об'єктів потужністю більше 20 МВт при суттєвому оновленні чинних теплогенерувальних об'єктів або будівництві нових потужностей теплової генерації.

Голова Агентства також розповів про законопроект, який дає змогу в майбутньому вирішити проблему резервування потужностей для приєднання електростанцій до мереж.

«Розроблено проект Закону України, яким ми пропонуємо обмежити термін дії технічних умов до 2 років з можливістю їх продовження до 5 років. Таким чином, планується уникнути ситуації, яка склалася у 2015–2016 роках, коли інвесторами зарезервовано 3,6 ГВт потужності для приєднання об’єктів відновлюваної енергетики до мереж, але досі не розпочато їх реалізацію», – доповнив С. Савчук.

За матеріалами Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.