Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
275
27.02.2017р.
Попит на електрику у світі до 2060 року подвоїться
Всесвітня енергетична система нині вкрай нестійка: дефіцит ресурсів посилюється, енергопостачання нестабільне, клімат мінливий. Поліпшенню ситуації може сприяти реалізація амбітних планів – насамперед, у галузі децентралізованого виробництва енергії і дигіталізації, – основною метою яких є відмова від викопного палива.

 

«До 2060 року попит на електроенергію зросте удвічі», – пояснює Віллі Майкснер, директор підрозділу «Виробництво енергії і газу» концерну «Siemens». Головне завдання – створити доступне надійне і екологічне енергопостачання з мінімальним обсягом викидів CO2».

Зараз близько 1 млрд людей не мають доступу до електроенергії. За оцінками ООН, до середини XXI століття чисельність населення планети збільшитися до 9,5 млрд. осіб. В. Майкснер уточнює: «Щоб у майбутньому ми могли забезпечити все населення планети надійною і доступною електроенергією, впродовж наступних 35 років всесвітня енергосистема має бути підготовлена до триразового збільшення обсягів споживання електроенергії Китаєм».

Зростаючий попит на високоефективне виробництво електроенергії призведе до суттєвого розширення енергетичних потужностей в усьому світі. За розрахунками «Siemens», до 2030 року майже половину необхідних додаткових потужностей становитимуть децентралізовані енергосистеми. Державне регулювання ринку дасть змогу зменшити витрати на виробництво енергії з відновлюваних джерел, внаслідок чого зросте роль вітроенергетики і фотовольтаніки. Вартість електроенергії, отримуваної від фотоелементів, за період з 2000 по 2015 рік зменшилася на 7%. Очікується, що до 2020 року в офшорній вітроенергетиці ціни зменшаться на третину порівняно з 2015 роком.

Однак одного тільки розширення виробництва електроенергії з поновлюваних джерел недостатньо. «У зв'язку із зростанням попиту на електроенергію ми зможемо досягти наших цілей у галузі технологій щодо запобігання зміни клімату тільки в тому випадку, якщо крок за кроком будемо переводити наявні електростанції з вугілля на газ. Це дасть змогу забезпечити зменшення викидів CO2 на 40% у всьому світі», – каже В. Майкснер. Зусилля, спрямовані на інтеграцію усіх джерел енергії в єдину систему, обумовлені необхідністю перетворення чинних розподільних мереж в інтелектуальні енергомережі. Це забезпечить керування потоком електроенергії у декількох напрямах і уникнення перебоїв в процесі постачання завдяки використанню накопиченої раніше електроенергії.

Економний накопичувач

«Siemens» у співпраці з Технічним університетом Гамбурга і енергопостачальною компанією «Hamburg Energie» розробляє нове рішення для акумулювання енергії, яке повинно стати справжнім проривом у цій галузі. Перетворена в тепло надлишкова енергія вітру зберігатиметься у кам'яному відсипі, накритому ізолюючим захисним кожухом. При виникненні потреби у додатковій електроенергії парова турбіна перетворюватиме енергію тепла назад у струм.

Зараз у Гамбурзі «Siemens» тестує випробувальну накопичувальну установку FES (Future Energy Solution). Спільно з науковцями працівники концерну визначають спосіб найефективнішого заряджання і розряджання накопичувача. Важливу роль тут відіграють конструкція відсипу і форма ізолюючого кожуха. Уже на ранній стадії реалізації цього проекту дослідники розраховують отримати ККД близько 25% – в подальшому цей показник повинен сягнути 50%.

Такий простий принцип накопичення енергії зможе гарантувати дуже високу економічну ефективність. Багато з використовуваних нині резервуарів зберігання енергії є дорогими або надто обмежені щодо вмісту. FES-установка буде доступна в різних розмірах і різних класах потужності.

За матеріалами концерну «Siemens»




Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку



Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   



Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.