Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
300
27.02.2017р.
Попит на електрику у світі до 2060 року подвоїться
Всесвітня енергетична система нині вкрай нестійка: дефіцит ресурсів посилюється, енергопостачання нестабільне, клімат мінливий. Поліпшенню ситуації може сприяти реалізація амбітних планів – насамперед, у галузі децентралізованого виробництва енергії і дигіталізації, – основною метою яких є відмова від викопного палива.

 

«До 2060 року попит на електроенергію зросте удвічі», – пояснює Віллі Майкснер, директор підрозділу «Виробництво енергії і газу» концерну «Siemens». Головне завдання – створити доступне надійне і екологічне енергопостачання з мінімальним обсягом викидів CO2».

Зараз близько 1 млрд людей не мають доступу до електроенергії. За оцінками ООН, до середини XXI століття чисельність населення планети збільшитися до 9,5 млрд. осіб. В. Майкснер уточнює: «Щоб у майбутньому ми могли забезпечити все населення планети надійною і доступною електроенергією, впродовж наступних 35 років всесвітня енергосистема має бути підготовлена до триразового збільшення обсягів споживання електроенергії Китаєм».

Зростаючий попит на високоефективне виробництво електроенергії призведе до суттєвого розширення енергетичних потужностей в усьому світі. За розрахунками «Siemens», до 2030 року майже половину необхідних додаткових потужностей становитимуть децентралізовані енергосистеми. Державне регулювання ринку дасть змогу зменшити витрати на виробництво енергії з відновлюваних джерел, внаслідок чого зросте роль вітроенергетики і фотовольтаніки. Вартість електроенергії, отримуваної від фотоелементів, за період з 2000 по 2015 рік зменшилася на 7%. Очікується, що до 2020 року в офшорній вітроенергетиці ціни зменшаться на третину порівняно з 2015 роком.

Однак одного тільки розширення виробництва електроенергії з поновлюваних джерел недостатньо. «У зв'язку із зростанням попиту на електроенергію ми зможемо досягти наших цілей у галузі технологій щодо запобігання зміни клімату тільки в тому випадку, якщо крок за кроком будемо переводити наявні електростанції з вугілля на газ. Це дасть змогу забезпечити зменшення викидів CO2 на 40% у всьому світі», – каже В. Майкснер. Зусилля, спрямовані на інтеграцію усіх джерел енергії в єдину систему, обумовлені необхідністю перетворення чинних розподільних мереж в інтелектуальні енергомережі. Це забезпечить керування потоком електроенергії у декількох напрямах і уникнення перебоїв в процесі постачання завдяки використанню накопиченої раніше електроенергії.

Економний накопичувач

«Siemens» у співпраці з Технічним університетом Гамбурга і енергопостачальною компанією «Hamburg Energie» розробляє нове рішення для акумулювання енергії, яке повинно стати справжнім проривом у цій галузі. Перетворена в тепло надлишкова енергія вітру зберігатиметься у кам'яному відсипі, накритому ізолюючим захисним кожухом. При виникненні потреби у додатковій електроенергії парова турбіна перетворюватиме енергію тепла назад у струм.

Зараз у Гамбурзі «Siemens» тестує випробувальну накопичувальну установку FES (Future Energy Solution). Спільно з науковцями працівники концерну визначають спосіб найефективнішого заряджання і розряджання накопичувача. Важливу роль тут відіграють конструкція відсипу і форма ізолюючого кожуха. Уже на ранній стадії реалізації цього проекту дослідники розраховують отримати ККД близько 25% – в подальшому цей показник повинен сягнути 50%.

Такий простий принцип накопичення енергії зможе гарантувати дуже високу економічну ефективність. Багато з використовуваних нині резервуарів зберігання енергії є дорогими або надто обмежені щодо вмісту. FES-установка буде доступна в різних розмірах і різних класах потужності.

За матеріалами концерну «Siemens»
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 25/05/2020
172
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.