Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
510
07.03.2017р.
Проект «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз»
Пілотний проект «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз» буде першим кроком на шляху до повної комплексної стратегічної синхронізації Української та Європейської енергосистем.

 

Про це у своїй доповіді зазначив президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський на Українському енергетичному форумі 2017, який відбувся у Києві.

«Ми розраховуємо в результаті наявності довготермінового експортного контракту отримати фінансовий інструмент для вирішення питання розвитку інфраструктури в Україні, підвищення ефективності та потужності наших енергоблоків, а також для добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС, які сьогодні перебувають у законсервованому стані з високим ступенем будівельної готовності», – зазначив керівник «Енергоатома» у доповіді.

У межах пілотного проекту буде від’єднаний енергоблок №2 Хмельницької АЕС від Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України і експорт електроенергії здійснюватиметься за двома напрямами: через відновлення ЛЕП 750 кВ на Жешів (Польща), а також за чинною лінією на ПС Альбертирша (Угорщина) після модернізації Західноукраїнської підстанції.

Це дасть змогу додати 1000 МВт атомної електроенергії до наявного експортного потенціалу Бурштинського острова, який на сьогодні забезпечується виключно тепловою генерацією (550 МВт). Зазначені 1550 МВт будуть наріжним каменем, на якому відшліфовуватиметься можливість роботи енергосистеми України у синхронному режимі з системою Європейських операторів ENTSO-E. Резерв власних потреб енергоблоку №2 ХАЕС при роботі на енергосистему ENTSO-E планується забезпечити завдяки випереджувальному монтажу блочного трансформатора енергоблоку №3.

До зони відповідальності НАЕК «Енергоатом» за цим проектом належить модернізація енергоблоку №2 Хмельницької АЕС і перепід’єднання його до Бурштинського острова, а також забезпечення резерву власних потреб енергоблоку №2 ХАЕС при роботі на енергосистему ENTSO-E. Попередня оцінка вартості виконання зазначених робіт становить €16 млн і €31 млн відповідно. При цьому Юрій Недашковський зазначив, що кошти необхідні для виконання цих робіт, так чи інакше передбачені у проекті добудови енергоблоків №3 і №4 ХАЕС і в проекті синхронізації української ОЕС з ENTSO-E.

Водночас, проект враховує і технічне рішення для запобігання т.зв. «блекаутів». «Саме завдяки реалізації виділення енергоблоку №2 ХАЕС на роботу в системі ENTSO-Е проект «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз» забезпечує наявність джерела резервного електропостачання безпосередньо на майданчику Хмельницької АЕС з безпрецедентною потужністю і можливостями у вигляді незалежної енергосистеми ENTSO-Е. Наявність такого незалежного джерела електропостачання значно підвищує безпеку як ХАЕС у випадку втрати власного електропостачання, так і української енергосистеми або європейської енергосистеми загалом у випадку «особливої» аварії в енергосистемі», – наголосив президент «Енергоатома».

Відповідаючи на запитання про те, що отримає Україна від виведення енергоблоку №2 ХАЕС з енергосистеми, Ю. Недашковський зазначив, що при реалізації зазначеного проекту працює так звана формула «1 + 2», коли завдяки переорієнтації одного енергоблоку на експорт електроенергії держава отримає кошти на добудову двох нових енергоблоків.

Крім того, в Україні спостерігається тенденція до зменшення споживання електроенергії. Енергобаланс України на 2017 рік передбачає виробництво атомними станціями близько 82 млн кВт-год. Для порівняння, у 2015 році виробництво АЕС становило майже 88 млн кВт-год. Тому питання додаткових варіантів збуту виробленої електроенергії є цілком актуальними. Навіть сьогодні українські АЕС працюють з балансовими обмеженнями, які сягають майже 1,5 ГВт. До того ж, у межах реалізації проекту Україна отримає замість одного два додаткових гігаватти потужностей.

За словами президента «Енергоатома», для реалізації проекту енергомоста в частині «розвороту» Хмельницького-2 на експорт в компанії досить ресурсів, щоб виконати його за власні кошти навіть в умовах того обмеженого тарифу на виробництво електроенергії, який встановлений на даний момент. Водночас зароблені кошти дадуть змогу завершити будівництво третього і четвертого енергоблоків ХАЕС, де стан готовності будівельних конструкцій становить 73% і 28% відповідно.

Юрій Недашковський зазначив, що старт експорту в обсязі потужності 1550 МВт, яка в перспективі може бути збільшена до 2550 МВт, заплановано розпочати вже у 2019 році. Реалізація проекту повинна гарантувати безпечне і плавне безпроблемне наближення до режиму повної синхронізації, орієнтовний термін реалізації якої запланований до 2025 року.

За матеріалами: «ЕлектроВісті»
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.