Вам подобається оновлений портал?
Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...
Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити
Сучасні тенденції в офісному освітленні базуються на трьох основних принципах:
1. Функціональність: максимально комфортне освітлення, що створює найсприятливіші умови для роботи працівників.
2. Низькі експлуатаційні витрати: досягається шляхом використання енергозберігаючих технологій і світильників, що не потребують частого обслуговування.
3. Естетичність: відповідність світильника загальному дизайну приміщення й рівню оздоблення офісу.
Асортимент світильників, які використовують у громадський будівлях, дуже широкий — від освітлювальних приладів для ламп розжарювання, компактних люмінесцентних ламп і світильників для лінійних люмінесцентних ламп до світлодіодних пристроїв. На сьогодні світлодіодні джерела світла є найсучаснішими, економічними й зручними в користуванні і помітно витісняють усі інші види джерел світла.
З метою визначення можливості застосування світлодіодного освітлення й універсальних промислових світлодіодних світильників, фахівці Науково-технологічного центру унікального приладобудування РАН досліджували психофізіологічний вплив світлодіодного освітлення й нових універсальних промислових світлодіодних світильників на організм людини.
Дані досліджень свідчать про можливість застосування світлодіодного освітлення й універсальних промислових світлодіодних світильників у житлових і громадських будівлях, а також можливість внесення їх у Санітарні правила й норми й інші нормативні документи, які дають дозвіл на широке використання нової світлодіодної освітлювальної техніки й універсальних промислових світлодіодних світильників. Експериментальні дослідження підтвердили сприятливіший вплив на організм людини нових світлодіодних джерел світла й універсальних промислових світлодіодних світильників порівняно зі світильниками з люмінесцентними лампами.
Сучасне освітлення в офісі: світлодіодні панелі проти люмінесцентного освітлення
Для офісних приміщень нормований коефіцієнт пульсації становить не більш 10%, а якщо в приміщеннях працюють за комп'ютерами, це значення не перевищує 5%.
Коефіцієнт запасу
• розрядні лампи 1,4;
• світлодіодні джерела світла 1,1.
Сучасне освітлення для комфортної роботи
Люмінесцентне освітлення поширилося ще в 30-х роках минулого століття. Враховуючи, наскільки швидко за останні десятиліття з'являються все нові й нові технології, не потрібно пояснювати, чому растрові світильники з люмінесцентними лампами — це справжнє минуле століття і в прямому, і в переносному значенні.
Немає жодного показника, який свідчив би на користь люмінесцентного освітлення. Зате проти — скільки завгодно. При заявленому коефіцієнті пульсацій світлового потоку 5–10%, на практиці він сягає 20%. При вмиканні люмінесцентні лампи (ЛЛ) неприємно мерехтять і можуть миготіти в процесі роботи, що дуже погано впливає на зір, призводить до швидкої стомлюваності й зниження працездатності. ЛЛ суттєво спотворюють колір, особливо на робочих моніторах. Ідеальний індекс передачі кольору становить 100%, у ЛЛ у найкращому випадку він не перевищує 60%.
Заявлена тривалість горіння люмінесцентних ламп — 10 тис. год. У той же час зниження інтенсивності світлового потоку починається вже через 200 годин горіння, а через 5 тис. год він може знизитися до 50%. При цьому ЛЛ чутливі до перепадів напруги й не розраховані на часте вмикання й вимикання.
Не варто забувати й про екологію. Будь-яка ртутна лампа містить до 100 мг випарів ртуті — сильно дійної отруйної речовини. Гранично допустима концентрація цих випарів у населеному пункті – 0,0003 мг/м2. Відпрацьовану ртутну лампу необхідно відправити на утилізацію в спеціальний пункт приймання, що вимагає додаткових і дуже великих грошових витрат.
Отже, висновок однозначний: якісні світлодіодні світильники — найкраще рішення для освітлення робочих і адміністративних приміщень. З безлічі сучасних пропозицій прекрасним варіантом буде ультра тонка світлодіодна панель ДВО серії ECO від IEK Україна.
Цілковита екологічна безпека
Економія електроенергії більш ніж на 50%, тривалий термін експлуатації не менше 30 тис. год, низький коефіцієнт пульсації 0,05 і високий індекс передачі кольору >75, цілковита екологічна безпека, легкий монтаж і просте обслуговування — усе це її незаперечні переваги. Товщина ДВО IEK® не перевищує 11 мм, завдяки чому вона чудово надається для приміщень як з високими, так і з низькими стелями. Панелі ДВО світять набагато яскравіше (одна більша панель освітлює до 50 м2), але світло їх м'яке і комфортне для очей. А різноманітність колірної гами й форми дасть змогу органічно вписати їх у будь-який стилістичний напрям.
Очевидно, що світлодіодне освітлення надійно входить у наше життя, і вибір світильника — зовсім не дріб'язок. На робочому місці ми проводимо, як правило, більшу частину життя, саме від якісного освітлення багато в чому залежать результативність і висока трудова віддача. Сподіваємося, ми виконали головну мету цієї статті, — допомогли зробити правильні розрахунки й здійснити найкращий вибір.
www.iek.ua
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |