Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
1530
23.06.2017р.
Обов’язкова сертифікація енергоефективності будівель
Учора Верховна Рада України схвалила законопроект №4941д «Про енергетичну ефективність будівель» у другому читанні та в цілому. За це рішення проголосували 259 народних депутати.

«Цей довгоочікуваний закон закладає основи для зменшення енергоспоживання в будівлях. При цьому, запроваджується європейський підхід», – прокоментував голова Держенергоефективності Сергій Савчук і нагадав, що на сьогодні сектор будівель – близько 80 тис. багатоповерхівок, 6,5 млн приватних будинків, 100 тис. бюджетних установ – споживає найбільше енергії порівняно з іншими і водночас має найбільший потенціал енергозбереження.
Відповідно до нового закону, передбачено введення обов'язкової сертифікації енергоефективності для об'єктів будівництва, будівель і частин будівель, що здані в оренду на термін більше 1 року, для будівель з опалювальною площею більше 250 кв. м, у яких розташовані державні органи.

Передбачається створення відкритих баз даних:

- енергетичних сертифікатів будівель;
-  звітів про результати обстеження інженерних систем будівель;
- енергетичних аудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем будівель.
Вартий уваги той факт, що законом передбачено:
- основні заходи із підвищення енергетичної ефективності будівель;
-   запровадження інструментів фінансування таких заходів;
- запровадження системи незалежного моніторингу якості енергетичних сертифікатів;
- реалізація національних планів збільшення кількості будівель з близьким до нульового споживанням енергії.

Положення закону про обов'язкову сертифікацію не поширюватимуться на об'єкти культурної спадщини, будівлі промислового та сільськогосподарського призначення, об'єкти енергетики, транспорту, зв'язку і оборони, складські приміщення, культові споруди (наприклад церкви), тимчасові споруди.

 

Також дія закону не поширюватиметься на будівлі, що стоять окремо, з опалювальною площею менше 50 кв. м та індивідуальні будівлі.
Сертифікація буде проводитися на договірних засадах із метою визначення фактичних показників енергоефективності будівель і оцінки їхньої відповідності мінімальним вимогам до енергоефективності, які будуть встановлюватися Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Мінімальні вимоги до енергоефективності будівель переглядатимуться раз на 5 років.

Виготовлення енергетичного сертифікату будівлі щодо об'єкту будівництва покладається на замовника будівництва до прийняття такого об'єкта в експлуатацію у встановленому законодавством порядку.

На основі проведення оцінки можна буде розробити рекомендації щодо підвищення енергоефективності конкретної будівлі, що враховують місцеві кліматичні умови.

Відповідно до тексту законопроекту, передбачається, що термін дії сертифіката енергетичної ефективності становитиме 10 років.

Відповідно до перехідних положень документа, закон вводиться в дію через 1 рік від дня набрання чинності, крім положень про обов'язкову наявність сертифікату енергоефективності, які вводяться в дію з 1 липня 2019 року.

За матеріалами «Економічна правди», Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.