Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
524
21.08.2017р.
Енергетична стратегія України – довготерміновий дороговказ на шляху до енергетичної незалежності та енергетичної безпеки
Минулої п’ятниці під час засідання Уряду схвалена нова Енергетична стратегія України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність».

 

Цей документ окреслює комплекс широкомасштабних реформ в енергетичному секторі держави, які спрямовані на зниження енергоємності економіки, досягнення енергетичної незалежності за рахунок розвитку енергетичних ринків,залучення інвестицій, збільшення власного видобутку енергоносіїв, раціоналізації енергоспоживання та енергоефективності, створення сучасної системи управління галуззю.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик наголосив, що Стратегія є важливим документом для паливно-енергетичного комплексу України на довготермінову перспективу, заходи з реалізації якої будуть конкретизовані у Плані дій. «Відповідно до Стратегії буде розроблений План дій, де буде чітко визначено конкретні заходи та терміни їх виконання», – зазначив І. Насалик. Також міністр запевнив, що зауваження і пропозиції, надані іншими міністерствами та відомствами, будуть враховані при розробленні вищезазначеного Плану.

Віце-прем’єр міністр України Володимир Кістіон відзначив ефективну роботу фахівців, які взяли участь у розробці нової Енергетичної стратегії до 2035 року. Віце-прем’єр міністр звернув увагу на конструктивний внесок заступника міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко у підготовку фіналізованого тексту документу.

Нагадаємо, робота над документом тривала понад два роки, впродовж яких було проведено низку різноманітних заходів з його обговорення. У розробленні Енергетичної стратегії брали участь фахівці Національного інституту стратегічних досліджень, міжнародні та вітчизняні експерти, громадські організації. Керівництво розробкою документу здійснював Управляючий комітет з питань координації роботи з підготовки проекту оновленої енергетичної стратегії України до 2035 року під головуванням В. Кістіона, до складу якого входили в.о. голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки О.Домбровський, голова НКРЕКП Д. Вовк.

Головною метою Стратегії є досягнення цільових показників з енергетичної безпеки та енергоефективності,забезпечення інноваційного оновлення енергетичного сектору та його інтеграції з енергетичним сектором ЄС.

Досягнення зазначених цілей планується здійснити шляхом лібералізації ринків, утвердження ефективного регулювання та залучення інвестицій в енергетичний сектор. Крім того, в тексті Стратегії визначені керівні принципи фінансового забезпечення реформ в енергетичній галузі.

Зокрема зазначено, що держава повинна мінімально інвестувати, але максимально сприяти формуванню стимулювального інвестиційного клімату, частка прямих інвестицій з державного бюджету України у розвиток енергетичної інфраструктури не має перевищувати 5–10%. Прямі інвестиції з однієї країни не повинні сягати критичного рівня, що зумовлює потребу диверсифікації інвестицій.

За матеріалами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.