Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
414
23.08.2017р.
Науковці та громадськість підтримують впровадження Програми розвитку гідроенергетики
Про це наголосили під час спільного засідання науково-технічних рад ПрАТ «Укргідроенерго», ВГО «Асоціація Укргідроенерго», Міністерства енергетики та вугільної промислоості України, Громадської ради при Міненерговугілля, ПАТ «Укргідропроект», яке проведене за зверненням голови Національного екологічного центру України Я. Мовчана щодо можливих екологічних ризиків та загроз при реалізації Програми розвитку гідроенергетики до 2026 року.

 

Засідання проведене у конференц-залі ПрАТ «Укргідроенерго» 21 серпня під головуванням голови Громадської ради при Міненерговугілля України, віце-президента ВГО «Асоціація «Укргідоенерго», керівника НТР ПрАТ «Укргідроенерго» Семена Поташника за участю представників Міненерговугілля України, голови ПрАТ «Укгідроенерго» Ігоря Сироти, представників Мінприроди України, громадськості та ЗМІ.

Науковці обгрунтували своє бачення щодо розвитку гідроенергетики, яка важлива з огляду на потребу країни в регулюванні потужності та зменшенні викидів в атмосферу, виконанні зобов’язань щодо збільшення частки відновлювальної енергетики в балансі електричної енергії. Також спростували побоювання екологів щодо впливу на екосистему Дніпра та Дністра, навели приклади розвитку гідроенергетики та використання потенціалу річок у розвинутих європейських країнах.

Зокрема, Віталій Кушніров зазначив про важливість схвалення Урядом Енергетичної стратегії України до 2035 року, яка передбачає в тому числі й розвиток гідроенергетики. «Стратегія спрямована на збільшення частки альтернативних джерел енергії, а її цілі закладають підвалини для екологізації енергетики», – наголосив В. Кушніров. Також зауважив, що до розробки Стратегії було залучено широке коло фахівців, проведено низку заходів з громадського обговорення. «У Стратегії значне місце відведено гідроенергетиці», – наголосив В. Кушніров, тому впровадження нових проектів у галузі гідроенергетики сприятиме досягненню її цілей.

Проаналізував вимоги НЕЦУ та Резолюції семінару «Урядова програма розвитку гідроенергетики до 2026 року – проблеми, загрози для довкілля та людей: слово громадськості» від 13-14.07.2017 директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота. Він зазначив, що виступає за діалог з громадськістю, водночас закликав до професійної розмови. Також звернув увагу, що регулювання потужності здійснює гідроенергетика та теплова енергетика, тому, збільшуючи частку гідроенергетики, ми зменшуємо використання дефіцитного й дорогого вугілля, крім того, зменшуємо викиди, які завдають довкіллю найбільшої шкоди. Ігор Сирота повідомив, що проекти гідроенергетики не потребують фінансування з державного бюджету. «Ми жодної копійки не беремо з бюджету на об’єкти гідроенергетики», – зазначив він. Також запевнив, що серед ключових генерацій гідроенергетика найменше впливає на довкілля.

Фахову оцінку Програмі розвитку гідроенергетики дали члени науково-технічних рад С. Яцкевич, В. Бондаренко, Ю. Ковальчук, О.Светелик та інші.
Їхня позиція одностайна: Програма розвитку гідроенергетики відповідає завданням Енергетичної стратегії України до 2035 року щодо збільшення частки відновлювальних джерел енергії та зміцнення енергетичної безпеки нашої країни.

За матеріалами Міністерства енергетики та вугільної промисловості
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.