Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
355
30.08.2017р.
Здобутки у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики
Стратегія сталого розвитку України, затверджена Указом Президента України у 2015 році, – дороговказ для Держенергоефективності. На цьому наголосив голова Держенергоефективності Сергій Савчук 29 серпня 2017 року в будинку уряду під час прес-конференції щодо результатів роботи Агентства за три роки.

 

Як пояснив С. Савчук, всі ініціативи відомства у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики відповідають курсу країни на енергонезалежність. Більше того, реформи мають позитивний вплив на економіку та добробут населення в цілому. Про це свідчать результати роботи Держенергоефективності.

Впродовж опалювального періоду 2014/2015 та 2015/2016 населенням, ТКЕ та бюджетною сферою зменшено і заміщено 7,2 млрд м3 газу або 30%. Такому результату, крім утеплення, зменшення норм споживання, посприяло ще й введення 1670 МВт нових теплових потужностей, що використовують інші, крім газу, види палива. У ці проекти бізнес залучив 12 млрд грн. інвестицій.

«Якщо говорити про виробництво електроенергії з відновлюваних джерел, то завдяки удосконаленню у 2015 році та прив’язці до курсу євро «зелених» тарифів ми маємо суттєве збільшення нових об’єктів у цій сфері. У 2015 році введено 30 МВт нових потужностей, у 2016 році вже у 4 рази більше – 121 МВт. 2017 рік вразив результатами. Лише за I півріччя 2017 року встановлено 127 МВт, що більше ніж за весь минулий рік. Загалом, за 2,5 роки введено 278 МВт. На це залучено до 9 млрд грн. приватних інвестицій», – повідомив С. Савчук та нагадав, що завдяки законодавчим змінам «зелені» тарифи в Україні – одні з найбільших в Європі, що робить проекти у цій сфері привабливішими для інвесторів.

Завдяки зазначеному Закону стрімко зросла і кількість приватних домогосподарств, що встановлюють сонячні панелі. Якщо на початку 2015 року таких родин було лише 40, то станом на кінець II кварталу 2017 року маємо вже 1635 домогосподарств, які виробляють «чисту» енергію. Загальна потужність встановлених приватних сонячних станцій становить 24,9 МВт, а це вкладені інвестиції на суму 700 млн гривень.

Не тільки відновлювана енергетика позитивно впливає на економіку країни. Завдяки програмі «теплих кредитів» близько 4,5 млрд грн інвестовано в економіку України населенням і банками за підтримки уряду та місцевих громад. Таким чином, більше 330 тисяч родин залучили кошти на обладнання та матеріали для утеплення. Уряд відшкодував їм близько 1,6 млрд грн.

Окрім утеплення житлового фонду, Держенергоефективності поставило за мету підвищити енергоефективність бюджетної сфери. У 2016 році вперше в Україні запроваджено ЕСКО-механізм, а 2017 рік став початком тісної співпраці з місцевою владою у напрямі впровадження енергоменеджменту у бюджетних установах.

«Законодавчою перемогою цього року стало прийняття законів України «Про енергетичну ефективність будівель», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» і щодо впровадження стимулюючого тарифу на тепло з альтернативних джерел», – зауважив С.Савчук.

Серед нових ініціатив – стимулювання промислових підприємств до енергоефективності, розвиток високоефективної когенерації, полегшення доступу до мереж виробникам «зеленої» електроенергії, розвиток виробництва біоетанолу та біодизелю, напрацювання моделі виробництва енергії з відходів в Україні.

Вплив політики енергоефективності та розвитку відновлюваної енергетики на макроекономічну стабільність та сталий розвиток безсумнівний. Очікувані результати позитивні та вкрай необхідні Україні:

- створення високотехнологічних робочих місць;

- запобігання енергетичній бідності населення та муніципалітетів;

- стабілізація національної валюти.

За словами С.Савчука, у разі досягнення поставлених цілей у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, з 2020 року Україна заощаджуватиме та заміщуватиме енергоресурсів на $2,7 млрд в рік. Крім цього, зменшення видатків прогнозованого державного бюджету у 2020 році сягне 9%.

Довідково

Презентація «Реформи в сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики: досягнення за останні 3 роки, ініціативи та їхній ефект на економіку України»: http://saee.gov.ua/sites/default/files/REPORT_29_08_2017.pdf

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.