Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Виставки
Виставки

5-7 листопада 2019 року

Україна, м. Київ,
Броварський проспект 15, ст. м. „Лівобережна”,

Міжнародний виставковий центр

5-7 листопада 2019 року

Україна, м. Київ,
Міжнародний виставковий центр,Броварський проспект, 15
Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
291
07.09.2017р.
Пристрій із найвищою ефективністю перетворення теплової енергії в електричну
Новий пристрій, розроблений групою І Гу (Yi Gu), професора з Відділу фізики і астрономії Вашингтонського університету, здатний перетворити будь-яке джерело тепла у джерело електричної енергії. Цей пристрій має складну багатошарову структуру, а з електричної точки зору він є так званим діодом Шотткі Ван-дер-Ваальса (Van der Waals Schottky diode). Ефективність перетворення тепла в електричну енергію у нового пристрою мінімум утричі вища ефективності перетворення термоелектричних елементів на основі кремнію, і такі пристрої можуть стати додатковим джерелом енергії в автомобілях, комп'ютерах і смартфонах.

 

У світі електроніки діоди Шотткі, як і звичайні випрямляючі діоди, використовують для забезпечення руху електричного струму чітко у певному напрямі. Перехід Шотткі створюється шляхом накладення шару металевого провідника, алюмінію, наприклад, на шар напівпровідникового матеріалу, кремнію. Однак, новий «термоелектричний варіант» діода Шотткі має абсолютно іншу будову, в ньому використовується два шари селеніду індію, один з яких був підданий високотемпературній обробці. Це забезпечило те, що один з шарів селеніду індію діє як металевий провідник, а другий – як напівпровідниковий матеріал.

На відміну від традиційних діодів Шотткі, в матеріалі нового діода немає жодних додаткових домішок, завдяки чому практично не має дефектів на межі стику двох матеріалів. Велика площа контакту між шарами «металевого» і «напівпровідникового» селеніду індію забезпечує дуже малий електричний опір переходу, даючи можливість електричному струму текти через структуру діода практично без втрат.

Зараз І Гу та його колеги працюють над збільшенням ефективності перетворення теплової енергії в електричну, пробуючи різні варіанти поєднання різних верств з селеніду індію. Паралельно з цим розробляються технології виготовлення усіх необхідних матеріалів в кількостях, достатніх для промислового виробництва термоелектричних елементів на основі нових діодів Шотткі Ван-дер-Ваальса.

«Наші дослідження перебувають зараз на ранній стадії. Але вже зрозуміло, що розроблені нами технології є великим кроком вперед в галузі термоелектричного перетворення енергії», – розповідає І Гу, – І ці технології, хочеться сподіватися, зіграють одну з ключових ролей в енергозберігаючих технологіях наступних поколінь».

Джерело: dailytechinfo.org
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.