Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
337
07.09.2017р.
Пристрій із найвищою ефективністю перетворення теплової енергії в електричну
Новий пристрій, розроблений групою І Гу (Yi Gu), професора з Відділу фізики і астрономії Вашингтонського університету, здатний перетворити будь-яке джерело тепла у джерело електричної енергії. Цей пристрій має складну багатошарову структуру, а з електричної точки зору він є так званим діодом Шотткі Ван-дер-Ваальса (Van der Waals Schottky diode). Ефективність перетворення тепла в електричну енергію у нового пристрою мінімум утричі вища ефективності перетворення термоелектричних елементів на основі кремнію, і такі пристрої можуть стати додатковим джерелом енергії в автомобілях, комп'ютерах і смартфонах.

 

У світі електроніки діоди Шотткі, як і звичайні випрямляючі діоди, використовують для забезпечення руху електричного струму чітко у певному напрямі. Перехід Шотткі створюється шляхом накладення шару металевого провідника, алюмінію, наприклад, на шар напівпровідникового матеріалу, кремнію. Однак, новий «термоелектричний варіант» діода Шотткі має абсолютно іншу будову, в ньому використовується два шари селеніду індію, один з яких був підданий високотемпературній обробці. Це забезпечило те, що один з шарів селеніду індію діє як металевий провідник, а другий – як напівпровідниковий матеріал.

На відміну від традиційних діодів Шотткі, в матеріалі нового діода немає жодних додаткових домішок, завдяки чому практично не має дефектів на межі стику двох матеріалів. Велика площа контакту між шарами «металевого» і «напівпровідникового» селеніду індію забезпечує дуже малий електричний опір переходу, даючи можливість електричному струму текти через структуру діода практично без втрат.

Зараз І Гу та його колеги працюють над збільшенням ефективності перетворення теплової енергії в електричну, пробуючи різні варіанти поєднання різних верств з селеніду індію. Паралельно з цим розробляються технології виготовлення усіх необхідних матеріалів в кількостях, достатніх для промислового виробництва термоелектричних елементів на основі нових діодів Шотткі Ван-дер-Ваальса.

«Наші дослідження перебувають зараз на ранній стадії. Але вже зрозуміло, що розроблені нами технології є великим кроком вперед в галузі термоелектричного перетворення енергії», – розповідає І Гу, – І ці технології, хочеться сподіватися, зіграють одну з ключових ролей в енергозберігаючих технологіях наступних поколінь».

Джерело: dailytechinfo.org
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.