Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
28676
11.09.2017р.
Стабілізатор напруги для будинку: опалювальна система потребує захисту!
Облаштованість і комфорт у будинку – це те, до чого прагне будь-який розумний господар. Нині жоден приватний котедж не обходиться без складної техніки найрізноманітнішого призначення, і, звичайно, без опалення і гарячої води. Техніка все складніша, а електропостачання залишається на попередньому рівні: понижена напруга, її постійні перепади і стрибки ставлять під загрозу не лише дороге електрообладнання, але, за відсутності надійного захисту, і благополуччя домочадців. Такі проблеми вирішує стабілізатор напруги. Найважливіше питання, яке в цьому випадку постає: як вибрати відповідний стабілізатор для конкретного будинку. І далі – чи потрібний окремий стабілізатор для газового або твердопаливного котла, а якщо потрібний, то який.

 

 

Розпочнемо з підбору потужності стабілізатора напруги. Насамперед треба визначити зону захисту: комплексно усього будинку чи тільки окремої дорогої техніки. Це дасть змогу правильно підібрати необхідну потужність стабілізатора напруги.

Стабілізатори напруги для комплексного захисту будинку

Під’єднувати стабілізатор напруги для захисту усього будинку (котеджу) слід у тому випадку, якщо низька якість електричної енергії має постійну основу. У квартирах або невеликих за площею котеджах на вводі живильного кабелю після електролічильника встановлюють стабілізатор напруги відповідної потужності. При комплексному захисту усього будинку необхідну потужність стабілізатора напруги вибирають за номінальним струмом ввідного автоматичного вимикача.

Для загального захисту будинку краще використовувати стабілізатори захисту IEK: ECOLINE для звичайного базового захисту, PRIME – з підвищеною точністю і розширеним діапазоном вхідної напруги для покращеного захисту, і електромеханічний СНИ з високим рівнем ККД і плавним регулюванням для професійного захисту високочутливого електрообладнання.

ОДНОФАЗНА МЕРЕЖА
Вимикач однофазної мережі Потужність однофазного стабілізатора
16 А
3 кВА
25 А
5 кВА
32 А
8 кВА
40 А
10 кВА
50 А
12 кВА

 

ТРИФАЗНА МЕРЕЖА
Вимикач однофазної мережі Потужність однофазного стабілізатора
16 А
3 кВА
16, 20 А
15 кВА
25, 32 А
20 кВА
40, 50 А
30 кВА

Стабілізатори напруги для захисту техніки

Якщо напруга в мережі найчастіше стабільна, то не обов'язково потрібен стабілізатор напруги на увесь будинок – досить встановити окремий захист дорогої техніки від можливих перепадів напруги. Перевагою цього виду стабілізації є достатня легкість встановлення стабілізатора напруги (під’єднання через звичайну розетку) і економічність рішення.

 

Необхідно розрахувати сумарну потужність, споживану навантаженням. Відомості про потужність містяться в експлуатаційній документації захисних електроприладів. При розрахунках беруть до уваги не активну (вимірюється в кВт), а повну потужність (вольт-ампер кВА): повна потужність = активна потужність/cosϕ. Оскільки дані щодо cosϕ різняться для кожного типу обладнання, ми рекомендуємо використати середній показник cosϕ=0,8.

 

Якщо побутові прилади містять електродвигун (наприклад, холодильник, пральна машина, кондиціонер та ін.), то необхідно враховувати величину пускових струмів. При підрахунку сумарної потужності треба повну потужність електрообладнання (зазначену в документації), яке захищають, помножити на 3.

Щоб забезпечити запас потужності для тривалої роботи стабілізатора, до отриманого результату додають ще 20%. Тепер можна вибирати стабілізатор напруги відповідної потужності.

Стабілізатор напруги для опалювальної системи

 

Навіть якщо електроживлення вашого будинку вже захищене стабілізатором, виробники опалювального обладнання рекомендують під’єднувати газові або твердопаливні системи опалення тільки через спеціалізований стабілізатор напруги, оскільки електронне керування опалювальних котлів (контролер, насоси, електромагнітні засувки і клапани) потребує якісної і стабільної напруги живлення.

 

Такий стабілізатор повинен мати широкий діапазон вхідної напруги, високу точність стабілізації вихідної напруги, надшвидку реакцію на перепади напруги в мережі. Враховуючи наведені вимоги, для захисту газових котлів можна порекомендувати стабілізатор напруги BOILER 0,5 кВА IEK. Він був спеціально розроблений з урахуванням особливостей електроживлення газових систем опалювання і рекомендацій виробників опалювального обладнання.

Стабілізатори потужністю 0,5 кВА однофазного під’єднання випускають у настінному корпусі. Технічні характеристики і властивості BOILER IEK® забезпечують безаварійну роботу опалювальної системи як за наявності хронічних проблем з напругою в мережі, так і у разі аварій.

Точність стабілізації вихідної напруги стабілізаторів BOILER становить 220±6% Діапазон вхідної напруги від 110 до 280 В, реакція на зміну напруги в мережі – 20 мс.

Компактний корпус BOILER можна кріпити на стіну поруч з опалювальним котлом, наявність вилки і розетки забезпечує простоту вмикання стабілізатора в коло живлення опалювальної системи. Багатофункціональний LED-дисплей допомагає контролювати параметри роботи стабілізатора. Ще одна корисна особливість стабілізатора BOILER – спеціальна функція захисного вимикання при перевантаженні: при короткочасному стрибку напруги через декілька секунд після вимикання стабілізатор автоматично вмикається і відновлює подання напруги на систему опалювання. Приємне доповнення до усіх переваг стабілізатора IEK - розширена гарантія виробника, яка становить 3 роки від дати продажу.

www.iek.ua

 
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.