Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у...

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
313
19.09.2017р.
Пропонують запровадити посаду енергетичного омбудсмена
До Верховної Ради України подано законопроект про запровадження посади енергетичного омбудсмена.

 

Як пише «Українське право», безпосередньо документом визначаються принципи організації діяльності енергетичного омбудсмена, напрями його діяльності, механізм його взаємовідносин з державними органами, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, а також правові засади створення незалежного Офісу енергетичного омбудсмена.

Автори законопроекту у пояснювальній записці зазначають, що з метою виконання міжнародно-правових зобов’язань України Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Пункт 5 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» цього закону передбачає створення інституту енергетичного омбудсмена.

Відповідно до тексту законопроекту, енергетичний омбудсмен є посадовою особою, яка здійснює захист прав споживачів товарів, послуг у сферах енергетики та комунальних послуг щодо отримання цих товарів і послуг належної якості в достатньої кількості за економічно обґрунтованими цінами. Правовий статус енергетичного омбудсмена визначається цим Законом.

Призначається енергетичний омбудсмен Верховною Радою України терміном на п’ять років, а до його функцій, зокрема, належить забезпечення неупередженого та ефективного врегулювання спорів між споживачами та суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики і комунальних послуг; інформування споживачів про їх права у сферах енергетики та комунальних послуг; представництво і захист прав та інтересів споживачів перед Регулятором, іншими органами державної влади і місцевого самоврядування; забезпечення дотримання прав споживачів і сталого підвищення рівня їхнього захисту.

«Енергетичним омбудсменом, заступником енергетичного омбудсмена може бути громадянин України, який має бездоганну ділову репутацію, високі моральні якості, належні знання та досвід у галузі альтернативного чи судового вирішення спорів та/або досвід роботи у сферах енергетики чи комунальних послуг не менше п’яти років», – йдеться в тексті законопроекту.

Окрім того встановлено, що на ці посади не може бути призначено члена політичної парті, національного публічного діяча, члена органів управління суб’єктів природних монополій та/або суб’єктів господарювання на суміжних ринках у сферах енергетики чи комунальних послуг тощо.

Споживачами в розумінні законопроекту є фізичні особи та суб’єкти мікропідприємництва.

Автори законопроекту впевнені, що створення інституту енергетичного омбудсмена сприятиме покращенню інформування споживачів щодо їхніх прав та можливостей як учасників ринку, а також підвищенню рівня їхнього захисту шляхом більш ефективного вирішення споживчих спорів в енергетичній сфері.

Варто зазначити, що в Україні, окрім Уповноваженого з прав людини, вже є інститут бізнес-омбудсмена та інститут уповноваженого з питань підприємництва при Державній фіскальній службі.

Як пише видання, про необхідність створення інституту бізнес-омбудсмена говорили довго, але тривалий час питання не вирішувалось. Утім, коли країна обрала європейський шлях розвитку, то створення цього інституту доволі швидко було закріплено на законодавчому рівні. На сьогодні він є досить ефективним і державні органи все ж таки прислуховуються до зауважень і порад служби бізнес-омбудсмена. Окрім того, й бізнес задоволений швидкістю та результатом розгляду скарг.

Другий інститут уповноваженого з питань підприємництва при ДФС створено декілька років потому підзаконним актом відомства і призначений цей інститут в більшості на налагодження діалогу податківців з бізнесом. Водночас, на відміну від інституту бізнес-омбудсмена, про діяльність фіскального омбудсмена майже нічого наразі не відомо.

За матеріалами: zik.ua
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.