Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
29166
19.10.2017р.
Оптимальна електрична схема для двокімнатної квартири

Однією із найважливіших робіт при благоустрої або ремонті квартири є організація зручного й безпечного електропостачання. Перебудова особливо потребує заміни електротехнічної схеми у квартирах старого житлового фонду, не розрахованих на сучасне споживання електроенергії й вимоги безпеки.

У процесі заміни проводки електрощиток зазвичай переносять у квартиру – таке встановлення добре вже тим, що можна зробити все на власний розсуд, не обмежуючи свої потреби відсутністю вільного місця в під'їзному щиті. Тим більше що найпотужнішим приладам потрібні окремі лінії із захисними пристроями.

 

Загальні правила

Якому щитку віддати перевагу – металевому чи пластиковому, вбудовуваному або навісному – залежить від вибору клієнта, а також від виду стін. Пластиковий бокс для квартири набагато зручніший і естетичніший.

Звичайно намагаються вибрати вбудовуваний, але в бетонних стінах складно видовбати нішу необхідного розміру, тому частіше використовується навісний щиток. Установлюють щиток так, щоб до нього був вільний і зручний доступ, на висоті 1,5 м від підлоги й не ближче 0,5 м від інженерних комунікацій газо- і водопостачання.

При виборі розміру боксу потрібно врахувати, що в ньому треба залишити вільними кілька модулів, оскільки згодом у квартирі з'явиться додаткове електроустаткування, якому буде необхідна окрема лінія. У нашій схемі ми використовуємо вбудовуваний бокс ЩРН(В)-П IP41 серії PRIME IEK®. Це хороший варіант для квартири: він максимально простий у складанні й монтажі, зручний у користуванні й завдяки сучасному дизайну прикрасить будь-який інтер'єр. У нашому випадку потрібний PRIME на 18 модулів (схема вмикає автомати з 12 модулів, але ми пам'ятаємо про необхідність «запасних» модулів). До речі, не забувайте про обов’язкове нанесення пояснювальних написів, щоб у процесі експлуатації в будь-який момент можна було розібратися, де який автомат установлений. Зручніше за все маркування наклейками із цифрами на апаратах, а на внутрішньому боці дверцят можна прикріпити табличку умовних позначок.

Типова схема електропостачання двокімнатної квартири

Пропонуємо для двокімнатної квартири однофазну електричну схему з набором автоматичних вимикачів і ПЗВ, яка складена відповідно до будівельних норм ДБН В.2.5-23-2003.

Поверховий щит

Електросхемі квартири передує встановлення необхідних апаратів у загальному поверховому щиті. Тут необхідно встановити вхідний автомат диференціального захисту, який буде захищати електросистему всієї квартири, в тому числі електролічильник. Як вхідний автомат ми рекомендуємо АВДТ32 IEK® зі збільшеною здатністю 6 кА й струмовою уставкою 100 мА. Такий вибір обумовлений необхідністю забезпечення селективності через вище навантаження на вході.

Після вхідного АВДТ установлюємо в поверховий щит і лічильник електроенергії.

 

Наявність дорогої високочутливої електротехніки змушує багатьох мешканців задуматися про встановлення у квартирі додаткового захисту – стабілізатора напруги. Релейний стабілізатор найекономічніший і простий у користуванні, але й досить гучний. Електромеханічний стабілізатор має меншу похибку напруги – лише 3%, але шумить не менше від релейного. Найвисокоточніший, сучасний і безшумний стабілізатор – симісторного типу, але й вартість його досить висока. Який тип вибрати, зваживши всі «за» і « проти», вирішувати мешканцю. Ми рекомендуємо симісторний однофазний стабілізатор напруги PRIME IEK® (настінний або переносний) з підвищеним класом точності, розширеним діапазоном вхідних напруг, миттєвою реакцією, високою надійністю й абсолютно безшумною роботою.

Квартирний щиток

Тепер переходимо до схеми самого квартирного щитка. Як пристрій захисного вимикання (ПЗВ) у ній активно використовують автомати диференціального захисту АВДТ32 IEK®. Комбінована схема з електронним модулем диференціального захисту, варистором класу D і вбудованим вимикачем забезпечує відразу чотири види захисту: від диференціального струму (струму витоку), короткого замикання, перевантаження, а також захист внутрішніх частин пристрою від імпульсних перенапруг. Крім цього, АВДТ32 має тип А, тобто спрацьовує і на постійний пульсуючий струм витоку в приладах з електронними компонентами (наприклад, комп'ютерах). На сьогодні АВДТ32 – одна із кращих можливих захистів при прямому дотику до струмоведучих частин.

АВДТ32, що захищають розеткові групи різного призначення, мають різні струмові уставки й різний номінальний струм. Електробезпечність кухні, вітальні й спальні забезпечать дифавтомати з уставкою 30 мА. На ванну кімнату ставимо дифавтомат з більш чутливою уставкою 10 мА, тому що це приміщення з високою вологістю, а отже, підвищеною небезпечністю. Кухонна розеткова група захищена дифавтоматом на вищий номінальний струм 32 А, оскільки сучасні кухні мають підвищене енергозабезпечення, яке передбачає використання електродуховки, СВЧ-печі, посудомийки, електрочайника тощо.

Хочемо особливу увагу звернути на захист розеткової групи кімнати, в якій установлений комп'ютер та інша електронна техніка. Як ПЗВ тут є не АВДТ, а комбінація автоматичного вимикача ВА47-29 IEK® і диференціального автомата ВД1-63 IEK®. Це зроблене для надійнішого захисту електронного обладнання, особливо якщо будинок розміщений поруч із ЛЕП або залізницею – зонами з високою ймовірністю виникнення електромагнітних перешкод. Оскільки АВДТ32 – високочутливий апарат з електронним модулем дифзахисту, ці перешкоди можуть спровокувати його неправильне спрацьовування, що вкрай небажане для комп'ютерної техніки. Тому його заміняють високонадійними й перевіреними часом електромеханічними апаратами з високою завадостійкістю ВА47-29 IEK® і ВД1-63. Диференціальний вимикач ВД1-63 з електромеханічною схемою без електронних компонентів не має власного споживання електроенергії й зберігає працездатність при обриві нульового провідника. На його корпусі є незалежний індикатор стану кола, який надає точну інформацію про стан контактів.

Освітлення ми поділили на дві групи: коридор + ванна кімната й кімнати + кухня. Це зроблене для більшої зручності: у випадку спрацьовування автомата в першій групі освітлення друга група залишається в робочому стані. Для їхнього захисту встановлені автоматичні вимикачі ВА47-29 IEK®. Одна із переваг цих апаратів – удосконалена дугогасна система з підвищеною стійкістю до струмів короткого замикання й збільшеним терміном служби, яка захищена патентом на винахід. Вимикачі також мають на корпусі індикатор положення контактів.

Ви, напевно, звернули увагу, що в пропонованій схемі квартирного щитка немає ввідного автомата диференціального захисту. Практика показує, що такий автомат з економічної й технічної точки зору – зайва витрата грошей, у квартирі ним практично ніколи не користуються. А ми розробляли надійну робочу схему, розраховану на ощадливих користувачів.

www.iek.ua

 
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Михайло | 21.10.2017 16:51:23

Стоимость электромонтажа url=http://ele.kiev.ua/service/view/2Анкор[/url]


   1При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.