Вам подобається оновлений портал?
Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...
Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити
Вітротурбіна номінальною потужністю 3,2 МВт виготовлена на заводі «Фурлендер Віндтехнолоджі» у Краматорську. Використання вітротрубін, на 70% вироблених в Україні (саме такий відсоток локалізації виробництва ВЕУ) дасть змогу компанії-девелоперу вітропарку отримувати 10% надбавки до «зеленого» тарифу – за місцеву складову.
Згідно із законодавством, якщо відсоток локалізації використовуваного обладнання від 50% – надбавка до «зеленого» тарифу становить 10%, якщо 30% – 5% до тарифу. Локалізація виробництва поділена на 4 частини, кожна з яких дає певний відсоток в підсумковому показнику локалізації. Так, виробництво в Україні лопатей – 30% до локалізації, вежі – 30%, рами гондоли – ще 20%, складання в Україні – 20% до локалізації.
«Фурлендер Віндтехнолоджі» поставляє цілком комплексне рішення – від складання елементів ВЕУ в цеху до монтажу і сервісу вже під час експлуатації, зазначили представники компанії, присутні на відкритті нової черги вітропарку. Краматорський завод повністю складає, виробляє в Україні вежу вітротурбіни, раму гондоли. Також українську складову при зведенні ВЕУ вбачають у повному монтажі, проведенні усіх будівельних робіт, прокладенні доріг, створенні монтажних майданчиків і фундаменту.
При цьому електрична «начинка» нових вітроустановок – силове обладнання, редуктори, розподільні пристрої, частотний перетворювач – виробництва «Siemens».
«Машина увійшла в п'ятірку кращих за Європейським рейтингом світових виробників, який проводився минулого року. Надалі у планах компанії – турбіна на 4 МВт, сподіваємося, впродовж двох років ми її запустимо», – сказав технічний директор компанії«Вітропарки України» Віталій Севостьянов.
Особливість вітротурбіни – система гібрид-драйв (hybrid-drive) – це моноблок, який поєднує редуктор і генератор (на відміну від класичних вітротурбін, більш ранніх поколінь, в яких це два різних елементи). Така конструкція добре адаптується до мережі, відмінно керована, що дає змогу використовувати ВЕУ для регулювання навантаження в мережі, зазначив представник компанії «Фурлендер Віндтехнолоджі» Юрій Шевченко.
Саме встановлення – від початку заливання фундаменту і під’єднання – усього кілька місяців, повідомив керівник відділу пусконалагодження. Постачання елементів турбіни і їх монтаж виконується секційно. Завозять секції вежі, лопаті – все це «раціонально» розміщують на майданчику. Щоб завести елементи турбіни спочатку девелоперу доводиться прокладати дороги (це, напевно, одна з найзначиміших для місцевого населення складових інфраструктури, в яку вкладає інвестор, який будує вітропарк).
Поставлені секції, як конструктор, складають великим краном з частин секціями. Монтаж турбіни в середньому займає близько тижня (що залежить часто від умов вітру на майданчику).
Номінальна потужність вітротурбіни – 3,2 МВт. При цьому на сьогодні її потужність – 3 МВт, що обумовлено, за даними Віталія Севостьянова, тим, що технічні умови, вся документація і договір з ДП «Енергоринок» був укладений на 3 МВт.
«Наступного року, плюс-мінус, будемо збільшувати потужності», – зазначив він, доповнивши, що наявне обмеження не технічне, а суто організаційне.
Очікується, що до цього часу вутротурбіна WTU 3.2 вже буде встановлена на іншому вітрополі, теж у Миколаївській області. «Вітропарки України» на сьогодні перша і єдина компанія, як на нашій території, так і на території СНД, яка реалізувала локалізацію в Україні. Що дуже важливо, особливо, якщо враховувати, що ми ще на самому початку розвитку ринку », – зазначив Андрій Конеченков, голова Української вітроенергетичної асоціації під час відкриття вітропарку.
За час своєї роботи, з 2011 року, компанія «Фурлендер Віндтехнолоджі» вже поставила вітротурбіни на сім вітропарків в Україні і на один в Казахстані.
Вітропарк є другою чергою Тузловської ВЕС. Перша черга складається з п'яти турбін, кожна потужністю 2,5 МВт. Потужність другої черги становитиме 6 МВт.
За матеріалами: elektrovesti.net
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |