Вам подобається оновлений портал?
Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, заснований ще у 1866 році, став першим в Україні з 60 підприємств, який отримав звіт з енергоаудиту, проведеного з ініціативи Німецького...
Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити
«Проведення експертних засідань ще раз наголошують на прагненні двох сторін до розвитку українсько-литовської співпраці, яка може відбуватися шляхом обміну досвідом, зокрема у сфері атомної енергетики із закриття АЕС, синхронізації України з ENTSO-E, ознайомлення із запуском нового ринку електроенергії в Україні та співпраці у нафтогазовій сфері», – зазначила Наталія Бойко під час зустрічі із заступником міністра енергетики Литовської Республіки Сімонасом Сатунасом.
Так, у межах зустрічі на розгляд українській стороні запропоновано три презентації, зокрема дві у ядерній сфері на тему «Литовський досвід виведення з експлуатації Ігналінської атомної електростанції», «Використання досвіду Ігналінської АЕС для виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС» та газовій сфері відповідно – «Термінал СПГ у Клайпеді».
Своєю чергою, з боку української сторони, зокрема першим заступником директора ДСП «ЧАЕС» В.Сейдою ознайомлено учасників зустрічі із презентацією на тему: «Хід робіт по зняттю з експлуатації Чорнобильської АЕС». Крім того директором Департаменту електроенергетичного комплексу Міненерговугілля О.Буславець окреслено основні напрями розвитку ринку електричної енергії України у вигляді презентації та директором з комунікацій та міжнародного співробітництва ДП «НЕК «Укренерго» М.Бно-Айріяном литовських колег ознайомлено з інформацією щодо основних переваг та впливу приєднання України до ENTSO-E. Поряд з тим, в рамках заходу представником НАЕК «Енергоатом» І.Івановим представлено головні цілі та завдання реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна – ЄС».
Також під час зустрічі, учасниками засідання обговорено перспективи підписання проекту Меморандуму між профільними Міністерствами двох країн щодо стратегічної співпраці у галузі енергетики в межах офіційного візиту Президента України П. Порошенка до Литовської Республіки, запланованого на грудень 2017 року.
Серед іншого українську сторону також ознайомлено із основною діяльністю литовського оператора системи передачі електроенергії «Litgrid», зокрема повідомлено про його основні функції, завдання та стратегічно важливі проекти щодо об’єднання енергосистем, започаткованих у 2016 році: NordBalt (Литва – Швеція) та LitPol Link (Литва – Польща).
За результатами зустрічей сторонами висловлено вдячність за ознайомлення із поточною ситуацією у галузі енергетики та готовність здійснювати заходи для подальшої взаємовигідної співпраці.
За матеріалами Міністерства енергетики та вугільної промисловості
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |