Вам подобається оновлений портал?
Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...
Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити
Як зазначається, світлодіодні лампи вважають одними з найбезпечніших для екології джерела світла. Вони витрачають менше енергії, ніж інші джерела. У їх виробництві не використовують ртуть, тому їх простіше утилізувати без шкоди для навколишнього середовища, ніж люмінесцентні лампи. Також вони служать довше, ніж інші типи ламп.
Вчені проаналізували дані спостережень супутника Suomi NPP і простежили динаміку освітленості поверхні Землі. За їхніми словами, не дивлячись на широке використання світлодіодних ламп і економію енергії, рівень освітленості зростає. У період з 2012 по 2016 рік кількість освітлених територій збільшувалася щорічно на 2,2%. Також на 2,2% збільшилася яскравість уже освітлених територій.
Варто уточнити, що насправді світлове забруднення зростає швидше. Більшість світлодіодних ламп випромінюють холодне блакитне світло, яке супутники не можуть засікти через занадто короткі електромагнітні хвилі. Водночас, саме це світіння ближче до денного світла, через що організм все частіше сприймає ніч як день.
Вчені очікували, що через масовий перехід на «невидимі» світлодіодні лампи території розвинених країн мали б здаватися темнішими. Однак показники залишилися колишніми, а у деяких точках значно зросли. У період з 2012 по 2016 рік рівень освітленості у 59 країнах світу зріс на 110–150%, у 20 країнах – більше ніж на 150%. Показник помітно знизився тільки у 16 країнах. Дослідники назвали це явище «ефектом відскоку» (rebound effect): чим більше адміністрація населеного пункту економить, наприклад, на вуличних ліхтарях, тим більше коштів може витратити на освітлення нових ділянок.
«Ми очікували, що в багатьох країнах – таких як США, Британія і Німеччина – побачимо загальне зниження освітленості, особливо в добре освітлюваних районах, – заявили дослідники. – Але на ділі ми побачили, що такі країни, як США, залишилися на колишньому рівні, а Британія і Німеччина стали значно яскравішими».
Найактивніше освітленість росла в Південній Америці, Африці та Азії. У зонах військових дій – у Сирії, Ємені та інших, – освітленість, навпаки, знизилася.
Джерело: itc.ua
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |