Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
287
07.12.2017р.
У США побудували першу в світі газову електростанцію з нульовим викидом СО2, а у Норвегії…
В основі технології – принципово нова газова турбіна, яка збільшує ефективність електростанції до 80% і дає змогу скидати діоксид вуглецю не в повітря, а під землю.

 

Головною проблемою електростанцій на викопному паливі є парникові викиди. У таких країнах, як Норвегія, де за перевищення допустимого рівня забруднення атмосфери передбачені величезні штрафи, власники змушені встановлювати вуглецеві пастки. Але в більшості країн підприємства продовжують викидати в повітря шкідливі парникові гази, оскільки обслуговування чинних технологій очищення забирає 20% ефективності електростанції. Засновник стартапа «Net Power» Білл Браун разом зі своїм другом Майлсом Палмером з МТІ вирішили врятувати індустрію, реформувавши її за допомогою новітніх технологій.

Для цього вони запросили у свою команду Родні Аллама – інженера-хіміка на пенсії, який багато років був начальником відділу досліджень і розробок спеціалізованого постачальника газу в Європі. Уже через кілька місяців він представив принципово новий тип газової турбіни, яку намалював по-колишньому, на папері. Всі обчислення Р. Аллам робив за допомогою інженерного калькулятора, тому «Net Power» навіть довелося наймати компанію, яка перетворила б його креслення в сучасну комп'ютерну модель. Ці ж інженери підтвердили, що будівництво такої турбіни практично здійсниме.

Пілотний проект за новою технологією побудували в Х'юстоні, інвестувавши в нову газову електростанцію $150 млн. Розміром вона з футбольне поле – зовсім маленька порівняно з традиційними аналогами. Модернізувати кілька парових турбін високого тиску в ті, що відповідають «циклу Аллама», «Net Power» допомогла японська компанія «Toshiba». Нова газова турбіна вийшла розміром в 1/10 звичайної турбіни і може поміститися в кімнату площею 5,6 м². При цьому, вона залишається такою ж потужною, завдяки ефективнішому передаванню тепла за допомогою надкритичного флюїду.

У маленькій турбіні природний газ спалюється в камері згоряння у середовищі чистого кисню, а виробляється лише водяна пара і діоксид вуглецю. Причому, камера вже заповнена надкритичним двоокисом вуглецю під високим тиском і температурою. Камера згоряння виробляє вуглекислий газ і деяку кількість водяної пари. Потім цю високотемпературну суміш під високим тиском спрямовують в газову турбіну, де енергія тиску обертає вал і виробляє електрику. Охолоджена газова суміш виходить з турбіни, де розділяється на частини. Необхідна кількість діоксиду вуглецю стискається до надкритичного стану і повертається в камеру для підтримання необхідної циркуляції газу в системі. Потік діоксиду вуглецю, що залишився може бути похований під землею, а чиста вода скидається.

Ефективність теплопередачі в цьому процесі настільки висока, що кожна одиниця енергії у використовуваному в «циклі Аллама» природному газі виробляє 0,8% електрики. Тобто, паливна ефективність такої електростанції буде 80% (для порівняння, ефективність багатьох російських електростанцій не перевищує 21–22%, для американських – це приблизно 60%).

Будівництво пілотного проекту «Net Power» уже завершено, електростанцію під’єднають до мережі у 2018 році. Вона вироблятиме 50 МВт енергії – цього достатньо, щоб забезпечити електрикою 40 000 домівок. Компанія має намір продавати ліцензії на використання своєї технології, щоб не будувати нові промислові об'єкти самостійно. Незважаючи на популярність поновлюваних джерел, «Net Power» вважає, що з масовим переходом на електричні автомобілі попит на електрику зросте, як ніколи. Тому у природного газу може бути хороша перспектива: якщо електростанція залишається не менш ефективною, але при цьому не забруднює навколишнє середовище, чому б не використати викопне паливо?

Проте, пенсійний фонд Норвегії з активами в $1 трлн намірений цілком відмовитися від інвестицій в нафтогазову галузь. Про ці плани оголосили представники центробанку Норвегії. Фонд, створений за рахунок доходів країни від видобутку нафти і газу, володіє акціями нафтогазових компаній на суму близько $40 млрд, але організація більше не хоче залежати від нафтогазового ринку та ризикувати добробутом майбутніх поколінь норвежців.

Джерело: еlektrovesty.net
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.