Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
168
18.12.2017р.
Фінансуватимуть проект найбільшого вітропарку
НКРЕКП: OPIC прийняла рішення щодо фінансування найбільшого вітропарку в Україні на основі PPA, підготовленого Регулятором.

 

Днями корпорація закордонних приватних інвестицій США (ОРІС) на засіданні Ради погодила надання кредиту на суму $150 млн. і $250 млн. на страхування політичних ризиків для проекту вітрової електростанції (ВЕС) у Запорізькій області встановленою потужністю першої фази 225 МВт та загальною потужністю 500 МВт.

Це рішення було прийнято завдяки системній роботі у 2017 році Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, над приведенням PPA (договір купівлі-продажу) до міжнародних стандартів для залучення інвестицій у «зелену» енергетику.

Довгоочікувані зміни були ухвалені 14 вересня постановою НКРЕКП № 1118, що набрала чинності з 29 жовтня після її офіційного опублікування, і передбачають:

• концепцію попереднього укладення договору (Pre-PPA);

• фіксацію терміну дії договору до 1 січня 2030 року;

• чітке визначення форс-мажору;

• можливість переуступлення права вимоги для захисту прав кредиторів;

• міжнародний арбітраж для захисту прав інвесторів.

Другий етап, який передбачає приведення РРА до міжнародних стандартів, був підготований Регулятором у жовтні – листопаді 2017 року.

З цією метою НКРЕКП за участю інвестора ТОВ «ЮроКейп Юкрейн І», Корпорації закордонних приватних інвестицій США (ОРІС), Міжнародної фінансової корпорації (IFC) розробила зміни до РРА, які були схвалені на засіданні Комісії 10 жовтня та оприлюднені на офіційному веб-сайті НКРЕКП www.nerc.gov.ua для отримання зауважень і пропозицій. 16 листопада відбулося відкрите обговорення узагальнених зауважень і пропозицій до згаданого проекту, протокол якого розміщено на сайті Регулятора.

Питання щодо внесення змін до РРА було внесено до порядку денного відкритого засідання НКРЕКП, яке мало відбутися 24 листопада. Однак через відсутність кворуму Комісії прийняття рішення відкладено до його відновлення.

З метою залучення іноземних інвестицій у сфері «зеленої» енергетики та на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 21.11.2017 № 45305/1/1-17 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, рекомендувала ДП «Енергоринок» при укладанні договорів, у т.ч. з ТОВ «Юрокейп Юкрейн І», керуватися положеннями РРА з урахуванням змін, які мали б розглядатися на засіданні Комісії 24 листопада.

«НКРЕКП послідовно працює над створенням умов для залучення інвестицій. Ми вдячні всім активним учасникам – OPIC, IFC, EBRD, UkraineInvest та Посольству США за підтримку в процесі розробки та визнання такої роботи з боку OPIC, що випливає з її рішення від 14 грудня. Переконаний, що цей проект є прикладом привабливості та розвитку енергетичного сектору, а також одним з найбільших у сучасній історії, реалізація якого сприятиме енергетичній незалежності України», – зазначив голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

«Цей проект дасть змогу мобілізувати приватний капітал для прискорення розбудови в регіоні, що є важливим для зовнішньої політики Америки. Це демонструє ефективність OPIC у підтримці великих інфраструктурних проектів», – підсумував Рей Вошберн, президент OPIC.

Джерело: повідомлення Відділу інформації та комунікацій з громадськістю НКРЕКП
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.