Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

Новини
Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для інвесторів, які вклали кошти у розвиток “зеленої” енергетики, і визнає, що така модель шкодить економіці. Про це заявив прем’єр-міністр...

Традиційно в світі як енергоносії використовуються горючі корисні копалини: нафта, природний газ, вугілля, менше – торф. Усе це – вуглецеве паливо, за використання якого виділяється...

Більше новин за тегами
Статті

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

Більше статей за тегами
433
22.02.2018р.
Модернізація на ЗАЕС – запорука надійної і стійкої роботи енергосистеми України
Впродовж останніх декількох років на Запорізькій атомній електростанції активними темпами проводять реконструкцію, заміну застарілого обладнання відкритого розподільного пристрою 750 кВ (ВРП-750), що відпрацювало свій термін, на мікропроцесорні пристрої.

 

Особливістю тут є те, що доводиться ремонтувати і міняти обладнання, що знаходиться в безпосередній близькості до діючого. Такі умови вимагають максимальної концентрації і дотримання норм безпеки. Заборонено працювати по пам'яті, можна – лише користуючись технологічною схемою.

«У 2016 році ми замінили комплекс захистів автотрансформатора зв'язку, що з’єднує нас і підстанцію теплової електростанції. Роботу вдалося провести в дуже стислі терміни, – розповів майстер лабораторії релейного захисту та автоматики ВРП-750 Євген Сиротюк. – Зараз для нас головне – нова Каховська лінія».

Наприкінці грудня 2017 року частину ВРП-750, що розширюється, здано в дослідно-промислову експлуатацію. Тобто Запорізька АЕС готова до під’єднання, яке буде здійснене після підведення лінії до майданчика ВРП-750 Запорізької АЕС.

Каховська лінія дасть змогу поліпшити електропостачання південних областей України, а також вивільнити «замкнену» потужність Запорізької АЕС. Під’єднання важливе також для підвищення надійності роботи Запорізької АЕС з точки зору видачі потужності. У разі непередбачуваних ситуацій на наявних лініях електропередачі, нова лінія допоможе перерозподілити електроенергію, що видається Запорізькою АЕС, створить можливості для маневру, без зниження потужності.

Також попереду заміна захистів і шунтувального реактора Південнодонбаської лінії. Нове обладнання належить вивчити, потрібно також провести перший профілактичний контроль. У цьому допоможе досвід минулого року, коли було проведено перший профконтроль усіх мікропроцесорних пристроїв.

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 22 лютого становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

Джерело: прес-реліз Інформаційного центру ЗАЕС
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.